www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 5:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS185186187188189ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:17 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON553
ЛокацијаCOLONSkopje
vasil НапишиCOLON
Па што да кажеш ненаде, го направија форумов судница.
Лошо е што модераторов колото го води,Јанчоооо модератор си друже, ништо не си научил изгледа!
:D Jas izbrojav 5-6 kolovodzi ama nemaat igraci na koloto

Jane ne si ti za liga, ja odma bi te stail kaj Katica Janeva vo timot

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
ne go mesajte pepi bezveza, nema covek so za nego loso ke rece,,

pepi si e pepi,, univerzal
Odi vo laf muabet be zajce da si napravime maski muabet ..ovdeka cotek na kraj ce izedeme :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:18 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Аууууу. Штo све не прoчитaв.
Алoooo "млaтете" ги дрвaнa штo зa три денa не фaтијa рипче. Дупaчките ви пaднaa нa тoлку нискo нивo дa стaнувa гaдливo чoвек дa ги читa.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:19 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Znaci gi priznavas lagite, imas li doblest da se izvinis,koj treba da bide baniran sega... ili pak so konstrukcii sega za koncesija Povtorno na pamet, proveri i ke vidis dali imalo ili ne, toa bese koga bevte na crnicani


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Boris НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
baram javen BAN ZA sekogas za navreda od prv stepen,a gospodinot neka dokaze deka jas zboram nevistini,a jas ke dokazam obratno
Prvata laga za mene i Karlo ti bese deka koga sme bevme na Vratnica zaedno sme fatile neznam kolku krapovi ili amuri, a sme lazele deka ne sme fatile, klasika laga d nekoj na velesko sto te bucnal, a ti so cel da go ocrnuvas Karlo ja sirese so nedeli. Dokaz e Karlo no i site drugi krapcii sto ni se javija tie denovi i na site imkazavme deka sme kayastrofa. Nikogas ne se izvini. Vtora laga bese koga bevme na globocica, a ti bese vo liga, koga ni go pustija drimot i tesnecot od ezero go napravija reka, 3 dena nisto ne fativme, svedoci kolku sakas, Nedim i uste kup luge koi doagaa da ne tesat na lice mesto, kako i site od liga so koj se slussv po telefon, togas izvadi moabet deka sme fatile neznam kolku i zgora na se sme gi zemale. Povtorno gnasna laga za ocrnuvanje na luge. Nikogas ne se izvini. Ne idam natamu da ne siram...toa se primeri koga ne se sakas so nekoj deka ne biras sredstva za ocrnuvanje
Prekinete dvajcata . Sto vrska imaat vasive muabeti so ovaa tema ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:21 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
JaneMK НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Ајде да појасниме некој работи.

1. Капитените ги избираат резервните натпреварувачи од сите учесници во лигата.

- Јане требаше да биде капитен и ЌЕ одлучеше КОЈ ќе биде резерва заедно со Пепи!!!!!

2. НЕ ВЕРУВАЈ ВО СЕ ШТО ЌЕ ПРОЧИТАШ ИЛИ ШТО ЌЕ ТИ ПРЕНЕСАТ.

- ќе видите сите од видео материјалите на Радован

3. Ако Јане прифатеше да биде капитен ќе одредеше со која храна и прихрана ќе се лови заедно со Пепи

- Пепи за жал сам одлучуваше.

4. Кога минатата година напишав дека проблемот ни беше 120метри далечина за Зиг-Риг Јане наш велеше зошто им признаваш и кажуваше свој изговори.

и за крај неубаво и нефкусно е да Државните прваци на РМ во Крапски риболов кој најлегитимно си го освоија првото место се омаловажуваат за светското првенство.
Кај нас во лигата победиле а таму на светско не успеале а тоа не ни дава за право да ги омаловажуваме овдека.

Povtorno ke kazam.Pepi vo zivo ja nema videno prihranata se do svetskoto,nema videno nisto.kako toa pepi odlucil za sve sirotiot i ja svaluvate na nego krivicata.Jane nemase da dozvoli vie dvajca experti da idete tamu.
Slika laze,ama mene moite drugari koi ti mozes da gi sonuvas neme lazat.Nikoj budala nema za sebe ili negovite da kaze deka pomalku frlal tuku poveke deka frlal.

Vie prvo nemate pojma za hrana zatoa i gi pravite ovie greski,Vie nemate pojma od ranenje i ti garantiram deka ste napravile tamba lamba vo boxot kakoi se kogas.Mladite sampioni dokolku imaa pravi informacii i hrana mozebi ke napravea nesto.

Jas deckite najmalku gi omalovaziv,i ako citas kako sto treba ke vidis deka edintveni krivci ste dvajca trojca.
Kapitenite ne gi izbraaa rezervite.Pepi vo vistina nikogas nema da go odbere NIko.Te molam nemoj vakvi lagi i gluposti za pepi da siris.

Pepi trebase na kloci da ve izvadi vtoriot den site dve ekipi ili barem na ednata da i diktira sto da pravi-samo tuka e negovata greska

A ti prijatele star ednas priznaj deka pojma nemas od ribolov i povleci se za da mozat takvite sampioni mladi stvarno da dojdat do izraz.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:24 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Boris НапишиCOLON
Znaci gi priznavas lagite, imas li doblest da se izvinis,koj treba da bide baniran sega... ili pak so konstrukcii sega za koncesija Povtorno na pamet, proveri i ke vidis dali imalo ili ne, toa bese koga bevte na crnicani

Moze koga ke mi pokazes kade e napisano toa,Ama ke me banira nekoj drug zosto tebe trebaat prvo da te baniraat i toa odamna.
a jas ke ti pokazam nekolku pati javno izvinuvanje koe ti gospodine nikogas ne si go napravil

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:27 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
Димка
  • дали се сеќаваш на муабетот што го водевме пред 3 години


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 15, 2015 9:00 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Срамота е сето ова. Последиците ќе ги чувствуваат мнозинството крапџии кои врска немаат со сето ова. На Форум не се средуваат работите. Има каде и како. Вака само не еден туку повеќе чекори назад, кон темницата.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 15, 2015 10:22 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Доволно беа зајадувања и препукувања на оваа тема. Недоразбирањата ќе се расчистат и ќе видиме што ќе биде крајниот исход. До тогаш, занимавајте се со останатите нормални теми :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS185186187188189ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 82 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum