www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 11:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5960616263ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:03 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Boris НапишиCOLON
saso so te gledam cuden, klasika krapski sprdavanja so lugeto koi se tamu neznam kolku se svesni site koi ostavaat takvi komentari, ama so toj stil samo go odvrakaat sekoj onoj koj ke pomisli da se natprevaruva nekogas ili vo liga ili za Makedonija....kako ja trgnale vaka so megusebna pocit moze da si se soberat eden den i da ja pogrebaat ligata kako sto bese mrtva do pred izvesno vreme i toa e toa....ke odat po kupovi i privatni ezera

ocigledno netie jasno deka dogodina ligata radi ovaa godina napola e veke mrtva ,ne zaradi krpadziite sto se sprduvaat tuku zaradi nekoi koi povtorno si trgnaa posle dvegodini po staro...i dosta branite trojca nasprema 50.Neka si prevzemat site tamu odgovornost za situacija a ne da padne na edne ili dvajca odgovornosta

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:04 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
saso НапишиCOLON
I sto treba sega da gi isplukame pred site tuka na forum ?
Ili da im se dade podrska za da istraat ?

dali nekade vide da plukam,ako nekoj bodri poveke od mene alal da mu e,ama nekako za odredeni(ne site) veke mi stanuva somnitelno sto voopsto baraat vo krapskiot ribolov.Ima vreme daj boze da gresam i da dokazat sosema suprotno

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:06 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
JaneMK НапишиCOLON
jas si gi bodram celo vreme nasite natprevaruvaci i ke gi bodram do kraj,toa sto del od niv nemaa a godinava dokazaa deka ne se za reprezentacija,i uste si napravija svoja postava koja vo momentov dava negativnost tamu namesto pozitivnost e druga pesna.Istoto bese i lani.A kako gledam ide na beter.Fala ama nema sansi veke vo liga.
Koga nekoi ke svatat deka se daleku od megunarodnite natprevaruvanja i deka ustvari pojma nemaat od natprevaruvacki taktiki ke bide polesno.nemoze desno i levo od niv da se ubivaat od fakanje a oni sve da napravile sto e do niv ama ete sreka nemaat.Do niv i samo do niv e greskata,posle niv e na kapitenot sto prekutuva ,pa na selektorot pa na natprevaruvacka pretsedatelot


A se dodeka natprevaruvame na vakvi svetska jas ke gi bodram i podrzuvam zatoa sto ja prestavuvaat nasata drzava.
Ajde edna opklada so tebe ili bilo koj ovde vo Mk .Naprolet koga tikvesko ce bide polno do vrv ce gi odneseme site sto poslednive tri cetiri godini ucestvuvale vo liga .I jas ce im recam...markirajte ovdeka eden po eden i kazuvajte sto e i kakvo e dnoto .A ti za toa vreme ce ti dadam sliki na koj se gleda gola reka ne ezero i ce znaes koj sto kazuva i dali kazuva tocno .Ako eden izmarkira kako treba dve pozicii , udavete me tamu na lice mesto .Ovaj pat utkaat so mestoto kade odlucile lovat , jasno ti e toa taka ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:10 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
Pa ako mislite deka mozete podobro sto ne otidovte, sto ne se takmicevte vo Liga, si ima pravila koj i kako odi
За ова не си во право. Некој се бањаше во лига, а некој заврши последен и отиде како резерва :crazy: :confused:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:10 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
келтан за прецедник.. со 5 звездици..
:D :D :D

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:11 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Отиде идеалот и идеалистите во бестрага, сите станаа бирократи и полтрони.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
martinMK НапишиCOLON
келтан за прецедник.. со 5 звездици..
:D :D :D
Arno predsednik , ama na kogo :hit_head: Ajde Martin , kade utkaat sto mislis ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:13 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Keltan НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
jas si gi bodram celo vreme nasite natprevaruvaci i ke gi bodram do kraj,toa sto del od niv nemaa a godinava dokazaa deka ne se za reprezentacija,i uste si napravija svoja postava koja vo momentov dava negativnost tamu namesto pozitivnost e druga pesna.Istoto bese i lani.A kako gledam ide na beter.Fala ama nema sansi veke vo liga.
Koga nekoi ke svatat deka se daleku od megunarodnite natprevaruvanja i deka ustvari pojma nemaat od natprevaruvacki taktiki ke bide polesno.nemoze desno i levo od niv da se ubivaat od fakanje a oni sve da napravile sto e do niv ama ete sreka nemaat.Do niv i samo do niv e greskata,posle niv e na kapitenot sto prekutuva ,pa na selektorot pa na natprevaruvacka pretsedatelot


A se dodeka natprevaruvame na vakvi svetska jas ke gi bodram i podrzuvam zatoa sto ja prestavuvaat nasata drzava.
Ajde edna opklada so tebe ili bilo koj ovde vo Mk .Naprolet koga tikvesko ce bide polno do vrv ce gi odneseme site sto poslednive tri cetiri godini ucestvuvale vo liga .I jas ce im recam...markirajte ovdeka eden po eden i kazuvajte sto e i kakvo e dnoto .A ti za toa vreme ce ti dadam sliki na koj se gleda gola reka ne ezero i ce znaes koj sto kazuva i dali kazuva tocno .Ako eden izmarkira kako treba dve pozicii , udavete me tamu na lice mesto .Ovaj pat utkaat so mestoto kade odlucile lovat , jasno ti e toa taka ?
kristalno,em baska im ja vidov taktikata koja ustvari ne e taktika

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:14 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
Arno predsednik , ama na kogo :hit_head: Ajde Martin , kade utkaat sto mislis ?
Не ја прочитале водата или боилата не им е приспособена на нивото на водата? :papa:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:14 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
nikoj ja ne branam, ja branam Makedonija, zatoa sto site tamu vo momentov ja pretstavuvaat Makedonija koga ke se vratat i ke dadat osvrt moze da komentiram, a zasega samo da posakam bilo koj da fati sto poveke ribi za Makedonija i iskreno me me nerviraat site sto se selektori od pozadi kompjuter i koi nacelno gi bodrat nasite, a vo pozadina im e mnogu milo sto nekoi od tie tamu nemat riba,...gadno mi e da polemiziram....terajte si....ja i ponatamu ke si uzivam vo slobodniot krapski ribolov....a edna od pricinite se i vakvite glupi kokodakanja i megusebni zborenja sekoj za sekogo godini unazad i na sekoe svetsko...


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5960616263ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 23 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum