www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 7:17 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 11:39 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Daj predlozi ne ja upropastuvaj temata.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 11:40 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
JaneMK НапишиCOLON
Emil spored pravilnikot bilo koj koncesioner MORA da mu ja odstapi vodata za takmicenja od drzaven karakter ,tuka koga podpisal koncesija se obvrzal i treba da mu e jasno
Aj bas da go vidam toj clen od Zakon ili od koncesiski dogovor kade koncesionerot se obvrzuva da ja otstapi vodata za natprevari, do sega takvo nesto ne sum sretnal. A ne me interesira pravilnik od MRF, taa ne e nadlezna za da postavuva takvi uslovi.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 11:46 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
JaneMK НапишиCOLON
Emil spored pravilnikot bilo koj koncesioner MORA da mu ja odstapi vodata za takmicenja od drzaven karakter ,tuka koga podpisal koncesija se obvrzal i treba da mu e jasno
Мислам дека не си во право, концесионерот добива концесија на рибите во водата и уздуш и попреку тоа е регулирано во таа концесија, државата му ја дава за таа намена и он кога потпишал на тоа се обврзал, а не да МОРА да ја отстапува водата на кој како ќе му текне


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 11:50 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Emil spored pravilnikot bilo koj koncesioner MORA da mu ja odstapi vodata za takmicenja od drzaven karakter ,tuka koga podpisal koncesija se obvrzal i treba da mu e jasno
Никој ништо не мора, ти гарантирам. Може, ако сака, да ја отстапи водата, може да бара да се платат дневни карти, може да бара да се плати надомест за 3-4 дена што нема да има други риболовци (пресметана загуба). Све може, ништо не мора.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 1:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Ова се тие информации и дезинформации кој НАС не ни одат во прилог. Некој нешто рекол и тоа е така, како си го сакаш така си тумачиш. И одма после се лепат етикети така им одговара и пред време си бараат алиби притоа мислејќи на МРФ.
Значи оваков договор дека некој концесионер МОРА да ја отстапи водата за натпревар на МРФ нема и немало претходно. Отука и оној предлог за неловење најмалку 5 дена пред натпревар однапред ви кажувам дека е неиздржан.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 2:07 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Togas za taa cena bilo koja komercijala e dostapna na balkanov zosto da se plati na prespa tolku pari.


predlog mavrovica 3 kola sektorski

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 2:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Предраг НапишиCOLON
Ова се тие информации и дезинформации кој НАС не ни одат во прилог. Некој нешто рекол и тоа е така, како си го сакаш така си тумачиш. И одма после се лепат етикети така им одговара и пред време си бараат алиби притоа мислејќи на МРФ.
Значи оваков договор дека некој концесионер МОРА да ја отстапи водата за натпревар на МРФ нема и немало претходно. Отука и оној предлог за неловење најмалку 5 дена пред натпревар однапред ви кажувам дека е неиздржан.
Ne bese za Predrag citiranoto tuku za Emil...
Mislam deka ne e za tuka ama aj.... Ako MRF ti fukne vo ezero 200-300 kila krap zaradi podiganje na kolicinata krap za takmicenje treba da si glup da ne i ja ostapis vodata tie denovi.. Udrete matematika koj i kolku e onda vo kar...

_________________
[ img ]


Последна промена од 1 на Krki, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 2:18 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ako veke odgovarate togas odgovarajte na site predlozi I zabeleski a ne na toa sto vi odgovara da pisete.

predlog.dokolku se prijavi ekipa nekompletna ili von termin, cela nat.komisija da se raspusti kako kazna I pod hiyno da se svika nova.ete saso predlog.
na den posle posleden termin javno da se istaknat uplatite I lekarskite I osiguruvanjata

Neka bide transparentni do kraj a ne samo navidum

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 2:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Се фативте за небитна работа, овде се зборува за правилник-не за концесии.

Преспа јас не би ја зел ни под точка разно и да ја уфрлам во календар за лига натпревари без претходно да се организира натпревар за да се утврди дали ќе фаќаме или ќе прочмаеме.

Не е ова Ебро...

Доста со импровизации...Се друго, освен Мавровица 3 кола на сектори е смешно и банално.

Вратете се на правилниците и ваши предлози. Присетете се на сите ваши забелешки во последниве 3год. и
дајте предлог за да ги испегламе сите неправилности и пропусти.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 16, 2015 2:27 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Krki НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Ова се тие информации и дезинформации кој НАС не ни одат во прилог. Некој нешто рекол и тоа е така, како си го сакаш така си тумачиш. И одма после се лепат етикети така им одговара и пред време си бараат алиби притоа мислејќи на МРФ.
Значи оваков договор дека некој концесионер МОРА да ја отстапи водата за натпревар на МРФ нема и немало претходно. Отука и оној предлог за неловење најмалку 5 дена пред натпревар однапред ви кажувам дека е неиздржан.
Ne bese za Predrag citiranoto tuku za Emil...
Mislam deka ne e za tuka ama aj.... Ako MRF ti fukne vo ezero 200-300 kila krap zaradi podiganje na kolicinata krap za takmicenje treba da si glup da ne i ja ostapis vodata tie denovi.. Udrete matematika koj i kolku e onda vo kar...

Nekas se prefrlat komentarive vo liga ve molam

krki prosta matematika.200 kg=32000
15 ekipi edno kolo 35000 den
moze da gi krkne I dvete em poribuvanje em karti
ako se dve kola 70000 .zamisli da se poveke ekipi.nezaboravaj zaokruziv na 35000 do malku rezervi.sto ako ima poveke rezervi.a be toj ke ja izvadi cela godina karti od ligata a za vozvrat osven kamenja I gakebi nisto ne ti dava

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 19 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum