www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 1:18 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS152153154155156ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:34 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
nenad НапишиCOLON
Interesno :o
Ekipa na rebar 2011 so dubari otisla na svetsko, a izvisila ekipa na ribar 2011, a za seto ova vinovnik e ribar 2011 :o :crazy: :crazy:
Bas taka ! Samo otidoa MRF ....otidoa onie koj mnogu pati bile a nisto ne postignale ...ne mladi deca gladni za natprevari i sobiranje iskustvo . Mladite na bara vo crnicani ce celicat .....za statisti kako gledam !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:40 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ajde vaka.
Spaiva i Tafta velat deka go videle Predrag kako pri kepanjeto na ribata vlegol nad kolenici.
Predrag veli deka ne vlegol nad kolenici.
Sudiite ne videle nisto.
Nikoj od sosednite ekipi ne moze da potvrdi vleguvanje nad kolenici.
Prijava za nepravilnosti nema.

I kako ke reagiras sega ti ?

Iskreno mene kako na NE krapdzija ne mi znaci dali Predrag vlegol nad kolenici pri kepanje na krap. Spored mene toa e ,, siten,, prekrsok na pravilata. Sigurno daleku pokrupni slusame deka se pravele na svetskovo pa nikoj ne sankcioniral.
Od druga strana edni vikaat vlegol drugi deka ne vlegol, a svedoci nema ili ne sakaat da kazat sto videle.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:44 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
saso НапишиCOLON
Ne e ova vo red, decki.
Ova i vakvi diskusii ne odat vo prilog na makedonskiot krapski ribolov.
Namesto da ucime na svoite greski od minatoto i od prvenstvava na koj odime nie povtorno pravime raskol.

Fakt e deka treba da se menuva nesto vo osnova vo pristapot vo krapskite natprevaruvanja. i toa verjatno ke se sluci bidejki nikoj ne saka da nozi losi rezultati od prvenstvata.
Megutoa, so glasini, poluvistini i podmetnuvanja da se raskaraat 80 % od krapdziite vo Makedonija ne e vo red.

Razmisluvajte kako da sozdademe voda bogata so riba za da mozat deckive da treniraat, kako da napravime zdrava finansiska konstrukcija, kako da ja omasovime ligata so staro / novi iminja koj nesto znacele vo makedonskiot krpaski riblov, kako da afirmirame novi kvalitetni takmicari .....kako da vlezeme vo top deset na svetsko.

So vakvi postovi kakvi sto ima kup vo ovaa tema toa nema da se sluci.

A sega iskreno, i uste pred cetiri godini i denes mislam deka imame kvalitetni krapdzii koj mozat da se nosat so pojakite reprezentacii. I koga zapocna ona omasovuvanje na Ligata pred 3 godini mislev deka sme na prav pat. I nemojte sega da mi kazete deka samo Vasil i Predrag se krivi za toa sto sega ne odime po toj pat tuku se dvzime nanazad.
Site Vie ste krivi.
I ,, starite ,, krapdzii koj ne se priklucija ( ako ne prvata, vtorata godina koga uvidoa deka MRF finansira odenje na Svetsko, sto bese edno od glavnite nivni baranja ) i site ovie koj nekolku denovi nanazad go omalovazuvaat trudot na lugeto koj bea vo Spanija.

Sfatete deka so pojaka liga nemase da se sluci ova vo Spanija nitu ona vo Italija, nemase da s slucat nitu ozboruvanjata za nastani vo nasata Liga, nemase da se ima pricina ni ovde na forumot da se citaat vakvi za mene vulgarni postovi.....

Ako sakame dobra reprezentacija mora da napravime dobra liga so pocituvanje na pravilata.
Toa go mozeme site zaedno a ne vaka raskarani.

Tolku od mene decki.
Ajde pak bidejki mnogu se ispisalo pa ne ste go procitale, a i kasno e veke treba da se legnuva.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:51 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
fala bogu sto vi tekna da zavrsite tie i svetsko ispecaa i se vratija a vie uste se raspravate dali e regularno ili ne.Zajceto si fati 3 ribi i sega mu e gajle za drugite so nefatija pa uste i rucek od sponzorot platil pa sega bolen e za skapiot rucek.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:54 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
I zaboraviv od utre nova tema KRAPSKA LIGA 2016

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:55 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
saso НапишиCOLON
Ajde vaka.
Spaiva i Tafta velat deka go videle Predrag kako pri kepanjeto na ribata vlegol nad kolenici.
Predrag veli deka ne vlegol nad kolenici.
Sudiite ne videle nisto.
Nikoj od sosednite ekipi ne moze da potvrdi vleguvanje nad kolenici.
Prijava za nepravilnosti nema.

I kako ke reagiras sega ti ?

Iskreno mene kako na NE krapdzija ne mi znaci dali Predrag vlegol nad kolenici pri kepanje na krap. Spored mene toa e ,, siten,, prekrsok na pravilata. Sigurno daleku pokrupni slusame deka se pravele na svetskovo pa nikoj ne sankcioniral.
Od druga strana edni vikaat vlegol drugi deka ne vlegol, a svedoci nema ili ne sakaat da kazat sto videle.
PRAVILO e ! Nekoj go pocituval i izgubil riba ? Nekoj ne go pocituval i otide na svetsko ? Ti znaci li toa nesto ? ne e samo tafta I marks e tuka ....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:58 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
solar НапишиCOLON
fala bogu sto vi tekna da zavrsite tie i svetsko ispecaa i se vratija a vie uste se raspravate dali e regularno ili ne.Zajceto si fati 3 ribi i sega mu e gajle za drugite so nefatija pa uste i rucek od sponzorot platil pa sega bolen e za skapiot rucek.
Zajceto izgubi opklada. Opklada za koja jas ke bev sreken da ja izgubam.
Ke treba da plaka.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:58 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
isklucok e da vlezes i da ja spasis ribata .Ama ne moze taa riba da se broi kako ulov .I najverojatno i za toa treba da bide prisuten nekoj od sosednite timovi ,kapiten li !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 1:00 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
Ako sakas infarkt da go udri dosta ovie tamu gi castel pa sega i tebe,ke pocekas da zemi plata da se nakreni malku.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 1:03 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON553
ЛокацијаCOLONSkopje
Keltan НапишиCOLON
nenad НапишиCOLON
Interesno :o
Ekipa na rebar 2011 so dubari otisla na svetsko, a izvisila ekipa na ribar 2011, a za seto ova vinovnik e ribar 2011 :o :crazy: :crazy:
Bas taka ! Samo otidoa MRF ....otidoa onie koj mnogu pati bile a nisto ne postignale ...ne mladi deca gladni za natprevari i sobiranje iskustvo . Mladite na bara vo crnicani ce celicat .....za statisti kako gledam !
Znaci Keltan, ova nema vrska so zdruzenieto Ribar 2011. Ovde se LICNI interesi i akterite na dvete ekipi kako sto kaza profesorot, na svoi pleki ke ja nosat ovaa "planina"
Nema potreba da se napaga zdruzenieto i clenovite na Ribar 2011 i negovoto rakovodstvo.
Ocigledno porakata sto si ja dobil e trojanec od nekoj sto pak si ima svoi " interesi"

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS152153154155156ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 28 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum