www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 7:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS184185186187188ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:10 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Pa gledas deka ispadna PEPI NE GO BIVA
So koe lice e toa napisano nemie jasno,sto moral ima takov covek..

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
JaneMK НапишиCOLON
Pa gledas deka ispadna PEPI NE GO BIVA
So koe lice e toa napisano nemie jasno,sto moral ima takov covek..
Ти реков дека многу пишувате, еве ова сум го пропуштил, дај да видам каде е тоа бре напишано?


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:12 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
JaneMK НапишиCOLON
baram javen BAN ZA sekogas za navreda od prv stepen,a gospodinot neka dokaze deka jas zboram nevistini,a jas ke dokazam obratno
Prvata laga za mene i Karlo ti bese deka koga sme bevme na Vratnica zaedno sme fatile neznam kolku krapovi ili amuri, a sme lazele deka ne sme fatile, klasika laga d nekoj na velesko sto te bucnal, a ti so cel da go ocrnuvas Karlo ja sirese so nedeli. Dokaz e Karlo no i site drugi krapcii sto ni se javija tie denovi i na site imkazavme deka sme kayastrofa. Nikogas ne se izvini. Vtora laga bese koga bevme na globocica, a ti bese vo liga, koga ni go pustija drimot i tesnecot od ezero go napravija reka, 3 dena nisto ne fativme, svedoci kolku sakas, Nedim i uste kup luge koi doagaa da ne tesat na lice mesto, kako i site od liga so koj se slussv po telefon, togas izvadi moabet deka sme fatile neznam kolku i zgora na se sme gi zemale. Povtorno gnasna laga za ocrnuvanje na luge. Nikogas ne se izvini. Ne idam natamu da ne siram...toa se primeri koga ne se sakas so nekoj deka ne biras sredstva za ocrnuvanje


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Ако навистина го насанкаа Пепи тогаш тоа е најподлото, најнеугледното, најниското, најмизерното, најнедостоинственото нешто што може човечко суштество да го направи.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:13 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne go mesajte pepi bezveza, nema covek so za nego loso ke rece,,

pepi si e pepi,, univerzal

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:14 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Boris НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
baram javen BAN ZA sekogas za navreda od prv stepen,a gospodinot neka dokaze deka jas zboram nevistini,a jas ke dokazam obratno
Prvata laga za mene i Karlo ti bese deka koga sme bevme na Vratnica zaedno sme fatile neznam kolku krapovi ili amuri, a sme lazele deka ne sme fatile, klasika laga d nekoj na velesko sto te bucnal, a ti so cel da go ocrnuvas Karlo ja sirese so nedeli. Dokaz e Karlo no i site drugi krapcii sto ni se javija tie denovi i na site imkazavme deka sme kayastrofa. Nikogas ne se izvini. Vtora laga bese koga bevme na globocica, a ti bese vo liga, koga ni go pustija drimot i tesnecot od ezero go napravija reka, 3 dena nisto ne fativme, svedoci kolku sakas, Nedim i uste kup luge koi doagaa da ne tesat na lice mesto, kako i site od liga so koj se slussv po telefon, togas izvadi moabet deka sme fatile neznam kolku i zgora na se sme gi zemale. Povtorno gnasna laga za ocrnuvanje na luge. Nikogas ne se izvini. Ne idam natamu da ne siram...
zboris koga nemase koncesija?????

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јанеее, не ми кажувај мене...јас на своја кожа болно сум осетил!

Е сеа, стварно смирете страсти малце...знам дека сите не боли и не засега, ама мора да се смириме и да мислиме со ладни глави!

Време е за други чекори, време е спортот да ги добие луѓето што го сакаат и што имаат дадено за истиот!

Лични интереси, полтрони и школски другарчиња до ахммм... за жал ќе мора да се повлечат!

Било је лепо док трајало, ВРЕМЕ Е ЗА ВИСТИНСКИ ЛУЃЕ!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:16 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Предраг НапишиCOLON
Добро утро на сите риболовци во земјава а и пошироко кои го читаат и следат форумов.

Пред да ги прочитам сите овие изнапишани страни за да можеме да продолжиме понатака ќе Ви пренесам информации за и околу светското првенство.

На овогодишното светско првенство ние како крапска репрезентација имавме:

- 100 кг. боили од Солар 18мм. MLX + 17 шиченца прелив-дип за боилите,
- 100кг. ферментирана пченка,
- 40кг. прашкаста храна,
- 20кг. спремен тигров орев,
- 15кг. спремен коноп,
- 20кг. 14мм. Копенс пелета - црвена,
- 20кг. 14мм. Копенс пелета - црна,
- 40кг. 20мм. Копенс пелета - црвена,
- 40кг. 20мм. Копенс пелета - црна,
- 10-15кг. своја боила (по екипа),
- ситни пелети за ПВА кеси,

Одлуката за оваа храна беше на капитенот кој верувајте крајно го ценам Пепи, во договор и консултации со локалниот водич на Ебро Гари Шеридон.


Од договорот за ловење беше доколку се извлече крајна (лева или десна) позиција таа екипа да трпа храна према комшијата и да лови на спротивниот дел од боксот, а оние кој ќе бидат во средина ловење ШТО ПОДАЛЕКУ.

За да нема недоразбирања што кој и како ловел или фаќал како кај нашите екипа така и кој останатите најдобро ќе видите и согледате од емисиите на Рибарска Вистина на Г-дин Радован. Радован снимаше скоро СЕ од логистика, припрема, договарање, ловење,....па пред некого да обвините или браните проценете сами.

Во нашиот бокс Б-20 при маркирање на деталната мапа (онаа која ја спомена Сергеј) на 120м. имавме длабочина од 10,5м. на 90м. далечина имавме 6м. длабочина и на 40м. имавме 3,5м. длабочина ( се разбира целосно исцртана со каменеста структура на која постојано се тапат јадици.

Почнавме како и сите останати (лево ни беа шпанците а десно босанците) хранилиште на 85м. далечина и на 110м. Онаа дистанца за која можеме да работиме 72 саата. се покажа дека онаа информација дека доколку сме во средина мораме што подалеку БЕШЕ ПРЕСУДНА. При опрема од 9 шпулни со конец Шимано Техниум 0,35мм.Басии и ББЛЦ, 6 шпулни Шимано Техниум 0,30мм. Басии и ББЛЦ, 3 шпулни Шимано Техниум 0,25мм.на Ентох.

Повторно Ви напоменувам има со сите нас интервјуа со Радован (по мене) ВООПШТО не беше пресуден мамецит, должината на предвезот, големината на мамецот, јадицата и оловото, интензитетот на хранење ТУКУ ПРСУДНА БЕШЕ ДАЛЕЧИНАТА. СИТЕ оние кој можеа да ловат и да хранат на 155+ а верувајте ги има и оние на 180+ имаа улови.

Да ви доловам од нашата обала до соседната имаше 645м далечина. Рибата ВООПШТО не сконаше и ниту ја имаше поблиску едноставно беше побегната далеку. На хранилиште од 150м. далечина и ловење позади хранилиште на 160м.+ БЕШЕ ДОБИТНАТА КОМБИНАЦИЈА.
За жал она што како и минатата година го реков далечинат ни е проблем (немамае води каде што се лови на оваа далечина, немаме потреба од толкави далечинаи и најбитното НЕВЕЖБАЊЕ ЗА КАСТИНГ) најголемат дистанца со фрлен мамец (РЕАЛНА ИЗМЕРЕНА) беше 137м. не беше доволна за НИТУ една риба.

Сите екипи после првиот ден кој целосно направија замени или поединечно УФРЛИЈА фрлачи добија резулата.

Десно до нас за прва пат босанците имаа еден левак кој фрлаше одлично успеа ЕДНА трска да фрла на 150+ и САМО на оваа трска имаше 3 риби. Истите мамци како и ние истите системи са мо ДАЛЕЧИНАТА РАЗЛИЧНА.

Да небидам погрешно разбран дека остатокот не бил важен ЗБОРУВАМ за една добиена риба во сектор А и сектор Б. За правење резулат потербни се оние детали за кој зборува Сергеј.

Секоја чест за СИТЕ крапџии како постари (поискусни) така и помлади надежни за одвоеното време и посветеност за ова светско првенство. Никого неможам да навредам туку едноставно ќе им се :NotWorthy: на СИТЕ, од компјутер не се учи се учи на вода.

Едноставно неможам да се лутам на логистика- поздина, за ненавремени информации, за немање комуникации со токи-воки (преголема далечина) немње телефонска мрежа во денешно време во Европска Унија,.....едноставно ДАЛЕЧИНАТА И КАСТИНГОТ Е НАШИОТ ПРОБЛЕ.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
ico baits НапишиCOLON
pepi si e pepi,, univerzal
Само уште да го ожениме
Абе да му најдам некоја бугарка тука, да го зацрнам :mrgreen:


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 11:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Не бе чекај, сеа Предраг ќе напише четиво како другите биле криви околу него :mrgreen:


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS184185186187188ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 53 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum