www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 9:26 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS169170171172173ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 3:09 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Предраг НапишиCOLON
ТУКУ ПРEСУДНА БЕШЕ ДАЛЕЧИНАТА..................Истите мамци како и ние истите системи само ДАЛЕЧИНАТА РАЗЛИЧНА..........................На хранилиште од 150м. далечина и ловење позади хранилиште на 160м.+ БЕШЕ ДОБИТНАТА КОМБИНАЦИЈА. .
I ce me udistojis li so odgovor ? Do koga ce go citam ova ? Stanuvas naporen ......povtoruvajci edno te isto ...dalecina...dalecina ............Uste na kolku svetski prvenstva treba da ve pratime so klasniot ? Sposobni li ste da naucite da dostignete tie dalecini ili ne ? Za toa li te prativme na svetsko ? Da se vratis ovdeka i da ni kazuvas KAKO lovele ostanatite i kako vie ste gledale nemojcni da napravite nesto ???
Zatvorete ja vratata na izleguvanje , ve molam ! AKo bar malku imate samopostovanje :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 3:15 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Maр 02, 2015 2:34 pm
МислењаCOLON21
JaneMK НапишиCOLON
Znaete li na koja dalecina lovea romancite svetski prvaci.jas znam ama eve da vidam so dalecinive kako stoite
Jane moj, ako cemo iskreno onaj mali prcvoljak Rumun i njegov ruzni frend koji su lovili na brani na poziciji A24 su lovili izvan sektora, ali kako su sudije bile jako slabog znanja onda je to bilo normalno. Meni samo nije jasno kako niko od favorita nije htio da to prijavi. Frajeri su lovili na nekih 100 m ali hladno 5 do 10 m van sektora u desnu stranu.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 3:18 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ico baits НапишиCOLON
Ne e kasno Francis Ke se podobri,planirame istiot Tim da odime,, odlicno si pomimwnavme :D
ja bi vi dodal uste nekoj :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 3:19 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Carp yo yo НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
Znaete li na koja dalecina lovea romancite svetski prvaci.jas znam ama eve da vidam so dalecinive kako stoite
Jane moj, ako cemo iskreno onaj mali prcvoljak Rumun i njegov ruzni frend koji su lovili na brani na poziciji A24 su lovili izvan sektora, ali kako su sudije bile jako slabog znanja onda je to bilo normalno. Meni samo nije jasno kako niko od favorita nije htio da to prijavi. Frajeri su lovili na nekih 100 m ali hladno 5 do 10 m van sektora u desnu stranu.

:lepi: :lepi: :lepi:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 3:24 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Stole НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
156 стрaни се зa мaшaлa. Мене oчи ми oтпaднaa читaјќи. Имaм еднo прaшaње.
Дaли некoј мoже дa ми кaже сo кaкoв улoв се екипите кoи грaничaт сo нaшите, левo и деснo.
Блaгoдaрим,
Повели Столе
Сектор А
Лево Литванија = 60,955 кгр
Десно Англија = 88,730
Сектор Б
Лево Шпанија = 52,410
Десно Босна = 20,305
Сектор Ц
Лево празно (поз 12=Србија, одвоени од Ицо и Даниел на поз. 13)
Десно Русија = 29,580
Благодарам многу професоре.

Мое скромно мислење:

1. СМЕ ИСПРАТИЛЕ ТАКМИЧАРИ ТРУПЦИ.

2. ИГРАЧИ, КАПИТЕНИ, РАКОВОДСТВО, ТУРИСТИТЕ и ОСТАЛИ...ТРУПЦИ.

3. Извидницата која била да ја процени ситуацијата - ТРУП - ТУРИСТИ.

Изборот на мамци како да го правел Мирко црварот од по Кале, значи ТРУПЕЦ

Тактика...ШТО ДАДЕ ГОСПОД...

Па што тогаш толку “анализи“ напади, одбрани, навреди, филозофирање, контра филозофирање...кога се јасно како бел ден:

ИСПРАТЕН Е ТОТАЛНО НЕСПРЕМЕН ТИМ

1. Една екипа е отидена со ПРЕВАРА. Сакал некој тоа да го признае или не меѓутоа две три изјави, особено онаа на Тафтабит, експлицитно го потврдуваат тоа.

2. Една екипа - аматери, со неколку излагања на вода, момци кои допрва треба да стекнуваат искуство.

3. Третата екипа кобајаги искусна, меѓутоа за ваков натпревар и тие АМАТЕРИ.

Мој заклучок:

ДОБАР ДЕЛ ОД У.О на МРФ, КОМИСИИ и сл. ДА СЕ ПЕНЗИОНИРА. Да се отстапи место на млади полетни момци кои ќе донесат свежина. Инаку следната година ќе морам да го мењам диоптерот бидејќи ќе бидат 300 страни. :D :D

Mnogu redko dedo Stole se soglasuvam so tebe ama sega si potpolno vo pravo so nekoi mali izmeni.Mnoogu podobro ke se resese se od start da ne ucestvuvaa nekoi luge i lani i godinava.
sega treba da se odgovorni i da si ja priznaat greskata i da se izvinat.I netreba da se smenat vo MRF.Sto pati kazav kako selektori se dokazani i pokazani.Da se trgnat od liga i mesanje vo svetsko...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 3:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Imam predlog :idea: Posto ne mozeme da lovime nad 100 metri treba da barame PROMENA na pravilata vo FIPS -FLIPS kako li go vikate .....

BARANJE

BARAME da se zabrani lovenje krap nad 100 metri dalecina na site ucesnici na svetski prvenstva pod hitno , zatoa sto nasite takmicari od Mk dusevno ce obolat za nekoja godina ako prodolzi vaka .Sakame i nie ednas bar edna medalja da osvoime . Ve molime imajte razbiranje za nasiot problem :shake_hand:



Potpis ....turista

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 3:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Феб 05, 2013 11:17 am
МислењаCOLON421
i vikate slabo nashive ribarishta krapdjii a? :D

prevari vikate a? :D

ja bi nashava reprezentacija da ja sporedam so fudbalskata, sekako so chest na iskluchoci, za kogo imam pozitivno mislenje veke si znaat, ajt PREVARANTI


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 4:15 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
i jas imam predlog no pokonstruktiven,bidejki moze da se prifati. :idea:
dogodina pravilata na ligata da bidat postrogi.
koga ke zavrsi ligata da prvite 4 ekipi(mesta)imaat test od 72saati na ribolov na dalecini nad 150m,komplet so prihrana na taa dalecina i so lovene na taa dalecina.ako ne go ulovat prosekot na ulov vo trite kola od ligata na koi pobedile,togas neka cekaat sledna sezona koga ke bidat spremni da go srabotat toa,a i kasting test kako i ovaa godina ali ne 130-140m tuku 180 bez mamec, i ne kako pred ova svetsko da se bunite deka kastingot ke e mnogu ,pa ne e fer sprema tie sto pobedile.
ako ne uspeat vo ova parite namesto da se frlaat neka se vlozat vo oprema koja ke bide sobna da sraboti na dalecini nad 150m i ke bide vo sopstvenost na mrf i ke ja doveruva samo za natprevari nadvor.a i parite da se vlozat vo ribi da se oformuva od godina vo godina ezero za treninzi i natprevari. a sto ke kazete :?:

_________________
КД електроника.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 4:18 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
kireelektron НапишиCOLON
i jas imam predlog no pokonstruktiven,bidejki moze da se prifati. :idea:
dogodina pravilata na ligata da bidat postrogi.
koga ke zavrsi ligata da prvite 4 ekipi(mesta)imaat test od 72saati na ribolov na dalecini nad 150m,komplet so prihrana na taa dalecina i so lovene na taa dalecina.ako ne go ulovat prosekot na ulov vo trite kola od ligata na koi pobedile,togas neka cekaat sledna sezona koga ke bidat spremni da go srabotat toa,a i kasting test kako i ovaa godina ali ne 130-140m tuku 180 bez mamec, i ne kako pred ova svetsko da se bunite deka kastingot ke e mnogu ,pa ne e fer sprema tie sto pobedile.
ako ne uspeat vo ova parite namesto da se frlaat neka se vlozat vo oprema koja ke bide vo sopstvenost na mrf i ke ja doveruva samo za natprevari nadvor.a i vo ribi da se oformuva od godina vo godina ezero za treninzi i natprevari. a sto ke kazete :?:
od se shto napisha zdebeleniot i podcrtano e primat.. se drugo e rabota i volja..
samo me interesira koj ke go cuva toa ezero i koj ke se grizi za nego..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Последна промена од 1 на martinMK, променето е 0 пати

Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 14, 2015 4:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
kocesionerot vo sorabotka so mrf ,so pomos na mrf..

_________________
КД електроника.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS169170171172173ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 77 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum