www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 9:20 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS9394959697ELLIPSIS147»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2016 3:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Sekoja cest !

Prvo ova treba da ni vleze vo glava a posle se drugo !


[ img ]
[ img ]

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2016 10:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Okolu pravilnikot veke e videno i napraveno da se menuva taka da moze ako se odluci vo mrf i kastingot da se isfrli od uslov za reprezentacija,jas licno smetam deka e vo red da go ima ne na ovoj nacin no treba dalecina vo frlanjeto

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2016 11:23 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sportex НапишиCOLON
Procitajte sto napisav !

Na pogresna adresa i vo pogresno vreme gi upatuvate komentarite !

Citajte prvo posle pisuvajte, najlesno e da pises, ama treba da e izdrzano i na mesto!

Jas ubavo napisav mislam, deka nitu mozam nitu imam namera da probam menuvam nesto sto e doneseno na UO na MRF.

Trebase da se soberete pred liga, fino lepo eden predlog do MRF, ako nejkete (da e toa stav zaenicki li pak na mnozinstvoto a ne samo na onie koj ne mozat da frlat daleku) da dostavite eden dopis do MRF so baranje na UO da se razgleda ovoj del i da se donese poinakva odluka, to est da se promeni.

Eve ke vi kazam sto e moj predlog za dogodina, zatoa i zboram celo vreme deka sega e kasno ama nikopj ne slusa.

Castingot da se odrzi pred ligata, sekoj od ekipata da frla na casting (site trojca i rezervata) .

Da postoi dolen limit, koj naknadno ke se odredi.

I da ne bide samo vo dalecina tuku vaka:

Da receme da se pogodi box 8 x 8 ili 10 x 10 na 130 metri tri pati so raketa od 10 obidi !

Koj ke ja ispolni normata dobiva 1 poen po clen na ekipa. Znaci ako trojcata ja ispolnat normata ekipata startuva so 3 poeni.

Ako eden ne ispolni ekipata dobiva 2 poeni, so eden - 1 poen. ili nula ako nikoj ne ispolni norma.

Nitu jas ne sum castingot da bide eliminatoren no toa e toa za ovaa godina, za dogodina zdravje !

:ok_ok:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2016 2:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Mala zemja sme, siromasna, ne mozeme da odime i da pravime rezultati na golemi natprevaruvanja.

Optovareni sme i opieni, prosto im se voshituvame na Hrvatite, Srbite, i drugite Reprezentacii so Renome a svoeto go plukame i go omalovazuvame.


Bree majkata !!!

Abe do umot i disciplinata e se...jas stalno vikam, do vistinskata zelba i timska rabota, ljbovta kon sportot i toa sto sakas i mozes kako poedinec da go dades i vlozis, a podredis na zaednickiot uspeh i timot !!!

ISLAND pokaza i dokaza deka koga se saka se e mozno !!!

BRAVO !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2016 2:12 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Pari.vreme.pozrtvuvanost. pred se.
preklani za svetsko do razvod dojdov zosto neotidiv na odmor.zosto site pari gi vloziv vo oprema

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2016 2:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Sportex НапишиCOLON
Procitajte sto napisav !

Na pogresna adresa i vo pogresno vreme gi upatuvate komentarite !

Citajte prvo posle pisuvajte, najlesno e da pises, ama treba da e izdrzano i na mesto!

Jas ubavo napisav mislam, deka nitu mozam nitu imam namera da probam menuvam nesto sto e doneseno na UO na MRF.

Trebase da se soberete pred liga, fino lepo eden predlog do MRF, ako nejkete (da e toa stav zaenicki li pak na mnozinstvoto a ne samo na onie koj ne mozat da frlat daleku) da dostavite eden dopis do MRF so baranje na UO da se razgleda ovoj del i da se donese poinakva odluka, to est da se promeni.

Eve ke vi kazam sto e moj predlog za dogodina, zatoa i zboram celo vreme deka sega e kasno ama nikopj ne slusa.

Castingot da se odrzi pred ligata, sekoj od ekipata da frla na casting (site trojca i rezervata) .


Единствено Рибар 2011 официјално поднесе предлози за измени и дополнувања на правилникот за крапска лига
некои од нив се прифатија , некои не ... неисе , бидејки и тие што се прифатија не се спроведуваат на дело :head_bang: :head_bang: :head_bang:


Da postoi dolen limit, koj naknadno ke se odredi.

I da ne bide samo vo dalecina tuku vaka:

Da receme da se pogodi box 8 x 8 ili 10 x 10 na 130 metri tri pati so raketa od 10 obidi !

Koj ke ja ispolni normata dobiva 1 poen po clen na ekipa. Znaci ako trojcata ja ispolnat normata ekipata startuva so 3 poeni.

Ako eden ne ispolni ekipata dobiva 2 poeni, so eden - 1 poen. ili nula ako nikoj ne ispolni norma.

Nitu jas ne sum castingot da bide eliminatoren no toa e toa za ovaa godina, za dogodina zdravje !

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2016 2:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Gi imam predlozite od Ribar, nikade ne bese spomnat kastingot a za nego tupime ovde veke so denovi !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2016 2:59 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
не ни текна на кастингот од причина што бевме фокусирани за неправилности во лигата ...
кастингот лани беше приказна за себе :hit_head:
се надевам дека оваа година ке биде барем регуларен и по прописи :lepi:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2016 3:19 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
I ja se nadevam.
togas ke ima pljukanje kolku sakas a ja ke im kazam vo lice.koj vie kriv vi zborev
:lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2016 3:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Многу сте трагичари за кастингов, сите.

А една и единствена работа што треба да се направи е да се тренира, на суво, на локал ливада низ Скопје.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS9394959697ELLIPSIS147»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 40 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum