www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 11:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS383940414243»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:34 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Еве гo Келтaн, изглеa ништo не фaтил.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јас сакам еден постер од Ицо и Јане...гушнати под ѕвездите. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Филип НапишиCOLON
Еве гo Келтaн, изглеa ништo не фaтил.
On barem e bil po riba :filip: :filip:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:39 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Uste nesto Filip zosto si mlad fo MRF pa neti kazale,i Segej i Zoran Smilcevski bea porano del od MRF i si otidoa,zaprasaj se zosto...?????

jas znam zosto i znam deka nikogas MRF nema da se soglasi na predlozite.

MRF saka samo istomislenici

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Не сум се зaинтересирaл, ниту пaк имaм нaмерa. Имaлo и други кoи не се веќе, ќе имa и вo иднинa. Тoa е нoрмaлен тек нa рaбoтите, неистoмисленици имa нaсекaде.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Daniel НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Еве гo Келтaн, изглеa ништo не фaтил.
On barem e bil po riba :filip: :filip:
Тoa уште не гo знaеме :filip:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 11:09 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Spaiva НапишиCOLON
Јас сакам еден постер од Ицо и Јане...гушнати под ѕвездите. :D

Srcka samo za tebe :lollol: :lollol: :lollol:

[ img ]

A moze i vakva vo prirodna golemina

[ img ]

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 11:23 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Остајте го Сергеј малку на мира. Дај боже да се нафати. Сите ние на времето се молевме да се создадат услови за настап на СП, какви што се денеска. Но не се молевме пет месеци да се читаме на Форумов за девијации во лига, злоупотреби и негативни влијанија. Порано се молевме некој од МРФ да се заинтересира за лига натправарите, денес плачеме дека премногу влијае и се меша. Јас сум помирен дека секогаш ќе има проблеми, но и имам надеж дека, полека но сигурно, секој ќе си го најде местото за работите да почнат да функционираат посинхронизирано, посложно, порелаксирано. Не плачете по минатото, но немојте ни да го скрнавите. Не газете ја иднината со ислучително критизерство во сегашнинава. Заврши и Шпанија.
Само да се има доблест да се забележат грешките (впрочем само за нив и збориме), да се истакнат работите кои успешно и позитивно се реализирани. Да ги отфрлиме лошите работи (да се сменат) и да продолжиме да ги развиваме успешните.
Само немојте на сметка на успешно креирање на настапот на следното СП, да се запостави (по мене и поважно) лигата и домашните случувања. Сепак суштината е тука и повеќето се присутни дома, бидејќи толку можеме.
А професионалци, за една година, ниту со 100.000 евра нема да направиме.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 11:26 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Тандем сте, нема што :D ...првата слика може да иде директ за календар - месец Октомври. :D

А оваа вторава ме потсеќа на една песничка од златно славејче.. :lollol:


_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 11:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON396
ЛокацијаCOLONБИТОЛА
Se iznacitav postovi mnogu. Se i sesto se napisa, ama prema moe e kolku da se napise nesto i tolku.
Prvo treba da si go razbereme nasiot tabiet i mentalitet, pa da videme deka ne samo za vakvi nekoi megunarodni natprevari vo ribolov, tuku i za bilo koj nastan kaj nas ili vo megjunaroden plan, nie nastapuvame amaterski ili so nekoja inprovizacija. Toa go pravime i vo nasite zivoti, sekojdnevno i za najmalite sitnici vo nasiot zivot, pa posle se kaeme deka ne trebalo taka da napravime ili da postapime vo zavisnost od situacijata. Seto toa se gleda i od samiot vrv na nasata drzava, kade nemozat da se dogovorat vo interes na graganite i drzavata zaradi tabietot na site tie.
I za najmalata rabota sto treba da ja zavrsime denes, netreba da ja pravime improvizirano ili pausalno,
tuku treba da se razmisluva realno i vo ramkite na nasite moznosti, pa da se najde nekoe optimalno resenie.
Mora da ima kaj site nas nekoja vrsta na profesolionalizam, za da ima nekoj napredok, ne samo vo krapskiot ribolov, tuku i vo nasite licni zivoti. Koga svesno i sovesno ke si ja vrsime , site nie nasata rabota, mora da ima uspeh i vo licniot zivot pa i vo site drugi predizvici od nasiot zivot.

Selektorot, kapitenot treba da bidat izbrani prvi. Tie treba da baraat informacii za vodata na koja se lovi ( forumi, youtube,prijateli, poznanici, lokalni vodici itn). Koja hrana, kakva boila, kakvi predvezi, kakvi jadici itn....
Liga mora da ima , ama treba site koi ucestvuvaat vo taa liga da se spremni na zadacite koj ke mu gi postavi selektorot ili kapitenot da mozat da gi izvrsat. Toa znaci zafrluvanje na so podaleku, hranenje, disciplina i oprema.
Vo logistika treba zad sekoja ekipa da ima barem po eden covek koj treba da dava informacii na ekipata ili kapitenot za slucuvanjata kaj drugite ekipi.Toa e naj znacajno.

Na Balkansko, so Risteto napravivme edna strategija i se pridrzuvavme kon taa i zatoa imavme rezultati. I naucivme mnogu raboti koi ke ni trebaat vo idnite kupovi ili natrevari.

I za kraj treba rabota i samo rabota vo sekoe slobodno vreme.
Taktikata ke ja kazi kapitenot na svetskoto.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS383940414243»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 76 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum