www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 7:26 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 12:03 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
krste1978 НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
krste1978 НапишиCOLON
Od seta ovaa denesna logika svativ deka na korbu ili bilo kade najdobro e da se lovi so spod trska od 5 libri i zamrznato meze kako sto pravele belgicite pa neka leta u pm.

Колку пати.. 50??
тука е работата.. не е 30 пати префрли и умревме.. треба 3333 пати да фрлиш.. а и да не се лажеме.. и да намоташ :)

само кондиционирање и теежок тренинг..
Martin i 500 pati ako treba od den.....
пробај да фрлиш толку.. па ке правиме муабет..

Би им препорачал на сите во лига кој ке се такмичат.. да тренираат далекобој..
Јас веке долго време тренирам..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 12:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Тренирам два месеца зафрлување на далеку и со спод и параболик 3.25лб таква ми е позицијата 90+.Преку еден ден прихранувам со спод по 20ракети и 10-15 префрлања со параболик и не е лесно ама ни малку.Само за пример на препонот на ногата каде го потирам сподот кога ја собирам ракетата имам модро(здраво модро..црно :) )

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 12:33 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Za da imate pretstava ova Dimitar sto go napisa i sto se slucuva na pravo takmicenje i svetsko

200 raketi za cetiri dena i okolu 3-5 pati prefrlanje na saat vreme na 110m+(znaci najmalku 120 pati prefrlanje za 24 casa)
Corbu ke bide puta 4 od ova.jas i pepi imavme po eden samo pluskavec.na corbu ke imate po 4 pluskavci na raka i treba bolkata da se sovlada za da izdrzis.

Trening.Oliver trenirase frlanje po nekolku saati ama bez kafence i rakiicka nego samo zafrlanje.Zatoa na svetsko mozev komotno da spijam 3 saati iznam deka ke bide sraboteno kako sto treba.
Najvazno od se nemoze eden da e frlac a drugiot ne.Ekipa mora da e kompletna.Uste nesto sto mi zal na ova svetsko e i toa.Kompletni 3 ekipi za sekoja situacija bevme.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 12:41 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Za da imate pretstava ova Dimitar sto go napisa i sto se slucuva na pravo takmicenje i svetsko

200 raketi za cetiri dena i okolu 3-5 pati prefrlanje na saat vreme na 110m+(znaci najmalku 120 pati prefrlanje za 24 casa)
Corbu ke bide puta 4 od ova.jas i pepi imavme po eden samo pluskavec.na corbu ke imate po 4 pluskavci na raka i treba bolkata da se sovlada za da izdrzis.

Trening.Oliver trenirase frlanje po nekolku saati ama bez kafence i rakiicka nego samo zafrlanje.Zatoa na svetsko mozev komotno da spijam 3 saati iznam deka ke bide sraboteno kako sto treba.
Najvazno od se nemoze eden da e frlac a drugiot ne.Ekipa mora da e kompletna.Uste nesto sto mi zal na ova svetsko e i toa.Kompletni 3 ekipi za sekoja situacija bevme.
+1 od mene za ova objasnuvanje..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 11:58 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Ако нема сектори и ротации, ЈОК БУРДА работата. Пак ќе се утне. За оние страшливци кои не веруваат во еднаквите шанси за сите и се потпираат на ксметот на рачето што извлекува позиција, порака дека конкуренцијата не се елиминира со тоа што нема да се пријават у лига. Барем не спортски.
И нема потреба од демагогии дека не е изводливо.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 12:08 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
treba volja pred se za natprevar kaj site,ako go nemA toa se e dgabe,, drugoto se sreduva........

ne moze za site isto i ubavo,,,,i vo 3 sektori moze ekipi da se pogodat u losi poziiicii......treba i sreka u vlecenje,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 1:21 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Ја у лига 2014 идам.. нема одстапување.. не сум плачипутка ама сакам фер и организирано.. иако некој прошлата година мислеа дека со тоа што дигав џева (а ретко бев ислушан) дека е компензација за слаб резултат..

Ротации по сектори треба и мора да има.. затоа што така е правилно..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 4:31 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Не е јако.. НАЈ јако е.. као термо нуклеарка е.. џипо наркомано колко ставаш толко троше..

Него ме интересира кој ке оди во лига оваа година..
и кои води ке се ловат..

дали ке има 72 часа.. и дали ке има големи количини на риби...

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 6:20 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473



za schime i maxsim :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 6:23 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
martinMK НапишиCOLON
Не е јако.. НАЈ јако е.. као термо нуклеарка е.. џипо наркомано колко ставаш толко троше..

Него ме интересира кој ке оди во лига оваа година..
и кои води ке се ловат..

дали ке има 72 часа.. и дали ке има големи количини на риби...
Martin toa site ne interesira za da se vidi i se spremi koj kolku moze i dali moze.

Nego mi falat dvajcava Asteriks i Obeliks.Obicno se polni so pozitivna energija i dvigateli napred

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 68 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum