www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 1:24 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3637383940ELLIPSIS43»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 5:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
Остај го Столе он у друг свет живее :lol: :lol: :lol:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 5:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
martinMK НапишиCOLON
Столе.. реално погледни ја ситуацијата :)

Рибата смрди од главата не од газот..
no se cisti od kaj opasot/gazot/

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 5:20 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Столе.. реално погледни ја ситуацијата :)

Рибата смрди од главата не од газот..
no se cisti od kaj opasot/gazot/
Сакаш да кажеш дека треба да се исчисти од такмичарите?

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 5:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јaс тaкa гo сфaтив, не си сaм

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 8:41 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Kremenadla НапишиCOLON
Остај го Столе он у друг свет живее :lol: :lol: :lol:
Абе Кременaдлa. Акo јaс зa 3 (сo букви: ТРИ ДЕНА) не фaтaм рибa трските нa сред плoштaд ќе ги зaпaлaм, не пa дa дискутирaм.
Единственo oпрaвдaње ви е aкo сте мислеле декa сте прaтени нa кaстинг пa сте фрлaле нa сувo.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:09 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
martinMK НапишиCOLON
Баџо НапишиCOLON
За крај-млади крапџии има, ама само на збор и само со желба; добро е што се има желба но за комплетирање треба многу.Пробав, видов во што се впуштам, немам сили. немам услови, немам учител (освен Келтан) и навреме се откажав-преиспитајте се и вие, размислете ке видите до каде сте.
Пошто сум спомнат во постот.. да објаснам некоја работа околу искуството и осетот (она што :ico: го вика сенс :) )
Како прво онаа поделба млади крапџии - стари крапџии според мене е тотален нонсенс, затоа што искуството доаѓа со работа на вода. Имено некој кој се декларира себе како стар крапџија а оди 2-3 пати во годината на вода е исто како да не бил, за разлика од некој кој секој втор - трет викенд го седи на вода а е т.н. млад крапџија..

Јас лично не се сметам себе ни за млад ни за стар, немам потреба од такви титули.. од 2006 ловам крап, имам инвестирано тон пари, но тоа не ме прави да јас сум експерт за разлика од некој кој се дури и арогантни во своите искази. Како што може да се види од лига натпреварите, има и неискусни кој многу малку биле на вода а биле меѓу првите, дали е тоа резултат на искуство или на среќа тоа е вистинското прашање.. а не дали има млади/стари крапџии т.е. неискусни/искусни..

Учител не треба, треба седење на вода и работа на вода.. Се додека не сменив тотално пристап кон една вода се до тогаш имав утки катастрофални.. Не ми е срам да прашам некој, за совет или размислување, без разлика дали е стар или млад крапџија.. Со инка да ти тура некој ако немаш во црпалката нема ништо да биде од сето тоа.. А црпалката не се уклучува пред компјутер и на форум туку на вода..

За критика и само критика секогаш тргнувам од согледување на своите грешќи, па потоа на останатите.. Е сега некој ќе си ги признае грешките, а некој друѓи ке ја ишкаат мувата на капата..

Оние кој размислуваат дека се стари и искусни треба да ѓи пренесат искуствата на новите затоа што само така ќе одиме напред, е ама пусто его не дава, ни кај едниве ни кај друѓиве..

Од мавање у груда се омодревме до дно дна..
dete ne odis na voda :D :ico: od koga dojde od spanija ovoj 3 vikend ke mu bide :NotWorthy: :lol: iako smo cverglani lovi :twisted: :twisted: :twisted: sega neznam izvini moze zenski brkas , no znam i so pepi i za toa ne ve biva :lol:

aj dobrovecer, sto imam ispusteno :filip:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:56 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Stole НапишиCOLON
Kremenadla НапишиCOLON
Остај го Столе он у друг свет живее :lol: :lol: :lol:
Абе Кременaдлa. Акo јaс зa 3 (сo букви: ТРИ ДЕНА) не фaтaм рибa трските нa сред плoштaд ќе ги зaпaлaм, не пa дa дискутирaм.
Единственo oпрaвдaње ви е aкo сте мислеле декa сте прaтени нa кaстинг пa сте фрлaле нa сувo.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: stole car si ,nema sto ponekojpat

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:02 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
slusham nekoi ulicni muabeti pa da vi razjasnam.Malkumina ovde znaete deka Sergej-Sportex e sekoja godina sve poveke i poveke na kupovi nadvor od drzavava.Znaci Sergej poradi licni pricini imal nekoja godina apstinencija ama vo poslednive godini e se poaktiven i poaktiven.Znaci ne e nekoj sto sedi doma i cita forumi.Baska ima zemeno oprema barem 10000 eur.3-4000 jas mu donesov samo.

Da se sobereme jas i sergej poslednive 5 godini so megunarodni kupovi cela nasa liga natprevaruvaci nema 10 godini toa da go postignat.Tuka e problemot be luge.Ne deka naednas treba nekoj da se distancira ili neznam sto ,mora pod hitno na drug nacin da se razmisluva a vo meguvreme da ideme poe nekoj sablon sekoja godina se podobro i podobro za da ne se gubi od kontinuitetot

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:12 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Сергеј одсекогаш преферирал совршенство во овој спорт, тоа нема што да се коментира.
За опремата сигурно е дека си одбрал убави работи.
Него јанчо нешто друго ми стана интересно, Јас исто така може да се каже дека горе доле имам добра опрема, некако правам математика што од опрема е купено за 10000Евра ама некако неможам да се снајдам. Па ако не ти е проблем да помогнеш малку
Благодарам


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:13 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
Stole НапишиCOLON
Kremenadla НапишиCOLON
Остај го Столе он у друг свет живее :lol: :lol: :lol:
Абе Кременaдлa. Акo јaс зa 3 (сo букви: ТРИ ДЕНА) не фaтaм рибa трските нa сред плoштaд ќе ги зaпaлaм, не пa дa дискутирaм.
Единственo oпрaвдaње ви е aкo сте мислеле декa сте прaтени нa кaстинг пa сте фрлaле нa сувo.
Па пријави се да те видиме што мајстор си. Вака на компјутер сите сте мајсторишта, кога ќе ве сретне човек на вода, абе знаеш денес времево е лошо, не знам што и е на рибава не јаде и.т.н

(А по моите сознанија до сега си требал сто пати да ги запалиш трските МАЈСТОРЕ)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3637383940ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 89 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum