www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 7:24 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3132333435ELLIPSIS43»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 1:10 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Филип НапишиCOLON
Да не муфлоса, далеку е Франција :D
Таму ке ја правиме

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 1:18 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Е тоа е веќе муабет :) Додека другите сондираат и маркираат, вие месете боили :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 1:31 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Ах столе е крив :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 1:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Cela pateka kade sto prvobitno bilo opredelno deka ke se postavuvaat sektorite im bila isondirana, i koga smenija se pustija da sonderait! Gotovi karti na dnoto imaa ! Zasteda, minimum 6 do 8 casa vreme po ekipa, kolku sto e potrebno da se napravi dobra i kolku tolku verodostojna karta karta na dnoto na pozicijata !

Mamci opredeleni so taktika predvreme, nema ja sum ne znam koj, 2 pati tepav u liga on ke mi kazue !

Hrana donesena, oprema donesena, se namesteno, spremno ! Jadenje pienje, logistikata lovi navecer da se napravat i poslednite proverki !

Mozam samo da kazam sekoja cest ! Kako tek bile spremni hrvatite posto znam deka sekogas se skoro pospremni od Srbite ?

Da ti e merak da se natprevaruvas i da dades maksimum se od sebe!

E sega kaj nas ne e samo ova, ima od se po nesto! Od mnogu sueta i nedovolno iskustvo i znaenje, preku losa organizacija, nemanje na strucna i dobra logistika, finansii, zelba, serioznost, nemanje na adekvatni vodi za natprevar i organiziranje na liga, do losa organizacija i na ona sto e ponudeno i neseriozno (citaj turisticko) svakanje na poimot SVETSKO PRVENSTVO ! Sekoja cest na poedinci koi maksimalno se vlozuvaat i se trudat ama edna lastovicka ne pravi prolet, treba jato !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 1:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Прво треба пилците да не сакаат за свеско. Треба да потпораснат :lol: овде кај нас пола се неписмени и крапскиот риболов,а најбучни

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 2:38 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sportex НапишиCOLON
Cela pateka kade sto prvobitno bilo opredelno deka ke se postavuvaat sektorite im bila isondirana, i koga smenija se pustija da sonderait! Gotovi karti na dnoto imaa ! Zasteda, minimum 6 do 8 casa vreme po ekipa, kolku sto e potrebno da se napravi dobra i kolku tolku verodostojna karta karta na dnoto na pozicijata !

Mamci opredeleni so taktika predvreme, nema ja sum ne znam koj, 2 pati tepav u liga on ke mi kazue !

Hrana donesena, oprema donesena, se namesteno, spremno ! Jadenje pienje, logistikata lovi navecer da se napravat i poslednite proverki !

Mozam samo da kazam sekoja cest ! Kako tek bile spremni hrvatite posto znam deka sekogas se skoro pospremni od Srbite ?

Da ti e merak da se natprevaruvas i da dades maksimum se od sebe!

E sega kaj nas ne e samo ova, ima od se po nesto! Od mnogu sueta i nedovolno iskustvo i znaenje, preku losa organizacija, nemanje na strucna i dobra logistika, finansii, zelba, serioznost, nemanje na adekvatni vodi za natprevar i organiziranje na liga, do losa organizacija i na ona sto e ponudeno i neseriozno (citaj turisticko) svakanje na poimot SVETSKO PRVENSTVO ! Sekoja cest na poedinci koi maksimalno se vlozuvaat i se trudat ama edna lastovicka ne pravi prolet, treba jato !


Bas ona sto go zborev I uste dodeka traese svetskoto.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 3:10 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
ico baits НапишиCOLON
Прво треба пилците да не сакаат за свеско. Треба да потпораснат :lol: овде кај нас пола се неписмени и крапскиот риболов,а најбучни
Зајко честитки! :shake_hand:
Конечно со кирилица и одма по писменост маваш. :lollol:

Ако добро те разбрав, се согласувам дека треба пилците да се спуштат на земја (вклучувајќи ме и мене) - ФАКТ!
Некој од пилците може се неписмени, но не заслужиле да бидат оштетени!!

Ако за мене мислиш од пилците дека сум најбучен, да те потсетам јас на 2 светски неодам и на 2 светски нефаќам риба! :lol:

Е сеа има и од спротивното...е ти види кој е најбучен, кој е најхрабар, кој е најписмен а кој е најкромпир... :thumbs_up:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 3:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Manje bitno..zboruvam objecTivno

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 3:41 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ти збориш објективно, ама не конкретно...биди конкретен за да ја сфатат сите поентата, пошо ако се неписмени...џабе си објективен!

Кој се тоа пилците кој се неписмени...пиши, Диме, Петко, Јанко, Станко...

Не е убаво сите да ги ставаш во кош и омаловажуваш нарекувајќи ги неписмени!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 20, 2015 4:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
ico baits НапишиCOLON
Прво треба пилците да не сакаат за свеско. Треба да потпораснат :lol: овде кај нас пола се неписмени и крапскиот риболов,а најбучни
Види чудо, Ицо се распишал на кирилица, ке jа биде работата!
Малку за постот на Ицо; 102% во право, не се станува натпреварувач со три кола, и на слободен риболов може нешто да се поднаучи.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3132333435ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 67 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum