www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 2:36 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS136137138139140ELLIPSIS147»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 2:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Krki НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Cel den citam...
Ne se plasete ke se otkazeme od ucestvo na svetsko no ne i vo castingot.
Barem mojata ekipa a veruvam i drugite vo kratok razgovor kako sto stojat rab...
Ke dojdeme ke frlime i posle toa na vas e redot...
Taka nie sme drva... Ne ni e mestoto tamu... Ima podobri ekipi i eksperti za svetsko...
Ti ako se plasiras u reprezentacija oa drvo ostanuvas,toa ne ti bega :D a na svesko ke bides kutuk :lol: dobro mori casna sestro,beli ti bese sram koga ni go dava pwharot so daniel da se derete i tropate glyposti so kremenadla i pepi..
Samo ti places , Koga ke tvojot red za frlanje nazaecki ke frlame...Drugar Lopov i Lazov...
Takva ni e nas kulturata navivacka....
Neznam zajakot kako bi ostanal ramnodusen na ova sto go pisa!!!!!!
Neznam samo dali e pisano vo shala ili???
Neznam koja e vasata navivacka kultura,no ova pogore boldiranovo....stvarno e odraz na edna ubava kultura.

Daj boze da e se zaebancija,pa da se nasmeeme na kraj na denot

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 2:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
ace penja НапишиCOLON
2 god minimum nanazad se cita 140 +....!!! Abe sto ste se fatile za toa? Kako samo na 140 se vadelo riba??Posle sekoe svetsko tema na razgovor e anglicanite170,hrvati 150,drugite site nad 140....na Jane mu vikavte bese na mavrovica ili onaka od pamet... A koj merese dali nekoj fakal nad 140??? Pak od rekla kazala....Ete groto ke frlite nad 140+ I toa so 25mm I prazen sistem.....Ejjj hranenje, pa pva sistem,pa use so ne treba da otide 140+.... Treba sreka,rabota I nekoj da sepne so bojla saka..... Romanija koga bese dovolno ke bese da se znae na sto se lovi pa fakal na 40-ili 140 100% megu prvi 5.... Pa ke kazam od 14 ekipi 4 nema da frlat 140 + I toa prazen sistem.....ne pagajte u zabluda za tie famozni dalecini. Moe mislenje :mrgreen:
Не сум многу упатен во крапскиов,ама ме интересира што е приказната со тоа фрлање +140...?Таму ли е рибата?На 60-80 метри нејаде?
Убаво кажа Аце на кастинг фрлаш без ништо,а на првенство со боили,пва,подебел конец,бла бла..отежнато плус!
Ме интересира зашто мора да можеш да фрлаш толку за да идеш на првенство??
Може некој да ми објасни,ама стварно не ми е јасно :)

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 3:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Treto kolo se lovese so dve trski 130+ ama i tamu kako i na 115 i na 80 dobivme malomerni krapcinja...
Site znaeva za kastingot pa i lanskata i ovaa god...
Min godina kako prvak nemav nisto protiv kastingot, nit se bunev, nit pa barav premestuvanje od suvo na voda, frlivme od prva 140+.....
Ovaa dalecina e dostizna za poveketo ekipi sto takmicea...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 3:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
http://i.imgur.com/cx9HcJt.png,
zafrluvanje e so sistem a ne samo so olovo.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 3:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Krki НапишиCOLON
Treto kolo se lovese so dve trski 130+ ama i tamu kako i na 115 i na 80 dobivme malomerni krapcinja...
Site znaeva za kastingot pa i lanskata i ovaa god...
Min godina kako prvak nemav nisto protiv kastingot, nit se bunev, nit pa barav premestuvanje od suvo na voda, frlivme od prva 140+.....
Ovaa dalecina e dostizna za poveketo ekipi sto takmicea...
Krste ...neznam zosto mesas babi i zabi!!!
Lani castingot bese samo so olovo,godinava e so podvez i bojla.
I toa ne e bogznae kakva tragedija.Site znaeme deka e dostizno.Ovde polemizirame za poubavi uslovi i zafrlanje vo voda,i namaluvanje na ogranicuvanjata od 0.25 na 0.20mm.Pa neka se vidi koj kolku moze i neka si ima boduvanje.Kraj kraeva i neka bide nesto slicno kako kaj bosancite,zatoa sto niv gi zimame za reper.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 3:27 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Ja sum seriozen za napisanoto,taka da kompletna selekcija ima vo mojot imenik. A casnata sestra ako misli deka na dodeluvanje na nagrada treba dA se tropa gluposti toa neka mu ostane...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 3:40 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Пoчнa. :seir:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 3:51 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
limun75 НапишиCOLON
ace penja НапишиCOLON
2 god minimum nanazad se cita 140 +....!!! Abe sto ste se fatile za toa? Kako samo na 140 se vadelo riba??Posle sekoe svetsko tema na razgovor e anglicanite170,hrvati 150,drugite site nad 140....na Jane mu vikavte bese na mavrovica ili onaka od pamet... A koj merese dali nekoj fakal nad 140??? Pak od rekla kazala....Ete groto ke frlite nad 140+ I toa so 25mm I prazen sistem.....Ejjj hranenje, pa pva sistem,pa use so ne treba da otide 140+.... Treba sreka,rabota I nekoj da sepne so bojla saka..... Romanija koga bese dovolno ke bese da se znae na sto se lovi pa fakal na 40-ili 140 100% megu prvi 5.... Pa ke kazam od 14 ekipi 4 nema da frlat 140 + I toa prazen sistem.....ne pagajte u zabluda za tie famozni dalecini. Moe mislenje :mrgreen:
Не сум многу упатен во крапскиов,ама ме интересира што е приказната со тоа фрлање +140...?Таму ли е рибата?На 60-80 метри нејаде?
Убаво кажа Аце на кастинг фрлаш без ништо,а на првенство со боили,пва,подебел конец,бла бла..отежнато плус!
Ме интересира зашто мора да можеш да фрлаш толку за да идеш на првенство??
Може некој да ми објасни,ама стварно не ми е јасно :)
Викаат дека кога ќе почне СП, сите фрлаат ракети, мамци, прихрани, топки и сл. и рибата бега под притисок на 200-300 м. :) Кој најдалеку фрли (така викаат), најблиску е до рибата. ;)

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 4:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
Значи катапулт му е мајката само :D

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 08, 2016 7:32 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
marks НапишиCOLON
Имам чуство дека го потиснуваме нашиот традиционален квалитет (барем оној кој го имаме) и увежбуваме нешто во што другите 22 репрезентации се во вселената за нас. Нема да ми звучи како добро оправдание ниту објаснувањето дека ете пак не успеавме иако ловевме на 150 (впрочем како и другите) и оправдано е бидејќи ете СЕ СТОРИВМЕ. Од 150 м. па накај брегот, ниту едно крапче ни жабче немаше????
Македонија има квалитети. Минатото не учи дека може да се лови и без да се натераат некои да истегнат и тетиви и да се запалат во мускулите. Каде се најуспешните настапи на Македонија.
А какво оправдание ќе ти звучи ако кастингот отпадне, отидат нашите со Сергеј, со добра логистика и пак резултатот е тапа ?....и пак тивко ќе се воздивнува ...абе тие лево и тие десно искочија доста пред нас ??

Абе што вадите историја од кога Гоце Делчев фаќал во лига. Фактите говорат дека изминатите години репрезентациите на светско се сепоспремни за далечина и точка....Ама ние сме имале традиционален квалитет :) Абе луѓе што вие на Вас, каде е самокритичноста....работава испадна ние сме најдобри од сите, ама ете ако може уште малку плус на логистика и прави информации ете не на први три места. До таму ли одлетавме ???

Ја читам денес дискусијава што се водела деновиве и неможам да разберам за што дебатирате. Лигата помина, екипите се познати и сега останува уште еден чекор за кој се дигна џева небаре од секој се бара да дига по 200 кила на тегови. Абе луѓе не се срамете себеси, имате име во спортов, имате прилика да претставувате држава, да стоите пред химната и да се натпреварувате со другите земји. Незнам за Вас ама јас би работел секој ден на себе ако ја имам таа можност.

Тоа што го имате во глава ќе си остане исто, она на што можете да поработите е да докупите опрема која ви фали и да вежбате техники за кои сметате дека сте послаби, а во далечината сите се сложуваме дека не сме јаки....И сега што е работава ??? наместо да вежбате да достигнете 150 и со ракети и со работа и со све...овдека натегање да се скрател кастингот кој бара само со олово 140.

Професоре вас ич не ве разбирам “Минатото не учи дека може да се лови и без да се натераат некои да истегнат и тетиви и да се запалат во мускулите “....Кој кого да натера ? Абе луѓево ќе одат на светско, а не на Гогомонд. Зошто да треба некој да ги натера да истегнат и тетиви и да се запалат во мускулите ? Сами треба да тегнат тетиви и да палат мускули секоја недела. На светско што ќе прават, шах ќе играат, или ќе тегнат мускули ?

Јас да би бил во првите три навистина би ми било срамота да дебатирам на темава дали да имало или НЕ. Би дебатирал кога и каде да биде кастингот да го пиминеме како проформа и би повикувал на состаноци за заеднички да размениме мислења, а потоа да одиме и да вежбаме како да искочиме на 150 и со храна и со све.

Извинете ама тоа не е квантна физика, лани кога се фрлаше лично доаѓав чат пат на тие вежбања и фрлања. Доаѓав од радозналост, нешто да научам и да видам моментално каде ми е мене дометот. По неколку пати вежбање со моите трски од средна класа Турнамент, со моите машинки Спро, со конец 35, со предвез и со олово стигнав до 134 метри. Ниту сум фрлач, ниту нешто посебно се трудев, ниту купував посебни конци потенки, ниту посебни трски и машинки, ниту нешто многу вежбав, ниту имав мотивација на некого да се докажувам, ниту се спремав држава да претставувам, НИШТО....си фрлав за к.. ќејф. ...И сега што трошите енергија не разбирам, абе спремајте се за 150, 160, 170 не губете време, држава ќе претставувате....пак ќе речам... тоа што го имате во глава (искуство и знаење) ќе си остане таму до светското....работете на тоа што немате, или немате доволно


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS136137138139140ELLIPSIS147»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 28 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum