www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 3:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2930313233ELLIPSIS46»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 9:22 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Spaiva НапишиCOLON
Илчо НапишиCOLON
Ako e druzba zosto se plaka ... dogovorete koi sakate da pecate i idete pecajte mene ova ic ne mi e jasno :D
Нема мука, еве јас ќе ти објаснам....

Значи....

Се плаќа зошто треба да се платат и карти за 3 дена ловење, ќе има гратис по 2 маици од екипа, пехари за најдобрите и ручек на крајот на дружбата во ресторан!

Пред да прашаш и се правиш паметен, прочитај и пробај сам да дојдеш до заклучоци...вака само ја рушиш сликата која некогаш ја имаше на фин, невин и културен дечко!!
Dali i tie sto imaat godisna dozvola ili drzavna isto ke platat kako drugite,inaku slikata e iskrivena u start nego ajde.Na druzbata vo glabocica eden od vas im prati inspekcija ako pamatis.......nego ajde neka eza.arno samo

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 9:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Ај не ја тупете бам бум бош муабети,мора ама мора за се да има расправии и препукување и као требало или не... Што фали вака,па немаше никакви ограничување кој има предност или не,еве се поставија датуми за уплата и крај кој сака Ок кој не сака не мора.. што толку за се мора да се тупи.. Плус околу тоа демек РИбар треба да имаат предност е голема грешка,од многу одамна сум гледал купови,дружби каде домаќинот или организаторот да кажам се пријавува последен ако има место или остава максимум три негови екипи.Црн дрим мислам правеа така,Тасим и компанија.Па на времето на Трстија виничани,организаторите се туткаа по 5-6 луѓе во еден бокс,а ловеа со 4 трски само за да има повеке позиции за другите. И плус замарате за парите бог да чува еве имате маици,пехари,ручек и сеа кој имал годишна државна демек колку требало или не требало да плаќате,а не правите математика колку трошат луѓето што одат таму да чистат,средуваат,околчуваат итн.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 10:11 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Dimitar НапишиCOLON
Ај не ја тупете бам бум бош муабети,мора ама мора за се да има расправии и препукување и као требало или не... Што фали вака,па немаше никакви ограничување кој има предност или не,еве се поставија датуми за уплата и крај кој сака Ок кој не сака не мора.. што толку за се мора да се тупи.. Плус околу тоа демек РИбар треба да имаат предност е голема грешка,од многу одамна сум гледал купови,дружби каде домаќинот или организаторот да кажам се пријавува последен ако има место или остава максимум три негови екипи.Црн дрим мислам правеа така,Тасим и компанија.Па на времето на Трстија виничани,организаторите се туткаа по 5-6 луѓе во еден бокс,а ловеа со 4 трски само за да има повеке позиции за другите. И плус замарате за парите бог да чува еве имате маици,пехари,ручек и сеа кој имал годишна државна демек колку требало или не требало да плаќате,а не правите математика колку трошат луѓето што одат таму да чистат,средуваат,околчуваат итн.


да си ми жив и здрав за постов :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 10:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
filip030682 НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
Илчо НапишиCOLON
Ako e druzba zosto se plaka ... dogovorete koi sakate da pecate i idete pecajte mene ova ic ne mi e jasno :D
Нема мука, еве јас ќе ти објаснам....

Значи....

Се плаќа зошто треба да се платат и карти за 3 дена ловење, ќе има гратис по 2 маици од екипа, пехари за најдобрите и ручек на крајот на дружбата во ресторан!

Пред да прашаш и се правиш паметен, прочитај и пробај сам да дојдеш до заклучоци...вака само ја рушиш сликата која некогаш ја имаше на фин, невин и културен дечко!!
Dali i tie sto imaat godisna dozvola ili drzavna isto ke platat kako drugite,inaku slikata e iskrivena u start nego ajde.Na druzbata vo glabocica eden od vas im prati inspekcija ako pamatis.......nego ajde neka eza.arno samo

само за твоја информација ... јас сум тој што има државна дозвола и си платив 2500,00 денари за учество , Кико има годишна од Мавровица и си плати 2500,00 ден
котизацијата за учество нема допирна точка со тоа кој има или нема дозвола

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 10:21 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Jasno mi e mene kako den,za ednite sekogas e majka za drugite macaa,dvojni standardi

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 10:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
filip030682 НапишиCOLON
Jasno mi e mene kako den,za ednite sekogas e majka za drugite macaa,dvojni standardi
Брат ај молим те кажи барем еден двоен стандард,Ти напиша множина значи повеќе.Еден само кажи во оваа ситуација.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 10:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
filip030682 НапишиCOLON
Jasno mi e mene kako den,za ednite sekogas e majka za drugite macaa,dvojni standardi
Ние сме должни да платиме на концесионерот по 1000 денари за секое дуо. Што не ти е јасно? :)

Ти учествуваш бе? Или само да си тропнеш нешто, по обичај? :howitz:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 12:59 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Konecna mapa so pozicii...
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 3:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Negledam razlog organizatorot da polaga smetka pred tie sto ne ucestvuvaat pa uste pomalku.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 3:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
...i koi se tipuva deka ke bidat favorit pozicii? :P

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2930313233ELLIPSIS46»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 38 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum