www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 10:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS140»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 05, 2016 5:30 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Jas slushnav godinava sami si plakale boili za razlika od drugi godini ili e nekoja patka :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 05, 2016 5:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Патка е...и знам чива е патката. :D

Обезбедена е боила за цела репрезентација, но дополнително кој сака да има плус боила е индивидуално и нормално дека ќе се ја плати. :lepi:

Јас сум прв да критикувам нешто што не е во ред, овојпат не е така.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 05, 2016 7:12 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Neznam zatoa prasuvam.zastapnikov za ccmoore vo bg drugo mi pisuva :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 06, 2016 12:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ти пишува набавувачот на CC Moore... :lollol:

Мене ми шепна дедо боже ноќеска и него највеќе му верувам. :D

Еве упростено за да нема забуни...

Тоа што е договорено од федерација - е платено, а натпреварувачите што на страна си договoриле некоја 3-та боила...тоа си e нивно и за тоа треба да си платат - нормално!

Нивна желба е дали ќе имаат некаква си 3-та боила или ќе фаќаат само на тоа што е донесено како одлука да фаќаат!
Дали сакаат или не, они сами одлучиле...ако одлучиле сами (надвор од мрф) да прават, тогаш мора да купат и нормално да ПЛАТАТ.
Ако некој неќе да плати, тоа е вон сите договори и не ме интересира.

И шо е битно на крај...Сеа авиони се плаќа, се се плаќа...боила нема да се купи.

Пак ќе ти кажам, прв сум за критика...но засега нема никакво место за истото,

Ова погоре шо го пишуваш се само некакви интерни рекла-казала моменти помеѓу класични крапски суети.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 06, 2016 7:22 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Znam deka se se plaka zatoa mi dojde cudno.

so ke im e treta boila nerazbiram.se ide so dve.edino ako neveruvaat vo tie dve pa sakaat svoja ama taka se pravi kasa popara.oni si znaat.site se iskusni momci.
zdravje samo neka ima rezultati.ostanatoto e lesno.

edno mora da se svati a se vide na dve svetski.mora da rabotis so hrana sto ja znaes a ne sto nekoj ti kazal deka e dobra.ili ke ja utneme pak ili ke imame rezultati.treto nema...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 06, 2016 8:10 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Спаива, да не те ставија трет капитен? :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 06, 2016 8:49 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Spaiva НапишиCOLON
Морам да напоменам една работа....

Вчера седнавме на ручек со Милчо и гледајќи го како се спрема, инвестира, мисли да покрие секоја ситyација и колку е засегнат инвестирајќи во секој детал....да ти е мерак да го слушаш.

Е со ваков човек (екипа) би фаќал секаде, човек што влева сигурност и прави екстремни напори давајќи се од себе.

И покрај тишината, се надевам дека овојпат репрезентацијата ќе ни донесат резултат.

Искрено има посакувам успех.

Овдека треба сите да ги бодриме без оглед на се и треба да им се даде поддршка. :ok_ok:
Да не забораат шеќерац да понесат. :D
Ицо и Даниел се најискусни. Особено на Ицо му "оди" францускиот. Тие се екипата која треба да "влече" напред.
Дени и Роби немаат искуство за вакви натпревари но не се екипа која ќе остане без улов. А ако им се погоди дебело можат да изненадат.
Милчо има еден квалитет кој никој во репрезентацијата го нема во толкава мерка. Фантастично е трперлив и верен на замисленото. Во договор со Сергеј и помошта од Жиле, мислам дека најмногу од сите може да покаже и пријатно да изненади. Посветен е целосно и тоа го покажува со подготовките. Тој е пример како треба да се однесува еден репрезентативец и од се срце му пожелувам целиот тој напор и задоволство да му се возврати со одличен резултат.
Она што е најбитно во овој момент се информации за езерото начинот на ловење, мамците како би можеле Сергеј со Предраг да одредат чекори со кои ќе се настапи. Дефинитивно сум на мислење дека не ни оди во прилог zig-rigot и далечинското ловење, но и тоа мора да се покрие па макар и на импровизирачко ниво (во зависност од позициите) и дека е време да се "качиме" меѓу првите 5-6 репрезентации.
Најважно од се е што ќе бидеме таму и ќе натпреваруваме, а што е наше ќе си дојде.
Поздрав од преубавото поречје. :lepi:
ПС
Не го заборавајте Кајсторовски. Ова ќе му биде 10-то СП. :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 06, 2016 9:43 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Професоре, куќо старо...ми фалиш овде. ;)

Ајде иде уште еден крапски фестивал...на 21-ви те чекам традиционално овде со експертски анализи и коментари во живо да го испратиме и овој циркус како што му доликува.
Ќе има доста интересни моменти, а без тебе не е тоа тоа.

@Филип

За малце ќе ме земеа за трет. :lollol:
Само не сум бил тип за капитен, за натпреварувач сум бил.
Ќе сум завршел 3-ет, одма после Ицо на 2-рото место. :D

@Јане

Поентата е да нема шашави муабети пред тргање, зашо стварно нема простор. Наши луѓе се пред се.
И по трет пат - Прв ќе поткачам некој ако навистина има место за тоа.

Да го оставиме на мир и посакаме бистро во Франција.

Ако има резултат, ќе ги величиме...ако нема, нормално дека ќе следат анализи. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 06, 2016 10:31 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Spaiva НапишиCOLON
Ако има резултат, ќе ги величиме...ако нема, нормално дека ќе следат анализи. :D
Мислиш, душата ќе им ја извадиме?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 06, 2016 11:55 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Analizi jok,karanje da :D :D

ali godinava takmicarite takmicat,taktika i hrana drugi odlucuvaat taka da moeto ke bide sprema niv nastroeno ne sprema takmicarite

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS140»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 48 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum