www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 2:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1415161718ELLIPSIS140»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 12, 2016 2:29 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
deckite odamna kazav deka gi biva,sto ke napravat so tugi boili neispitani i kako ke projdeme so zigot e prasanje.

ostanatoto drzam palci kako i sekoja godina i ke se nerviram kako i oni sekoja godina :fishing: :fishing: :fishing:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 12, 2016 3:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Dimitar НапишиCOLON
Позитива има многу,барем кај мене.Колку што се сеќавам,оваа ни е најискусна репрезентација во последните години,плус Сергеј со нив :ok_ok:
Ицо и Даниел знаеме сите колку ги бива и со години се во врвот,со големо искуство од дива голема вода.
Дени и Роби сум ги гледал како работат и двајцата знам дека во секоја ситуација може да се снајдат,не се и они од вчера и плус големо искуство од диви и големи води.
Милчо и Жиле исто имаат многу искуство.
Pred da go napisam slednoto ke kazam deka od ova sto momentalno imame podobro nema,znaci najdobro vo momentot.....

Znaci sakas da kazes iskustvoto od GOLEMI DIVI VODI kade so edno dve kila boili se lovi 3-4dena e od golema polza na vakvi turniri kade na sekoi 20-30metri imas po eden tim koi site zaedno vo prviot den ke frlat vo voda eden ton hrana ako ne i povece.I sega nie iskustvoto steknato na ogromni turniri so po 30-40 ekipi treba da go ramnjame zo odmaranje na mozok tri dena na nasite prazni ezera.

I toa ovie lovele so vakva hrana onie so onakva stvarno e smesno,sto kaza Daniel vo eden post sto mu go izbrisaa sto ke mi e boila koja neznam da ja rabotam.

Si treba iskustvo steknato so godini na golemi turniri koe vo momentot kaj nas nikoj go nema.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 12, 2016 3:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
filip030682 НапишиCOLON
....
Вака сега. За Ицо,Даниел,Милчно и Жиле знам малку мислам лично малку сум ги гледал во живо.Еве на Пелагичево седев со нив скоро цел ден,ама ништо сериозно,мислам тоа беше одмарање,како да кажам.... Ама знаеме сите кој се и што се.

Но за Дени и Роби знам многу добро за што се се спремни да сработат.Сум се дружел и сум ги гледал на натпревар како пецат и знам дека вадат максимум од позција.Дени два пати ме „бањаше„ на Трстија,првиот пат кога водевме ние со дупла килажа па за 2 саата не помина кога стана сериозен и другиот пат мислам дека беше слично.

Дивата вода Калиманци во денови кога од многу рибари сериозни никој ништо нема од риба,они прават што прават и имаат резултат.Исто и Градче.А тоа многу значи,па кој сака нека ме убедува дека не е исто слободен риболов и натпревар.Значи они кога си го ладат си го ладат.Но кога треба сериозно да се работи и извади риба,тоа и го прават. Така да верувам и убеден сум да не кажам 100% дека ке имат резултат. И мислам дека секое дуо си прави и негови боили.Дени конкретно има многу добра боила и знае да ја сработи.Така да....

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 12, 2016 4:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Se e toa OK kazav jas se se toa iskusni ribari,nego ne e do hranata ta se kupuva eve ovaa godina i testirana e na voda na koja ke se lovi.Ke vidime kako ke se snajdat koga na sekoi 40m ke ima po eden tim i taka vo krug.Nego ke im drzime sreca da im se padne favorit pozicija a gi ima dosta.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 12, 2016 5:28 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Pa normalno deka ne e isto na natprevar, i divata voda ne e oskustvi za vadenje riba, nego iskustvo da ja fatis ribata u teski periodi ili narocito na natprevar :D mora nesto da imas poveke so toa iskystvo koe e vazno u takvi situacii, i da ne se zaboravi deka edna riba sekogas ni fali, taa riba e povrzano so krapsko islustvo i dremenje ba jezoviri..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 12, 2016 5:31 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Za tie sto neznaat deni i daco porano takmicea i ligi i kupovi,robi so mene bil na masters kupot na pelagicevo kako vtora ekipa-eden od najakite kupovi vo toa vreme.itekako znaat da takmicat so elitni luge i pritisok na voda..

deckite se spremni vo moznostite so koi raspolagaat,milco i zile isto.rabotata e zigot koj pojma go nemame site nie i boilata koja za prv pat ke ja rabotat na voda koja za prv pat ke ja vidat...

dajte batalete politika koja od start e zgresena po mene,dajte da gi bodrime i navivame.znaenjeto i spremnosta na takmicarite ne ja mesajte so taktika koja ne ja spremaat oni,so hrana koja ne ja spremaat oni,so poznavanje na ezeroto koe doprva koga ke frli marker on ke ja zapoznae i red red drugi raboti....

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 13, 2016 1:25 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
napred nasi

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 9:04 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Секоја година го имаме најдоброто ама на крај најдебелиот крај го извлекуваме.
Најдобро нешто е што имаме асален капитен оваа година, толку. Се надевам ќе ме демантираат.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 11:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ovaa godina probav da ne komentiram.
Minatite pisuvav ovaa si kutam.
Ne za drugo mozebi vaka ke imaat poveke sreka.
Sepak mene licno mi se dopaga ovaa kombinacija na natprevaruvachi i kapiteni / selektori.
So malku sreka mozeme da se nadevame na podobar plasman.
Vo sekoj slucaj, kako i sekogas, imaat polna podrska od mene.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 14, 2016 3:05 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Полошо од минатите години неможе да поминеме, така да секој мал напредок е некаков успех.
Мислам дека капитенот знае што прави...ќе видиме што ќе се случи.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1415161718ELLIPSIS140»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum