www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 3:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2829303132ELLIPSIS46»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 11, 2016 9:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 19, 2011 7:29 pm
МислењаCOLON698
ЛокацијаCOLONСвети Николе
Zdravje na leto ili esen neka se organizira 2ra druzba em pomalo nivo na vodata em poveke ekipi i plus na celo ezero aktivna riba


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 11, 2016 9:48 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Ako e druzba zosto se plaka ... dogovorete koi sakate da pecate i idete pecajte mene ova ic ne mi e jasno :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 11, 2016 9:58 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Овој куп т.е. дружење е со меѓународен карактер. На него учествувале и ќе учествуваат екипи од целиот Балкан. Целта е нашите пријатели да ги дочекаме, како што и тие нас не канат и дочекуваат со респект. Идејата не е само клубска туку напротив поширока. Ако се организираат само внатреклубски дружења, кај ни е крајот. Нема да мрднеме од Македонија. Имаме примери од минатото и секогаш имало забелешки на издвојувањето и затворањето во рамките на едно здружение. Ако на некого тоа му е доволно ОК, тоа е избор на самото здружение. Но Рибар 2011 не е такво здружение. И не треба да биде. Никој не брани да се направат едукативни кампови, дружења па и купови на внатрешна основа и тоа е добра идеја доколку се има време, простор и желба. Но ова конкретно дружење е интернационално и општодржавно. Напротив, доколку некој од надвор се пријави, здружението, како добар домаќин и организатор, треба да отстапи место за гостите. Јас лично за било кој таков прв се пријавувам да му отстапам место.
Се наплаќа зошто има трошоци, зошто и ревирот треба да опстојува и да се развива, зошто сепак е со натпреварувачки карактер и има пехари и има и закуска и ..........Рибар 2011 со овој настан "заработува" на тоа што покажува дека е активно здружение и прави нешто за крапскиот риболов, а сите средства се строго наменски, не се секирајте.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 11, 2016 10:10 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Сите екипи што се пријавија (вклучувајчи ги и резервите) ќе учествуваат.

Тој што сакаше да учествува се пријави и како 8-ма резерва и покажа дека без оглед на се - сака да учествува!

Дебитантни има, масовност има, екипи на Рибар има повеќе од 1/3 - вкупно 8.

Дружење е термин кој се карактеризира како блага форма на натпревар.
Под дружење се подразбира дека правилата се олеснети, односно најбитно е дека секој може да шета по боксови и да седи колку му душа сака.

Тоа во лига или официјални натпревари го нема!!

Скратено - кој сака лови сериозно, кој несака се дружи.... или обете.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 11, 2016 10:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Илчо НапишиCOLON
Ako e druzba zosto se plaka ... dogovorete koi sakate da pecate i idete pecajte mene ova ic ne mi e jasno :D
Нема мука, еве јас ќе ти објаснам....

Значи....

Се плаќа зошто треба да се платат и карти за 3 дена ловење, ќе има гратис по 2 маици од екипа, пехари за најдобрите и ручек на крајот на дружбата во ресторан!

Пред да прашаш и се правиш паметен, прочитај и пробај сам да дојдеш до заклучоци...вака само ја рушиш сликата која некогаш ја имаше на фин, невин и културен дечко!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 11, 2016 10:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
ace penja НапишиCOLON
Ako ima tolkav odziv na krapski ekipi neka ima 2 druzenja-natprevar ista postapka,duri sto se propustilo vo 1 ke se popravi ftoro... I zdrepka koj da e u 1 a koj u 2 :idea: Volkot sit ofcite na broj :mrgreen:
Сите екипи што се пријавија - ќе учествуваат!! Просто како грав!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 11, 2016 10:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Bobi_Brada НапишиCOLON
Ова е прилика кога млади, или подобро речено дебитанти, би требале да се опробаат во крапски
натпреварувачки риболов.
Боби те разбирам, но твојот предлог во случајов е сосема друга тема и нема допирна точка со профилот на дружење кој како концепт е идеален за овие состојби во кој се наоѓа крапскиот риболов.

Доколку имало такви екипи од Рибар како што велиш, требале да се охрабрат и да се пријават и како резерви. Толку требало!

Што мислиш, јас како млад и дебитант во 2012 год. каде се опробав??

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 12:22 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
Taka Dimka i jas prv natprevar vo liga i zamisli od 16 ekipi bevme 12ti,bukvalno prv natprevar na Crnicani i togas gi zapoznav site krapdzii vo mk:zajci,petli,kremenadli,med.sestri,busavi,duki,kajstor,KROMPIRI,arnaudovi,flo carp, huntersi mantersi itn,itn. so koi stanav prijatel i uste si pieme kafe kaj pepi.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 1:15 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
АПСОЛУТНО НЕМАМ НИШТО ПРОТИВ ОВА КАКО Е СЕГА ОРГАНИЗИРАНО

Јас само реков дека за следна година треба да се организира поинаку.
Апсолутно сум ЗА учество на ако треба и 100 гостински екипи.
Апсолутно сум ЗА МЕЃУНАРОДЕН карактер.
Но прво домашните, клубските екипи.

Мислам дека имам право да си го кажам мислењето, а мислам дека имам и истомисленици (иако не се јавуваат)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 12, 2016 8:15 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Никој не го ни сфати поинаку. :ok_ok:

Предлогот ти е на место и те замолувам тие три екипи кој ги спомна и имаат желба да почнат со натпревари да се пријават во Рибар како екипи кој се
заинтересирани за истото како би се земале во предвид и бидат повикани на помали собири и се охрабрат на поинаков начин.

Се надевам дека ќе има дружења од ваков карактер почесто, но помали собири секако и таму ќе бидат повикани со задоволство.

Значи те молам, прати абер до младите дечки да се пријават во Рибар или нека повелат викендот 22-24.04 на посета да ги запознаеме и осетат малку атмосфера од дружењето.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2829303132ELLIPSIS46»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 53 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum