www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 10:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8283848586ELLIPSIS140»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:08 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ТафТабиТ НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
значи сакаш да кажеш дека Бојанич нема поима ???

не ми одговори на прашањето !!!

tvrdam ,a ne sakam da kazam deka bojanic neznae zig osim kako predrag so corbaluci kako na peskara.go vidov so svoi oci vo italija.taa prihrana pali na edno od deset ezera.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
значи според тебе Бојанич нема поима .
тоа ме интересираше само :lepi:

а тоа со храната што како зашто ... мене не ме интересира .
си има таму кој да мисли за храна и мамци .
биле , пробале ... ме чуди само како си им кажувал за храната и мамците кога никој освен такмичарите и капитените не знаеа на што ке се лови и со што ке се храни
бпрочем , сите потпишале договори за молчење , така да ако некој ти кажал од нив тогаш го прекршил договорот со МРФ !

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:30 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Me zabole za dogovor iako znam od drugo mesto.a takmicarite di se namestija so toj dogovor.

gileminata na covekot e javno da priznae za greska.go sledite angliskiot selektor rob huges?
Prviot den javno izjavi deka poradi negova geska imaat momentalen slab plasman

ovde ti sto treba javno so godini da priznaat posle svetsko se pikaat vo dupka I iskacaat za naredno svetsko za pak istata rabota da ja napravat.i sega istite ke gledaat krivicata cela na sergej da padne.

Fakale proverile.netreba predrag da faka zosto pojma nema od krapski ribolov.treba deni.milco.robi da faka za da znaat sto treba na taa voda..

Ne mi vadi zborovi od kontekst.bojanic e masina.faka kako nikoj drug I bez riba nema nikogas da go vidis.deka se srbite nazad si zigot se samo poradi toa sto edino peskara im ostana trening ezero.kako nas gogo.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
se nekako e poznato...kako lani....edni edno ..vtori vtoro... itn...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Не вадам јас ништо од контекст ... ти горе ТВРДИШ дека Бојанич нема поима ! крај на приказната

а нашиве дали се кријат или ке се изјаснат јавно ... нивна работа :lol: :lol: :lol:

на крајот на краевите , они си знаат ... големи се .

ако мислат дека треба овде или некаде на друго место да дадат отчет што и како , ке си дадат ... ако не , ке си свиркаат и тоа е тоа :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Jane pa i treba seta krivica da padne na Sergej toj e glaven kapiten toj e onoj sto odlucuva ili bar taka stoese na hartija i na forum objaveno....

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
A avtobusot ke pomine li na vracanje niz Pariz i drugite pogolemi gradovi.. :lol:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Џабе ломотите, една риба у С и 12-ти сме. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:51 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Мене уствари не ми е јасна улогата на капитен т.е. ми е многу глупаво да одлучува капитен за тактика и мамци,а такмичарите кои регуларно после 3 кола во лига ги освоиле првите 3 места да бидат изведувачи само...
По кој основ капитенот излегува дека повеќе знае од Ицо,Даниел,чичко Милчо итн...
Kапитен јас би признал да крои тактика и мамци доколку нема лига и тој ги бира членовите на репрезентацијата,па и првата година да нема успех полека полека да гради екипа која со тек на време ќе може да биде во врвот на овие случувања.

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 23, 2016 4:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
За разлика од другите капитени кои сме ги имале минатите години, со Сергеј е веројатно да имаме риба во сите 3 сектори. Претходните години риба со очи немавме видено.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8283848586ELLIPSIS140»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 22 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum