www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 1:17 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS329330331332333ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 11:18 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ТафТабиТ НапишиCOLON
А "барата" Црничани не бара многу инвестиција да биде квалитетна вода за натпревар ... само прашањето е со кого и за кого ...
па се додека се мисли со кого и за кого нема да одиме напред.. нели ;)

за сите нас и за квалитетна репрезентација.. тоа треба да е целта.. а не за кого и како....

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 11:27 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
Jas neznam deka nekade ima voda kade site pozicii se isti ( ili priblizno isti ).
Jas neznam natprevar kade nekoj nema kazano, abe toj sto pobedi imase dobra pozicija, ili ne mi se pogodi pozicijata ili ja izvledkov najlosata pozicija.
Точно.. некој позиции работат послабо.. но фактот дека кај некој имаш на 20 м трева а кај некој на 80м.. тоа е нееднаквоста на позициите..

И на аквариум 12-13 биле ѓон споредено со други позиции тие позиции ваделе за 50% помалце.. но не и ич..

Не се натпреваруваме само меѓунас.. туму и со природата.. тоа е факт.. но... ако одговара да има вакви позиции и да одлучува 80% позицијата.. тогаш ок.. нема што понатаму да се дискутира..
Нема потреба да се размислува за иде дунав на други места и други езера.. дискутираме за едно место.. Црничани.. каде и Бил Котам да му се падне чурук позиција нема шо да направи освен да блене у вода па макар имал и јапонци научници за тактика позади него..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 11:40 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Сега според тебе 17ка е чурук позиција ???

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 11:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Abre ovdeka sve curuk ispadna :filip: :filip: :filip: :filip: :filip: :volku_golema: :volku_golema: :volku_golema: :volku_golema:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 12:47 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
SantaFe НапишиCOLON
Тешки муабети дечки... непотребни... И не навлегувам воопшто во тоа кој е во право кој не е, само морам да ви кажам дека ме иритира, мноооогу ме иритира кога во крапскиве теми ќе прочитам „ти немаш право да коментираш, ти не си учествувал“... Абе дечки, никој од нас не учествува на Светско првенство во фудбал - Бразил 2014, ама тоа незначи дека немаме право да коментираме Делбоске кого требаше да стави во игра или која формација ќе беше поуспешна... Ме чуди само како тоа сакате после неактивните или помалку активните членови да пишуваат кога секој трет пост е - „ти не си учествувал немаш право да коментираш, не си компетентен“... Сметам дека компетентен не те прави тоа што некаде си учествувал, еве јас сум учествувал на трка со картинзи пред едно 7-години и сега јас сум компетентен повеќе од вас кој не сте учествувале на вакво или нешто слично да пишувам за задното адаптибилно крило на болидот на Алонсо во Формула 1 ?!?!
Абре еднаш за секогаш треба да го разграничите следново:
Ова е отворен форум на кој секој може да се зачлени и да се чувствува рамноправен со останатите членови; или
Ова е организирана форма на дружење на некоја група риболовци, надредена над другите.
Најдобронамерно, така мислам - така пишувам, можда не сум во право...
Поздрав
Незнам каде виде надреденост на една група врз друга, Келтан си пиша, нит некој му го избриша коментарот, нит го казни за нешто, нит пак прекршил некое правило, нит пак некој му забрани да пишува, како што тој знае да коментира други, белки и него може да го коментираме. Како тебе нешто што те иритира и мене нешто ме иритира, ваљда смеам да си кажам нели. А кога веќе си кажа што тебе те иритира, бујрум кажи дали е во ред да се омаловажува на начин како што тој тоа го направи, целосно деструктувно омаловажување на сите кои се понови во лигашко натпреварување (понови во спортувањето не значи нови во риболовот), целосно деструктувно омаловажување и навреда на сите кои се труделе, трошеле пари, енергија, време и се останато и направиле некаков резултат...
Да збориме за езера, за организација, за стази, за правила ОК, но нарцисоидно омаловажување на натпреварувачи кои најпоштено си се натпреварувале и посигнале резултат, за мене НЕ е во ред.

И Надал е ѕвезда, ама се раѓаат и нови тенисери, пред некој ден овој малиот го исплеска поштено, дури и играчки си играше со него, па никој не го омаловажи и навредуваше, туку капата доле и аплауз на отворена сцена


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 1:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
Ве пратам подолго време и ви се чудам.
Секој кој што мисли дека оваа година ке одат на светско тазе крапџии нека се пријави догодина па нека не им дозволи да одат.
Мислам дека не е фер да се суди според стажот. Подобро сконцетрирајте се и преку година правете си повеке турнири ем подобро ке се запознаете ем ке научите повеке еден од друг.
Зошти мислам дека треба да имате повеке натпревари во годината нека бидат и еднодневни.
Кога одиш сам ке извадиш 5 ил 6 крапа си викаш добри се боиливе ама кога ке има некој до тебе и он ке извади 20 а ти 5 ке сватиш дека и не се толку добри колку што си мислел.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 1:09 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
dragandrazo НапишиCOLON
Секој кој што мисли дека оваа година ке одат на светско тазе крапџии нека се пријави догодина па нека не им дозволи да одат.
:lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 1:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Филип НапишиCOLON
dragandrazo НапишиCOLON
Секој кој што мисли дека оваа година ке одат на светско тазе крапџии нека се пријави догодина па нека не им дозволи да одат.
:lepi:
Модераторите треба да стават копче LIKE за вакви и како на Борис постови

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 1:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
dragandrazo НапишиCOLON
Ве пратам подолго време и ви се чудам.
Секој кој што мисли дека оваа година ке одат на светско тазе крапџии нека се пријави догодина па нека не им дозволи да одат.
Мислам дека не е фер да се суди според стажот. Подобро сконцетрирајте се и преку година правете си повеке турнири ем подобро ке се запознаете ем ке научите повеке еден од друг.
Зошти мислам дека треба да имате повеке натпревари во годината нека бидат и еднодневни.
Кога одиш сам ке извадиш 5 ил 6 крапа си викаш добри се боиливе ама кога ке има некој до тебе и он ке извади 20 а ти 5 ке сватиш дека и не се толку добри колку што си мислел.

Мора да ти признаам дека ме изненади со ставот :shake_hand: :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up:
За поздрав во секој случај :~~ :~~ :~~

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 1:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
Па ако гледаш реално така е .
Не значи дека вие што ке не представувате сте најдобри во Македонија , најдобри сте од пријавените натпреварувачи и тоа е тоа.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS329330331332333ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 28 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum