www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 8:33 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS106107108109110ELLIPSIS147»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 12:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Sportex НапишиCOLON
AKo stavevme dve ekipi na Uliv brojkite ke bea minimum puta dva, toa garantiram ! No nie sakavme toa da go izbegneme i bevme svesni sto i kako ke bide.

NE ZNAM KAKO NE MOZETE DA RAZBERETE DEKA SVESNO SE NAPRAVI TOA I GO KAZAV USTE NA POCETOK.

Za da faktorot sreka se svede na najmal mozna ramka ova morashe da se napravi !

Ulivot ke dadese minimum 50 kg po ekipa koj ke lovese tamu pa sega sumirajte pa videte !
Тоа мораше да се направи и предходните години.

Пред некоја година повеќето вика шекерац лига,сега пак се мрчи демек нема риба. Мораше да биде едно вакво езеро за да излезе мајсторијата на површина и да нема после коментари за фаворит позиции,порибени крапчиња,шекерац,10м. од обала и ред други коментари.На Црничани и на Крушево токму тоа беше еден од поголемите проблеми.

Баш ме интересира дали сега ова коло ке излезе некој пред сите и ке сработи на 130-140м.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 12:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Нешто ново од терен ? Откачувања има ли ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 12:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Nas nikako neni se pogoduva, a sto e najzalno najveke mrcat onie sto ne natprevaruvaat!

Nejse,

Koga se lovese i na Uliv "ne bilo relano, sreka bilo na kogo ke mu se padne tamu"!

Ok se slagame site, izvleces na uliv, na bobonki da fakas ke pobedis.

Ajde go trgnavme uliv, sega pak nemalo riba ako bese ulivot ke imashe duplo poveke.

Ke imashe da vo vkupna kilaza, ke imaa 3 ekipi ulov, drugite ke gledaa TV !

Nikako ne ni se pogoduva nas !

Ete dogodina ako uspeeme da napravime pateka na Prespnasko ke ima i ulov, ke ima i mali i golemi ribi, ke moze i blisku i daleku da se lovi, ama pak i togas nema nesto da cini, uste sega znam !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 12:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Dimitar НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
AKo stavevme dve ekipi na Uliv brojkite ke bea minimum puta dva, toa garantiram ! No nie sakavme toa da go izbegneme i bevme svesni sto i kako ke bide.

NE ZNAM KAKO NE MOZETE DA RAZBERETE DEKA SVESNO SE NAPRAVI TOA I GO KAZAV USTE NA POCETOK.

Za da faktorot sreka se svede na najmal mozna ramka ova morashe da se napravi !

Ulivot ke dadese minimum 50 kg po ekipa koj ke lovese tamu pa sega sumirajte pa videte !
Тоа мораше да се направи и предходните години.

Пред некоја година повеќето вика шекерац лига,сега пак се мрчи демек нема риба. Мораше да биде едно вакво езеро за да излезе мајсторијата на површина и да нема после коментари за фаворит позиции,порибени крапчиња,шекерац,10м. од обала и ред други коментари.На Црничани и на Крушево токму тоа беше еден од поголемите проблеми.

Баш ме интересира дали сега ова коло ке излезе некој пред сите и ке сработи на 130-140м.
A ima li takva ekipa vo Makedonija?? Jas mislam deka nema sto moze da lovi na taa dalecina.

Okolu ribite mene mi se cini deka e kako vo pogovorkata "gladna koka proso sanja" Sekoja godina se sanja da ima takmicenje na koja ke se ulovi 100kg po ekipa.
Najdobrite samo vaka ke se izdvojat od masata......

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Последна промена од 1 на filip030682, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 12:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Види вака, ние коментираме дека нема риба затоа што многу е порибено во последниве 2 години на Мавровица.

Ова е форум па може секој да напише по некоја глупост без да се зема здраво за готово тоа нели ?

А за уливот што е исклучен тоа е добро.
Минатата недела фатиле 20 крапови на улив, значи рибата на Мавровица е само на улив. Веќе 2 години е на улив само.

На крајот каде и да отидеш во Македонија, нема риба. Апсолвирано е тоа веќе.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 12:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
filip030682 НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
AKo stavevme dve ekipi na Uliv brojkite ke bea minimum puta dva, toa garantiram ! No nie sakavme toa da go izbegneme i bevme svesni sto i kako ke bide.

NE ZNAM KAKO NE MOZETE DA RAZBERETE DEKA SVESNO SE NAPRAVI TOA I GO KAZAV USTE NA POCETOK.

Za da faktorot sreka se svede na najmal mozna ramka ova morashe da se napravi !

Ulivot ke dadese minimum 50 kg po ekipa koj ke lovese tamu pa sega sumirajte pa videte !
Тоа мораше да се направи и предходните години.

Пред некоја година повеќето вика шекерац лига,сега пак се мрчи демек нема риба. Мораше да биде едно вакво езеро за да излезе мајсторијата на површина и да нема после коментари за фаворит позиции,порибени крапчиња,шекерац,10м. од обала и ред други коментари.На Црничани и на Крушево токму тоа беше еден од поголемите проблеми.

Баш ме интересира дали сега ова коло ке излезе некој пред сите и ке сработи на 130-140м.
A ima li takva ekipa vo Makedonija?? Jas mislam deka nema sto moze da lovi na taa dalecina.

Okolu ribite mene mi se cini deka e kako vo pogovorkata "gladna koka proso sanja" Sekoja godina se sanja da ima takmicenje na koja ke se ulovi 100kg po ekipa.
Najdobrite samo vaka ke se izdvojat od masata......

Vo nedostatok na 100 kila po ekipa ova e solucijata !

Od tie sto se natprevaruvaat ne sum videl vo ovie dve kola nekoj da imashe izlezeno na taa dalecina.

Dali mozat ne znam , ke vidime, ima i casting na kraj !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 1:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Spaiva НапишиCOLON
Мора да напоменам дека и уливот што е тргнат има допринос за помал улов. Но тоа е направено за да имаме фер натпреварување. :ok_ok:

Без аверзии кон работите!
Не треба да се плука по ништо и секој има право да даде свое мислење без да дава крајни заклучоци.

Овде никој не ги напаѓа натпреварувачите, ниту федерација...сите знаат дека е доста порибено и сите очекуваат улов и акција.
Тоа е се!

Нема никакви мрчења, нема никакви критики, нема никакви крајни намери...calm down everybody. :ok_ok:

Сеа ќе се јавам дали има некаква промена или акција и ќе ве известам.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 1:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Се е во ред тоа Диме. Ама мора да се земат во предвид и други работи,а не одма да се прават математики колку е порибено,колку било извадено некогаш и колку сега.. Па и на Пелагичево на пример,кое има мнооогу риба имало периоди,наптревари итн на кои имало фаворит позиции каде се вадело 100-ци килограми риба и во исто време позиции со една,две или ниедна риба..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 1:32 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
Sportex НапишиCOLON
Nas nikako neni se pogoduva, a sto e najzalno najveke mrcat onie sto ne natprevaruvaat!

Nejse,

Koga se lovese i na Uliv "ne bilo relano, sreka bilo na kogo ke mu se padne tamu"!

Ok se slagame site, izvleces na uliv, na bobonki da fakas ke pobedis.

Ajde go trgnavme uliv, sega pak nemalo riba ako bese ulivot ke imashe duplo poveke.

Ke imashe da vo vkupna kilaza, ke imaa 3 ekipi ulov, drugite ke gledaa TV !

Nikako ne ni se pogoduva nas !

Ete dogodina ako uspeeme da napravime pateka na Prespnasko ke ima i ulov, ke ima i mali i golemi ribi, ke moze i blisku i daleku da se lovi, ama pak i togas nema nesto da cini, uste sega znam !
Selektore ne se zamaraj so publika,tvoe e da spremis the best strategija i taktika od natprevaruvacite na Svetsko.Na pole vrata ne mozes da montiras i na narod usta da zatvoris.Te pozdravuvam mnogu i veruvam vo tebe zasto si eden od najdobrite :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 01, 2016 1:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Veke se razgleduvaat mozni taktiki Ice, razgovarame, pregovarame, dogovarame hrana i sl. taktikata vo mnogu ke zavisi od sostavot na reprezentacijata, a zatoa morame da pocekame i da go vidime krajniot sostav !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS106107108109110ELLIPSIS147»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 22 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum