www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 6:08 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS149150151152153ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:29 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
marks НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Prevaranti da sedat vo MRF ?

Ova na PP kolega mi go kaza , vistina li e ??



Ne ne tuka vo taa tema ne dozvolija da se pisat pravite dubari oti im idese vo koris na Ribar,ali otkako im go ucukaa so izbor na rezerva i kapiten pocnaa da lajat.
Toj Niko i Velijan gi pustaa krapovite vo treto kolo ne gi mereja za da ne go zagrozat Vasil i Predrag bodovno,i pored toa na Predrag mu falese nekoja riba.Otkako im udril i toj krap sto gi vodi na treto mesto nemale sreca pa im se zamrsil vo marker na ovoj sto predava sportska etika i moral i pocnale da go tegnat.Marks iako znae deka toa e sproti pravilata molcel se pravel ulav.Ali jebiga i toa nebilo dosta pa krapot se zamrsil vo treva pa predrag vlegol da go vadi da pliva vo voda.
Vistina e ili ne ?

Затоа прво повелете на натпревар и ќе знаете што е позиција, каде е, што е маркер, каде е И ШТО Е ЈАЖЕ ПОМЕЃУ ПОЗИЦИИТЕ.
Ова за мене и маркерот како вицот за бабата на суд кога прднала. :D
Така е кога на некој ќе му го протресат кафезот, а нормално, појма нема ни од настанот, ни од правила.
За да ми закачи некој друг маркер, треба да имам поставено маркер. Ние немавме поставено никаков маркер. Како сум се правел улав кога ми го закачиле непостоечкиот маркер, не ми е јасно. Ако го знаеш езерото, треба да си ретардиран па да тврдиш дека од 4-ка накај 3-ка, се се гледа како на дланка. Ама некој му кажал нешто на генијалецов и ни две ни три удри со навреди. Не му е прв пат, но пријатели ако таквите сакате да ви се друштво на Форумов, бришете ги ве молам тие плави букви кај мене, а за членството и дружењето можам и сам да си превземам мерки.
Повеќе сакате мезе и салата од конструктивни, културни полемики.
Добар тек и бистро.
Не се мисли на маркер него на манила/бова..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Tolku znae toj sto mu pisuval na Keltan sto e marker a sto manila.

Za zal, poveketo od onie sto mozat i treba da kazat nesto za ova se otsatni pa taka nekoj sto verojatno ne ni bil vo Ligata moze da si pisuva sto saka.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Saso sto se branis ti pa tolku pa ovoj muabet ili pogolem del od nego isto go napisa i visok clen na tvoeto drustvo,tuka vo ovaa tema,Pisa deka aj sto pustale krapovi i karasite gi pustale nazad a mozele da si gi sprzat. :mrgreen:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Prevaranti da sedat vo MRF ?

Ova na PP kolega mi go kaza , vistina li e ??

Ne ne tuka vo taa tema ne dozvolija da se pisat pravite dubari oti im idese vo koris na Ribar,ali otkako im go ucukaa so izbor na rezerva i kapiten pocnaa da lajat.
Toj Niko i Velijan gi pustaa krapovite vo treto kolo ne gi mereja za da ne go zagrozat Vasil i Predrag bodovno,i pored toa na Predrag mu falese nekoja riba.Otkako im udril i toj krap sto gi vodi na treto mesto nemale sreca pa im se zamrsil vo marker na ovoj sto predava sportska etika i moral i pocnale da go tegnat.Marks iako znae deka toa e sproti pravilata molcel se pravel ulav.Ali jebiga i toa nebilo dosta pa krapot se zamrsil vo treva pa predrag vlegol da go vadi da pliva vo voda.
Само сакам да кажам дека Маркс и Милчо не се правеле улави, туку апсолутно тоа го осудија и први реагираа на истото, дури и имаа и видео само од лош агол.

За другото, доволно си паметен да видиш дали е вистина или не, и со последните постапки на одредени поединци.
На крајот од краиштата имаш и јавна изјава од мојот тимски колега за истото како и доста материјали во 2 теми. Слободно прочитај...

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Fala Dime :shake_hand: Nisto ne mi treba ponataka , se mi e jasno .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:41 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
filip030682 НапишиCOLON
Saso sto se branis ti pa tolku pa ovoj muabet ili pogolem del od nego isto go napisa i visok clen na tvoeto drustvo,tuka vo ovaa tema,Pisa deka aj sto pustale krapovi i karasite gi pustale nazad a mozele da si gi sprzat. :mrgreen:
Се е пишано, се е кажано одамна...незнам зошто му праќаш ПП на Келтан и шо толку се актуелизира истово со објавава.
Тоа не го побива фактот дека резултат е катастрофален во Шпанија!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Filip,
Ribar 2011 se trudi da bide posteno zdruzenie a jas kako Pretsedatel na toa zdruzenie garantiram deka toa e taka.
Odgovorno tvrdam deka bilo kakvi dogovaranja za podobar plasman na ekipite na Ribar 2011 vo Ligata nemalo nitu ke ima.
A onie sto me poznavaat mozat da kazat dali jas bi dozvolil takvo nesto.

Samiot fakt deka ovde se pravi muabet za toa dali clen na nekoja od ekipite na Ribar 2011 pri kepanje na ribata vlegol nad kolena i dali bl viden od druga ekipa na Ribar 2011 ( potenciram dvete ekipi od Ribar 2011 ) go potvrduvaat goreiskazanoto.

Vo vrska so pustanje na riba za nekoja ekipa na Ribar 2011 bide povisoko rangirana ne sum slusnal a ako nekoj verodostojno mi go potvrdi toa vednas ke baram taa ekipa da ne se natprevaruva poveke za Ribar 2011.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Spaiva НапишиCOLON

Се е пишано, се е кажано одамна...незнам зошто му праќаш ПП на Келтан и шо толку се актуелизира истово со објавава.
Тоа не го побива фактот дека резултат е катастрофален во Шпанија!
ti da ne si baba vandja pa znaes koj mu pisuva :thumbdown: :thumbdown: ustvari ubavo go zabiberi Keltan sega nema da znaat od kaj gi cesa.
Keltan samo pribra toa sto Ti,Filip rajko trajko pisa vo ova tema

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Знаеш, доколку неможеш да ми го процениш вистинскиот интелект (тоа е моќ на спознавање и разбирање)...единствен одговор на тоа како знам дека си ти е да ме наречеш "Баба Ванѓа"...

Обично, така оди и гледаш...јас го можам спротивното, па знам дека си ти.

Шо да праам... :saso:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 12, 2015 11:59 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dime , uste ova . .. . .. sto odluci ovaa riba ??

@Намерно не се мешам, бидејќи навистина ми е тешко. Очекував сосема друга завршница по овие настани, но секој со својата вистина и совест. Како и да е ќе остави трага на натпреварите, на луѓето и на меѓусебните односи. А замисли, се работи за една риба. Но риба која многу одлучи. Сега е веќе касно и мислам дека оваа приказна треба да заврши. Што поскоро.

_________________

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS149150151152153ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 34 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum