www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 29, 2024 3:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5051525354ELLIPSIS61»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 8:15 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
tie sto gi spomna ne me cudi sto ne fatija riba :D :D ne gi biva :D :D mnogu tel gledaat,

dobro e sto sudiite merea vo kg, a sto vika saso za ognenovo krstevanje na zajacive e vo pravo, ribolovot e dobar koga zad tebe ke nemas 100 ljudge, parkiranje koli mnogu voda itn, se ova da ne bese bar 30% ke bese podobro sto i ke go zgolemese uspexot, dobro e i vaka, treba da bidat zadovolni, i edno da zapamtat kako mladi i nadezni krapdgii, iskustvoto se pravi so prisustvo na voda, ne na net i ne so dobra boila,..poz do troicata musketari :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 9:05 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Збор-два
ГООООЛЕМ ПОЗДРАВ пред се до организаторите, кои се погрижија СЕ да помине беспрекорно и во најдобар ред, со многу јадење, пиење и секако дружење.Јас запознав многу личности кои сите ми оставиа одличен впечаток и секако овозможија стекнување на нови знаења.Морам да го напоменам и ЈАНЕ, со кого се дружевме одлично, развивавме прекрасни муабети и ме запозна со многу крапски риболовци; ТИ БЛАГОДАРАМ ЈАНЕ!
Најголем момент ми беше запознавањето со Деки - ROT и NESHA од Р.Србија, со нив исто така остваривме убави разговори и морам да напоменам дека несебично го споделуваа своето знаење и се добиваше одговор на секое поставено прашање.Голем поздрав и до Мрчо, екипата на Пакунг, Давор, ДАНИЕЛ ВЕЛЕС (прекрасна личност со прекрасен тим) НЕУМОРЛИВИОТ САМИР :) Fico, Оливер од Охрид со најновиот тип на ракета :lol: , момците од Виница-Кочани кои мора да се каже дека победата ја освоиа во најголемото невреме :shock: , кога повеќе од тимовите ги имаа извадено трските од вода, доктор Љубен и сите останати кои беа на овој натпревар.
Од страна на организаторите и нема што да се кажува многу бидејки тоа ТРЕБА ДА СЕ ПРИСУСТВУВА И ДОЖИВЕЕ за да се види големината на овие луге кои работеа беспрекорно и посебен поздрав до Тасим и неговата екипа, како и сите спонзори на натпреварот.
Честитки до екипата на Ribar 2011 за освоеното 3то место и се надевам дека во иднина пехарите ке се множат и збогатува искуството и знаењето.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 9:15 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Честитки и од мене до екипата на Рибар 2011 за освоеното 3-то место.
Честитки и за организаторот, кој очигледно добро си ја завршил работата.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 9:47 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
martinMK НапишиCOLON
Честито до сите.. браво за екипата на рибар..
Абе ти нели на одмор ќе беше? :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 10:26 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Убави зборови за организаторот ќе има доста секако, ова е еден од малкуте купови кои опстојуваат само честитки, сепак за да биде уште подобар треба да им помогнеме на Црн Дрим со сугестии за кои они ќе си одлучат дали ќе ги земат во предвид и секако купот во иднина да биде уште поубав

1. Ограничување на луѓето што се симнуваат од горе на стазата, ама вистинско ограничување, ако треба и со поставување на човек два, кои ќе внимаваат на тоа, од горе симнување само луѓе на организаторот и само за најсуштински потреби, мотори, коли, мењање гуми и сл.работи на стаза не смее да има

2. Секој бокс да биде ограден со најобична врвка и таа врвка никој не смее да ја помине (освен луѓе на организаторот во насушна потреба, судии секако и некој од другите натпреварувачи кои ќе бидат пуштени внатре во боксот од страна на домаќините во боксот). На никој не му е сеедно луѓе да му се шетаат постојано пред бокс или внатре. Посебно не смее да се дозволи, кога некој вади риба веднаш зад него да има 30 луѓе кои го бодрат со сугестии од типот “умори го, пушти му кочница, ќе ти влезе во гранки, надоле трската, вака или онака постави го кепчето, башка на тоа да светат со сијалици во вода за да го видат крапот при вадење, или да се туркаат да го снимат или сликаат при вадење........ова не смее да се случи......На вакви купови секој тим си сака мир, тишина и не многу фрекфенција околу него, башка сите има мозок во главата и знаат што да прават во ситуации кога ќе удри крап или слично, сето погоре спомнато може да биде иритирачко за секоја екипа и за секој кој вади крап

3. Таа позицијата 14-ка не смее да постои таму, тоа не е бокс, туку отворена платформа од клучно значење за стазата за симнување и паркирање на коли

4. Неколку часа пред натпреварот добро чистење на она што е во водата на потегот на стазата, треви, шишиња, фрижидери, мислам дека со вили и со ќепови можат да се исфрлат надвор од водата (колку се може секако) и да има помалку ситуации како сега кога брановите носат све и свашта и вртат цели острови од ѓубре покрај позициите и низ конците во вода

Ете неколку од мене, а натпреварувачите и оние кои имаат искуство на вакви купови сигурно можа да дадат и други сугестии и идеи од сопствено искуство


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 11:13 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Филип НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Честито до сите.. браво за екипата на рибар..
Абе ти нели на одмор ќе беше? :D
dobar si ti za ovakvi raboti :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 11:19 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON946
ЛокацијаCOLONSkopje
Chestito i od mene, do organizatorot i do site osvojuvaci na nagradi 8-)

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 11:19 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
dobri predlozi od boris i treba da se zapazat,,
sega se moze da se popravi, no treba da se razbere deka najgolem problem bese vrenmeto koe ne gi posluzi da odrabotat kako treba..
pogolemiot problem e poziciija koja e namestena ne soodvetno, kade sto i nema uslovi za ribolov od pregolema galama..bar zamene, dosta e edna vrata od kola da se lupne i ke rasipe se,..
najdobro od seto ova e sto i nekoj se trudi da go napravi vo mk,ne gledam drugi pa da pravime sporedbi..

moja preporaka e da se pomesti datoto i da se pravi vo sredina na oktovri, ,malku da zaladi i da se izbegnat vakvite dozdovi i grmotevici, koj i nemora da znaci deka ke gi ima,ama sepak e podrugo.. odlicno i terajte go ovoj traduicionalen kup kako i do sega..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 11:24 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
eve na Fb gi staviv fotografiite koj sto ima plus foto neka mi gi pratin na email crndrim_@live.com http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 511&type=1

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski natprevar na Globocicko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 17, 2012 11:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Фала Самир :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5051525354ELLIPSIS61»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 79 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum