www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 7:46 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS147»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 2:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
martinMK НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
A ico koga ova lani go tribes,so taa cassava sentry kako nekoj zemi vreskavte :lol:
Иди у телефонот во поставки па у речник и тастатура и исклучи автоматско исправање на грешки..
Ицо е мешавина на Англо-Македонско поречје.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 4:18 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Da se nadovrzam na tekstovite pogotovo na kremenadla

lani I preklani me napadnavte zosto pisuvav jas odam vo liga ne me interesira kade I koga.moe e da takmicam.a vie napisavte stoo strani okolu staza.ezera.datumi

tuka e razlikata izmegu takmicar I obicen ribolovec

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 4:41 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Da se nadovrzam na tekstovite pogotovo na kremenadla

lani I preklani me napadnavte zosto pisuvav jas odam vo liga ne me interesira kade I koga.moe e da takmicam.a vie napisavte stoo strani okolu staza.ezera.datumi

tuka e razlikata izmegu takmicar I obicen ribolovec
Не си во право затоа што ако организацијата е тешко ѓубре некој се од старт утепани а некој не..
Затоа се крека за стаза и за езера.. за датумите немам ништо против.. кој сака тој и може..
Но не си прав за позиции и организација.. знаеш дека не е така ама дуваш од'далеко..

Црничани требаше да е паузиран или суспендиран натпреварот пред да се поплавиме сите у пм да отидеме??

Прашај го Ицо каква позиција имавме 4-5-6 на Мавровица.. на 30м се плеткавме сите.. Ицо избега ради нас лево, ние ради Пакунг.. пошто нели аксијално се лови :) ..

Значи каде е проблемот..? Во оние кој ја прават стазата а не во такмичарите.. и ти сега сумираш дека ако некој се пожали за стаза тој не е такмичар? апсурд.. не да ќе се жалам него ке урлам затоа што вакви работи не смее да има во една лига.. се додека си викаме ја сум такмичар ја немам што со овие.. се до тогаш некој ќе си тера по старо..

Стаза треба да е готова 15 дена пред почеток.. и да има комисија да се прегледаат сите боксови а не на 3 саати пред почеток да се прај стаза.. и на прва примедба за позицијата да ти вика некој.. „деца шо да правиме немаме друга..“

Приод на стаза катастрофа..

2ка на крушево џунгла.. а 4ка писта.. нели е ова хендикеп за 2ка? за било кој и да ловел на 2ка..

Да, неможе се да е еднакво.. ама може да е нормално.. а не ненормални работи да проаѓаат за нормални поради тоа што сме такмичари.. и ај ке си свиркаме

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 4:54 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Martin na svetsko nema biranje.toa sto ke ti se padne toa ei gotovo

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 5:39 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Па да нормално, ама затоа има оглед на стаза.. :)
Имаше примедби од репрезентациите за ова светско за позициите - ДА..
Го решија проблемот колку може - ДА..
Се среди се - ДА..

Што повеќе да дискутираме?
Плукни залепи стаза не се прави..

Пошто го мешаш светското како пример за организација :) .. и долго време алудираш на „абе и на светско има проблеми“.. па зошто да нема и кај нас :) тоа ми пречи кога доаѓа од некој кој бил на натпревари а и организирал натпревари.. а шознам можеби си кренал раце.. си видел дека никој не не есапи 2% и си викаш.. па шо ја да џавкам за џабе..

Или не знаеме да организираме нешто што треба да искристализира тимови за светско, или не мрзи.. трето нема.. така гледам јас на работите..

Чисто онака дискусија.. нема лутиш..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 6:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
JaneMK НапишиCOLON
Deneska na eden mini sostanok,stari i odmereni luge kajstor,marks,pepi,saso,toni solar i nervozni tipcinja kako mene i kremenadla praevme muabet za liga 2016.

ima edna ideja koja daniel uste pred dve godini ja ima kazano a jas ja potegnav vo temata svetsko prvensto i receptot za uspesna reprezentacija

Sergej(dokolku prifati) da mu se dadat odvrzani race kako kapiten i selektor za sve sto e za reprezentacijata.Znaci ako ne on togas nekoj so respekt,znaenje i odmerenost vo se okolu takmicarskiot ribolov.Odnapred da se postavi za selektor i da ja sledi ligata i natprevaruvacite..

Moja misla e :ako gi biva spored nego trite plasirani ekipi da odat,megutoa kako nemame vodi i sve se faka na ezera so poribeni krapcinja kade mnogu malku vlijae tehnikata i taktikata i trite plasirani ekipi spored nego nebi go zadovlile ona sto treba za svetskoto da se bira od ostanatite ekipi.Da se napravi edna solidna reprezentacija a ne spored babu i stricevima.

Ako i posle ova sme duduci da si kazeme stvarno ne ne biva i da si odime kako turisti ama togas ke se znae i ke se nema nervozi za nisto.

Jas licno nema da natprevaruvam kako sto kazav i lani i neni planiram vo dogledna idnina ne poradi dvajca trojca ,si imam svoi licni problemi.Ne sum bil nikogas da nese odi na svetsko,podobro e da se ima kontinuitet odkolku da se nema,ama pa nebiva ni kako turisti da se odi..

Uste nesto bi dodal,mnogu pari bespotrebno potroseni na nekoi raboti mozat da se iskoristat za takmicarite sto im e potrebno.
Sergej e vo pravo za mnogu raboti koga zbori za finanskiska strana i za iskustvo na voda ,ovoj muabet sme go pravele so nego nekolku pati porano,ama h..ga kaj nas nema uste dolgo da bide stigna to toa nivo na takmicari za zal.


Ke kazam deka nikoj neme ubedil na ova,nikoj nemi rekol da napisam vakvo nesto..cisto edno moe razmisluvanje za idninata na reprezentacijata vo MK
LIKE LIKE LIKE...ama kasnime petle 2 godini..do godina 3 ke stanat

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 7:33 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Дек 10, 2010 1:43 am
МислењаCOLON258
abe se e vo red ke se najde nekoj maz od makedonija so ke hrani i ke lovi nad 150 metri i ovaa godina presudna bila dalecinata


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:12 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ima pravo martin za poziicite.. taa 5ka i 2ka ziva katastrofa se :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:13 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
mrco НапишиCOLON
abe se e vo red ke se najde nekoj maz od makedonija so ke hrani i ke lovi nad 150 metri i ovaa godina presudna bila dalecinata
nikogas nebila presudna dalecinata,presudna bila za prvite tri mesta a nie sme daleku od toa :lepi:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:46 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Филип НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Ako se saka uspeh i rezultat sega i doma (citaj za max dve godini) Jas bi se nafatil da vodam reprezentacija samo dokolku jas ja biram istata (posto ova ne e ni Srbija ni Hrvatska kade 85% od ucesnicite vo ligata se dvojni, trojni, svetski prvaci, iskusni ribolovci, ili vo najmala raka imaat po minimum 10 natprevari godisno i tolku izleguvanja na voda tuku Makedonija kade pola liga nema vkupno 10 megjunarodni natprevari zaedno) i nikako poinaku !

I toa ne od toa tie sto ke se prijavat tuku jas da probam licno da gi ubedam tie sto mislam deka treba da se natprevaruvaat! Za takvo nesto treba da bidat ispolneti site preduslovi, obezbedeno se, plateno se, (koga mislam plateno se ne mislam na prevoz, hrana, obleka i tn, ona sto pod default se podrazbira kaj durgite, tuku i mamci, prihrana, trening barem na 3 clena na reprezentacijata tamu kade ke se lovi pred svtesko.
По мене, правилно би било да избереш како селектор 4 екипи од лигата, да имаш можност да ги гледаш во лига и на купови како работат и колку им фаќа црпката.

Инаку, кога би одбрал да убедуваш трети лица кои не се натпреваруваат во лига, на што ќе личи тоа? МРФ плаќа и праќа на светско такмичари кои не сакаат да се натпреваруваат во сопствената земја? Кои не допринесуваат за развојот на крапскиот риболов тука, ама сакаат да го шетаат газот надвор? Тоа никад нема да помине во МРФ, а и не треба да помине таква замисла.

Тоа може да помине во еден поинаков случај. Ти си селектор на репрезентација, си бираш 4 екипи по сопствен избор, МРФ евентуално плаќа котизација и накривува капа, а се избира/пронаоѓа и менаџер на репрезентацијата кој ќе обезбеди финансии од спонзори/МЗШВ/АМС итн. Во тој случај да, може да се каже дека Сергеј ќе убеди и ќе избере 4 екипи, Петко ќе најде 20.000 евра и ќе се оди на светско така.

Ова горе е само мое мислење ;)
I ova dolu e samo moje mislenje :D
Vidi Filip , Sergej e 1000 % vo pravo .Od ovie sto momentalno takmicat vo liga poslednive nekolku godini ....A gi citame ovde na forum ...POLA se starci / ne vo godini / koj odamna go postignale nivniot maksium i sto postignale znaes i sam ...Znaci ne baraj od niv doprva rezultati . Drugata polovina bi ja podelil uste ednas .POLA se so polna glava INFO najverojatno ni samite ne znaat sto se imaat vo glavata , a uste POMALKU znaat toa i da go iskoristat koga treba .Drugata polovina od niv se totalni pocetnici so totalna zbrka vo glavata ... uste ne znaat kakva trska im treba , A ti na svetsko ce gi pustas :D I sega SERGEJ biraj reprezentacija od ligata ...Pa sto da bira ??


I ne zaboravete ova ........................ You're at the mercy of whatever talent you have

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS147»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 43 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum