www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 3:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6364656667ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
e pa si imam info ne se sekiraj.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
vasil НапишиCOLON
Само на МК форум можеш да прочиташ вакви "бисери" за репрезентацијата!
Лошо
Shteta nezavisno koi da se takmicarite ne smee bilo koj da bide negativen i zajadliv so reprezentacija toa e nacionalna gordost a licni nedorazbirqnja i bilo kakvi nezadovolstva da se ostavat na strana i da se reshavaat licno ili na bilo koj drug nacin.NAPRED MAKEDONIJA.cekame upis oA i B sektor.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Kolku bi sakal da izleze sega edna serija kaj site od po tri cetiri komada ....

Pa kako sakate narekuvajte ja togas, sreka, znaenje, pozicija, bojlata prorabote .....

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:58 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Кад би Хичкок режирао :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Kolku casa pominaa od koga pocna natprevarot ?

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 11:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Daniel НапишиCOLON
Bez uvreda Cicko Vasil neznaes za sto se raboti da ne navlagam sega u toa ....
Да занаеш колку си грешка ;)
А и негледам некаква навреда
JaneMK НапишиCOLON
ne se sekiraj.
Уф , добро е :mrgreen:


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 11:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Masala Hrvative otidoa napred. Bravo

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 11:05 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Daniel НапишиCOLON
Pretsedatel na MRF se takmici :head_bang: :head_bang: :head_bang: do koga ovaa vaka samo toa ne mi e jasno .... Zatoa sekoja godina se pomalku i pomalku lugje ke takmicat..
Јас кога го запознав пред 5-6 години кај Кире во Бадар во када полна со крап неможеше рипче да фати и до тогаш не го сместував во “рибари“ во исто тоа време лигата беше умртвена, крапџии на светско си одеа сами , ама апла сами, крап мрф никаде не порибуваше....бар во крапскиов спортски риболов сега е малку поинаку.....се порибуваат крапови, натпреварувачите на светско имаат платена котизација, храна, прихрана, превоз, па дури и авион....ако го гледам како поединец кој во овие години постана рибар и меѓудругото се впушти во крапски натпревари мислам дека неговата улога во крапскиот спортски е генерално позитивна, лично се запозна со многу работи за кои порано не беше ни свесен .....а ако го гледам како Претседател на МРФ имам куп забелешки за него, ама како дел од овие натпревари мислам дека е ОК


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 11:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Boris НапишиCOLON
Daniel НапишиCOLON
Pretsedatel na MRF se takmici :head_bang: :head_bang: :head_bang: do koga ovaa vaka samo toa ne mi e jasno .... Zatoa sekoja godina se pomalku i pomalku lugje ke takmicat..
Јас кога го запознав пред 5-6 години кај Кире во Бадар во када полна со крап неможеше рипче да фати и до тогаш не го сместував во “рибари“ во исто тоа време лигата беше умртвена, крапџии на светско си одеа сами , ама апла сами, крап мрф никаде не порибуваше....бар во крапскиов спортски риболов сега е малку поинаку.....се порибуваат крапови, натпреварувачите на светско имаат платена котизација, храна, прихрана, превоз, па дури и авион....ако го гледам како поединец кој во овие години постана рибар и меѓудругото се впушти во крапски натпревари мислам дека неговата улога во крапскиот спортски е генерално позитивна, лично се запозна со многу работи за кои порано не беше ни свесен .....а ако го гледам како Претседател на МРФ имам куп забелешки за него, ама како дел од овие натпревари мислам дека е ОК

E jas za delot na natprevari ne se slagam so tebe ama ni malku ama aj ne e temata tuka ....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 11:10 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
JaneMK НапишиCOLON
i kolku sto gledam site se prikluceni ,sto znaci imaat tamu wifi i za citanje se prvi a namesto ovde da tropame gluposti mozea da ni pustat fotki i info i da imame elan i nadez.
ова е класика тропање без размислување,....ало смислов ти размислуваш ли дека луѓето имаат дадено пристап на свои од семејството да следат.....пример под никот Kremenadla чита жена му Ели (поздрав Ели),...крсте исто има дадено пас,...под никот Daniel_veles сигурен сум дека Даниел не чита....ц ц ц само да се пише


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6364656667ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 28 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum