www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 1:25 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2627282930ELLIPSIS69»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 10:55 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
И пак половина од нив нема да те разберат :hit_head:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 11:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Ova bese tolku korektno napisano :bravo: Marks

Mi se sviga toj delot so svetskite championi i sonot na sekoj sportist da bide toa :lepi:

ama pusta makedonshtina e opasna rabota .

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 2:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 18, 2012 6:34 pm
МислењаCOLON323
marks НапишиCOLON
Во недостаток на инспирација некои колеги се повторуваат. Остајте го Дуки со пченката, поминал тој доволно за да има тестамент во крапскиот риболов. Прифаќам шала, ама ми е криво што верглате у место и немојте да одите кон глупоста (како некои), па да си дозволите да ја навредувате креативноста и интелектуалноста. Сепак е ова едно хоби каде треба задоволството да оди напред. Не сум многу суетен, ама сум вложил во моето образование и работа. Кога некој, кој застанал на некој голем одмор во основното училиште, ве повика на употреба на централниот нервен систем и ве стави во кафез од кој можеби никогаш нема да се ослободи самиот, тогаш не е во ред. Сепак сите читаат и секој може да си го каже мислењето со кое се кажува. Не пишувајте за личности, пишувајте за работа и активности. Внимавајте на придавките кои се епитети и удираат во суетата.

Секој човек ја има и не е во ред да се гради некаков "мајсторски" рејтинг со докажување на "аматеризмот" на останатите.

Сепак е квалитетот многу поважен од квантитетот. Еден пост ако треба ама да е ОК а Вие можете и 10.000 постови да напишете и пак да имате проблем со себе.
Пак ќе повторам, овде сите читаат и останува. Ние сме микро средина со да кажеме, стотина крапџии и останати риболовци кој овде пишуваме, но не читаат од сите страни. Кој е Браца, кој е Бојан, кој е Мокри, е па тоа се светски прваци за што ако сме искрени секој од нас легнува и сонува секоја трета вечер. Ако ги почитуваме туѓите реални вредности, ќе се почитуваме и ние скромните со успеси. Ќе победиш во МК, на куп, во лига и толку. А надвор лавовите мачиња. Додека не сватиме дека треба да учиме од некои такви, стално ќе тврдиме дека нема што да научам од Бил Гејтс за компјутери или од Леонардо за уметноста. Во нашиот ген тешко се наоѓа една вредност, почит кон вредностите. Па дури и сопствените. Така Александар бил хомо, Гоце Делчев стана пијаница, а Киро Глигоров заврши како ќоравиот.
А Дуки може и да го нема и ќе го нема, изодел и пак ќе фрла пченка, но што праат оние пред кои е долг крапаџиски и воопшто рибарски пат.
И ПАК = НАЈДОБРОНАМЕРНО.
Се гледаме на Црничани, бистро.
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 3:47 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
marks postov nema vrska so relanosta,,,problemot e sto ti mislis taka,, no ne e se taka crno,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 6:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
marks НапишиCOLON
Во недостаток на инспирација некои колеги се повторуваат. Остајте го Дуки со пченката, поминал тој доволно за да има тестамент во крапскиот риболов. Прифаќам шала, ама ми е криво што верглате у место и немојте да одите кон глупоста (како некои), па да си дозволите да ја навредувате креативноста и интелектуалноста. Сепак е ова едно хоби каде треба задоволството да оди напред. Не сум многу суетен, ама сум вложил во моето образование и работа. Кога некој, кој застанал на некој голем одмор во основното училиште, ве повика на употреба на централниот нервен систем и ве стави во кафез од кој можеби никогаш нема да се ослободи самиот, тогаш не е во ред. Сепак сите читаат и секој може да си го каже мислењето со кое се кажува. Не пишувајте за личности, пишувајте за работа и активности. Внимавајте на придавките кои се епитети и удираат во суетата.

Секој човек ја има и не е во ред да се гради некаков "мајсторски" рејтинг со докажување на "аматеризмот" на останатите.

Сепак е квалитетот многу поважен од квантитетот. Еден пост ако треба ама да е ОК а Вие можете и 10.000 постови да напишете и пак да имате проблем со себе.
Пак ќе повторам, овде сите читаат и останува. Ние сме микро средина со да кажеме, стотина крапџии и останати риболовци кој овде пишуваме, но не читаат од сите страни. Кој е Браца, кој е Бојан, кој е Мокри, е па тоа се светски прваци за што ако сме искрени секој од нас легнува и сонува секоја трета вечер. Ако ги почитуваме туѓите реални вредности, ќе се почитуваме и ние скромните со успеси. Ќе победиш во МК, на куп, во лига и толку. А надвор лавовите мачиња. Додека не сватиме дека треба да учиме од некои такви, стално ќе тврдиме дека нема што да научам од Бил Гејтс за компјутери или од Леонардо за уметноста. Во нашиот ген тешко се наоѓа една вредност, почит кон вредностите. Па дури и сопствените. Така Александар бил хомо, Гоце Делчев стана пијаница, а Киро Глигоров заврши како ќоравиот.
А Дуки може и да го нема и ќе го нема, изодел и пак ќе фрла пченка, но што праат оние пред кои е долг крапаџиски и воопшто рибарски пат.
И ПАК = НАЈДОБРОНАМЕРНО.
Се гледаме на Црничани, бистро.
Odlicno napisano.
:~~

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 24, 2014 7:15 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Секоја чест професоре, во секој спорт има по некој таков (, а можеби и троа појќе), два грама мозок нема, ама знае да трча и фудбал да игра (тоа правел цел живот), побарај му изјава, не знае проста реченица да склопи, а веќе се смета за некаква ѕвезда во Македонија, пушти го да игра во Европа...почнува да шкрипи....тоа е за дејноста спорт, инаку ова не се однесува на форумџииве кои ја “напунија“ темава со глупости (ако некој се пронаоѓа негов проблем).....инаку во однос на заебанциите вака на лична база, сигурно никој нема да земе за зло (бидејќи нели се заебанци), ама па како што кажува професорот, тука читаат многу луѓе, има и млади дечки кои сеуште не се ни осудиле да напишат нешто, а ги влече крапскиот риболов, сака да праша нешто, сака да искоментира, ама пак кога го читаат ваквото “драпање колчишта“ што би рекол Спиро, се повлекува со помислата “Бегај бе ќе пишам нешто ќе ми се смеат, ќе ме заебаваат, све се овде мајсторишта, не сум ја во нивни ранг, да си ќутам поубаво....“, тоа е лошо за едукаивната компонента на форумот, посебно затоа што ваквите “лав моабет-заебанции“ ги има во доста теми со конкретен наслов и конкретна тема кои не се Лав моабет, а модераторите толерираат нели, ама и таа толеранција има граници, да не има после “дигање носеви“ кога ќе стигне казната..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 24, 2014 8:41 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Otide temeva u ofsajt.mladite I treba da prasuvaat a tuka se moderatorite da im pomognat na mladite

sekoj sto prasal nebil ostaven na zaebancii ili laf muabet :fishing:
uste malku ke pocne sezona pa ke bide poveselo

P.S.edvaj cekam da gi vidam majstoristava :lol: :lol: :lol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 8:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
[ img ]

Полека ама сигурно се подготвуваме за купот, уште една тура и доста е :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 8:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
lelelee vasile, uste nekoe kilo voi fali :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 8:43 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Утре ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2627282930ELLIPSIS69»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 71 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum