www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 11:24 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 1:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Se ostrat ekipite ama i MRF treba da mu ja misli kade ke gi smesti site, Dali ke se ogranicuva broj na ekipi od sekoe zdruzenie po 2-3 ekipi ili nema ? nemoj da bide imame 25 ekipi a nemame mesto za site ..

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 1:48 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Најправилно е во лига да имаат предност учесниците од прошлата година,зашто тие се тие што ја направија лигата да биде на некое ниво,да не беа тие не верувам дека ќе имаше толкава заинтересираност за лигата.Каде беа сите останати лани? Во спортот неможе да се формира екипа и одма во прва лига,без разлика дали некогаш биле шампиони,ако некоја екипа(дуо) згасне т.е. не учествува една година,ќе треба ред да чека.Од стара слава не се живее,има млади лавови што кинат на терен.А тоа ограничување по друштво е најглупото нешто што сум го слушнал.Сега јас да оформам друштво и ќе имам право на екипа во лига ? На кој основ? Според мене тоа е да се спречи доминацијата и подемот на натпреварувачко ниво на РИБАР .

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 1:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Bravo Trasul ! :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 1:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Sakas da kazes deka se slagas so toa sto go ima napisano trasul :?: :?: :?:

P.S...Zatoa nema da ne bide nas NIKAD .....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 1:58 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ланска год беше тоа што беше - се одеше да се направи лига која ке биде и помасовна и организирана како треба
- сите здр. кој зедоа учество во ланската лига имаат свој голем придонес за враќање на крапскиот натпреварувачи риболов во МК

оваа год се надеваме на повеке заинтересирани екипи - со колку екипи ке настапи едно здр. допрва ке се разговара ама мислам дека нема да има толкав број како ланската год - за ова ке се решава накнадно
нај голем проблем кај нас е што имаме води кои не ограничуваат во смисла на број на позиции
ако тоа се реши со некоја поголема вода и повеке позиции - тогаш не е проблем за екипите од здружениата
сепак лигата е за да се оформи РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МК колку повеке екипи поквалитетна лига и појака репрезентација ке имаме

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 2:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Daniel НапишиCOLON
Sakas da kazes deka se slagas so toa sto go ima napisano trasul :?: :?: :?:

P.S...Zatoa nema da ne bide nas NIKAD .....
Pa eve kazi ti zasto ne se soglasuvas so toa sto go pisa Trasul, pa ke ti posocam jas nekoj raboti posle toa...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 2:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Toa i sakam da go kazam spiro samo sto nekoj ne me razbira. Sega nemoze edno zdruzenie da prati 20 ekipi a edno 2, tuka ednostavno nema LOGIKA. Da imame voda jasno e moze da se prati i 1000 ekipi, ama za zal nemame, mislam voda imame ama ne takmicarska sto moze da sobere povekje od 25ekipi. Ako ima golema zaenteresiranost siguren sum deka MRF ke go ogranici brojot na ekipi od edno zdruzenie.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 2:29 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Se slagam i so toa na Trasul i so tebe Daniel....Nija na forumot ne treba da ja tupime, ke cekame MRF da iskoci so informacija pa posle nija ako moze da smenime nesto...Se nadevam toa deka ke bide porano za da moze da se razmisluva vo pravilen pravec....

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 2:44 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Даниеле де Роси,и јас можеби сакам лига.Да речеме ќе такмичам за некое си друштво таму, што нигде го немало годиниве во лигите.Со кое право јас ќе идам пред,Крсте,Мартин,Предраг,Тафта и кое беше 5тото дуо од Рибар?! Со кое право тоа здружение,или Вардар да речеме ќе има предност пред Рибар? Лани оставија белег тие дуа.Не е проблем сакаат да такмичат,нека такмичат,ама втора лига бе брат,па нека се докажат и после тие ќе бидат со протекции за во првата лига.А вака од нигде никаде,еј интересно е у лига,заинтересираност има,МРФ праќа на светско ќе учествувам.Утре пак ако има проблеми,ќе го молат Рибар да праќа дуа.Затоа втора лига,докажи се,па следна година рамо до рамо со Јане,Ицо,Пепи.

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 28, 2013 2:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Во ред тоа Трасул,прва втора лига..тогаш по правило треба да има испагање од прва лига,значи последните три екипи од лани треба да одат автоматски во втора лига,оваа година да се докажат да се квалификуват па догодина во прва лига :)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 42 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum