www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 4:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1617181920ELLIPSIS140»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 3:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
JaneMK НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
Крсте и Кременадла се резерви, но се може да се случи. :D

Nedaj boze da se sluci.mnogu mrzam vakvi recenici so zavist.
каква завист, какви бакрачи... Ако капитенот одлучи дека треба да влезат, шо има врска тоа со завист??
За тоа е резервна екипа! Сигурно не ги земале за прошетка.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 4:14 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ja negizemal ni za prosetka,niti se dobri za pozadina-treba da znaes sve sto da gledas,kaj da gledas i koga da gledas,niti se za pecanje dokazaa na dve svetski,niti se plasiraa da bidat cetvrta ekipa.

tie gacki prikaski gi odbra trenerot so godini se protnuva i brkajte rabota.sepak najmalku treba da komentiras deka ke vlezat-ako nekoj zasluzil 100 godin pred ovie sto gi velicas toa se tie tri ekipi sto se plasiraa i ke takmicat,

batalete dokazuvanje i merenje ama takvi izjavi me nerviraat zosto i jas slusnav muabet deka edniot ke vleguval uste neotideni tamu...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 4:19 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
sporedete ova

[ img ]

so ova

[ img ]
[ img ]

kade ovde na dolnive sliki ima nesto so Makedonija,a be bojava na cigan nebi mu ja dal a ne za reprezentacija.treba lugeto da se osekaat reprezentativci.vo tirkiz li da se osekaat.

stvarno znaeme od start da ja utneme nekojpat rabotava

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 4:20 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ja со твојот негативизам тебе не би те земал ни да готвиш таму, ама нема везе тоа си е мое мислење, како што и ти си имаш твое....добро е што капитените не го споделуваат ....А ова за тренеркиве :) абе како ти се праи моабет за такви глупости...какви биле тренерките :head_bang: Абе кој освен тебе на планетава земја збори за тренерки...ако сакаат по гаќи нека одат, нека земат едно знаме и тоа е тоа...Земјата се промовира со резултат, а не со тренерки


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 4:23 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
tolku te biva i tebe za sport,jas odma bi ti zemal sluzbena dolznost zosto so ova kazuvas kolku si Makedonec.Svetsko prvenstvo,nacionalen dres tebe ocigledno ti e gajle,nesi bil a neveruvam ni deka nekogas ke bides,koga ke bides togas mozes da komentiras kako e da se osekas.


a rekov dokazaa so fakti no fish 144 saati 5 pati na den da vikas ,a kapitenite kolku lani sto odbraa tolku i godinava.ama moe da si kazam relanost i kritika a tvoe e ako sakas citaj ako nejkes nemoras.

ili treba privatna poraka da ti pisam :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 4:28 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Boris НапишиCOLON
Ja со твојот негативизам тебе не би те земал ни да готвиш таму, ама нема везе тоа си е мое мислење, како што и ти си имаш твое....добро е што капитените не го споделуваат ....А ова за тренеркиве :) абе како ти се праи моабет за такви глупости...какви биле тренерките :head_bang: Абе кој освен тебе на планетава земја збори за тренерки...ако сакаат по гаќи нека одат, нека земат едно знаме и тоа е тоа...Земјата се промовира со резултат, а не со тренерки

edniot zaedno so rezervata isto vika dve svetski po 72 saati 144 saati pet pati na den no fish,
drugiot dve svetski sedi 72 saati vo box kaj istite gorni i gi uci kako se mesti rod pod i faka i isto so niv vika no fish 144 saati zanemaruvajki gi drugite dve ekipi.

tie treba da se merilo koj da odi????

edina svetla tocka se sergej i takmicarite ovaa godina i eventualno koco kuvarot

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 4:33 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Абе ти и Чак Норис би го тепал...терај си со моабетот...само некогаш запрашај се дали ти кога си одел некој вака покварено тантарал за тебе и за другите, или те испраќале со најубави зборови и со најубави желби


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 4:37 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
jas ke gi ispratam kako i sekoja godina so najubavi zelbi,dokolku zasluzat ke gi kritikuvam,a izvini kade jas kritikuvam takmicari???

kritikuvam mrf dooel,dokazaa so trenerkite i rezervata,so kapitenite

nekazav nisto sto ne e fakt.kako sto jas sum trpel kritiki i edinstven so obraz si kazuvam kako sto e ,taka ke trpat site kritiki sto zasluzile da trpat ,problemot e sto ovde imas sekta na braniteli za odredeni luge a drugite vo ogan neka gorat.e ne se davam na takvi luge i nemozes da me isprovociras za vulgarno da pisuvam.....


realnosta faktite se toa sto se,a ti ajde se sto napisav pogore negiraj go...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 6:36 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
JaneMK НапишиCOLON
,jas odma bi ti zemal sluzbena dolznost zosto so ova kazuvas kolku si Makedonec.
Ова некој да ми го преведе ако може
Јане како се кажува дека си македонец?????
Еве Јас 11 години живеам во Бугарија и секогаш кажувам дека сум македонец, тоа што имам и второ државјанство си беше потреба
Пак го затупуваш, абе оди малку на бања, релаксирај се, и така по риби неодиш


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 9:59 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ico, ke se kladime ovaa godina kako lani?

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1617181920ELLIPSIS140»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum