www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 1:22 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 9:07 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Predrag I vasil bea ispravni onolku kolku sto fatija najgolema riba na pekagicevo
neka im e cest .dva pehara krajno zasluzeni godinava.a vie sto prekutuvate ednas I vam ke vi se desi ama togas nebarajte care kaj drugite

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 10:24 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Аииии бламажа било да ја кажеш вистината.. Столе пошо си адвокат одма се фаќаш за еден збор.. докази.. е сеа Тафта ако ги нема доказите ондак тој се БЛАМИРА ЛИ? Па ни од другата засегната страна немаат докази..
Поентата на темава е шо судиите праеле во тој момент..? Тоа многу ме интересира.. ама јбг.. позади некој ке чмаат и 5 саати а кај некој нема да го погледнат..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 11:50 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
JaneMK НапишиCOLON
Spored intekektualcive blamaza e da ja zboris vistinata.
treba da navednes glava I da klimas ocigkedno.
Јане, извини ама ептен тресеш ЗЕЛЕНИ. Вистина се зборува кога истата е поткрепена со аргументи или докази. Самиот Тафта вели:
ТафТабиТ НапишиCOLON
ГЛЕДАМ ДЕКА РАБОТАВА ОТИДЕ У К*РАЦ СО ПРАЗНИ МУАБЕТИ ... ПА ДА ПОЈАСНАМ !!!


ЈАС , ГОЦЕ СИМЈАНОВСКИ :arrow: ТАФТА , МУ СЕ ИЗВИНУВАМ НА КОЛЕГАТА ПРЕДРАГ ШТО ГО ВИДОВ КАКО НАВЛЕЗЕ ВО ВОДА НАД КОЛЕНА ДА ЈА ЦРПНЕ РИБАТА !!! ТОА ГО ВИДОВ ЈАС СО СВОИ ОЧИ И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ ВО СПРОТИВНОТО !!!

ДАЛИ БИЛО ТАКА ИЛИ НЕ , НЕМА КОЈ ДА КАЖЕ БИДЕЈКИ НЕМАШЕ СУДИЈА НА ЛИЦЕ МЕСТО .

ПРИЈАВА И ПРИГОВОР НЕ ПОДНЕСОВ ЗАТОА ШТО НЕМАВ ДОКАЗИ . СО ТОА СИ НАНЕСОВ ШТЕТА НА СЕБЕ И НА МОЈОТ ТИМСКИ КОЛЕГА !!!

ТОА Е ТОА И ПОСЛЕДИЦИТЕ САМ КЕ СИ ГИ СНОСАМ И ТОА КЕ МИ ОСТАНЕ КАКО БЕЛЕГ .

БЛАГОДАРАМ НА РАЗБИРАЊЕТО
Дали би било вистина ако јас сега на форум напишам дека Јане е најголемиот чаламџија меѓу крапџиите, бидејќи стално се фали со риби фатени во рибници ???. Немам докази, ама сликите што ги постира така ми личат, ги гледам со свои очи. :mrgreen: :mrgreen:

Јане затоа МУКЛА.
martinMK НапишиCOLON
Аииии бламажа било да ја кажеш вистината.. Столе пошо си адвокат одма се фаќаш за
еден збор.. докази.. е сеа Тафта ако ги нема доказите ондак тој се БЛАМИРА ЛИ? Па ни од другата засегната страна немаат докази..
Поентата на темава е шо судиите праеле во тој момент..? Тоа многу ме интересира.. ама јбг.. позади некој ке чмаат и 5 саати а кај некој нема да го погледнат..
Мартин треба да знаеш дека Столе НЕ Е НИЧИЈ АДВОКАТ.
Дали бев ТВОЈ АДВОКАТ кога имавте кавга со Мечо и кога застанав на твоја страна и со човекот ПУЗДЕР се правевме. Си заборавил ???

Затоа и ти МУКЛА.

Целиот ПРЉАВ веш составен од: вистини, полувистини, лаги, претпоставки кој ги имате си ги изнесовте на виделина, а цела тема е СРАМОТИЛАК ЗА СИТЕ ВАС.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 12:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Било поминало,од догодина пак...Пред лига ќе има коментари вака-онака ова е добро,друго е лошо ке има борци што пак ќе викаат „како е така е наше е да пецаме„ ке има и други што ќе кажат „ако сакате пецајте ако не не правете лоша атмосфера„ па од типот „не може да Ви се погоди се нешто ви смета„ и така.Ке мине и светско пак ке има вака требаше онака требаше..И догодина овој период пак ке биде истиот муабет...

Не знам само кога ке се освестите-ме па да се стави крај на оваа БЛАМАЖА.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 12:34 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
martinMK НапишиCOLON
Аииии бламажа било да ја кажеш вистината.. Столе пошо си адвокат одма се фаќаш за еден збор.. докази.. е сеа Тафта ако ги нема доказите ондак тој се БЛАМИРА ЛИ? Па ни од другата засегната страна немаат докази..
Поентата на темава е шо судиите праеле во тој момент..? Тоа многу ме интересира.. ама јбг.. позади некој ке чмаат и 5 саати а кај некој нема да го погледнат..
Ti bre krompir,zimaj vezbaj ne se zamaraj so stole :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 4:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
Sekoja godina e do godina....site ste vo ista kafana,ako ne ja biva zatvorete ja I nema da ve boli glava.Ima dosta pricini za zatvaranje...nemanje voda,staza,sudii, nepravilnosti.... I na kraj megu sebe si se zamrzuvate radi toa...

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 4:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
ace penja НапишиCOLON
.nemanje voda,staza...
Грешка си,стаза има убава се виде на Мавровица колку риба се извади и тие две позиции што не беа добри(М-М и Ицо) можеа да се избегнат,ако имаше организација.Да се имаше желба Мавровица може да се направи екстра,ама тоа е што е..Догодина пак.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 5:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Ама немале време организаторите да искосат 40 квадрати ниска трева и да избичат 2 скапани дрвца и 3 капини :mrgreen: :mrgreen: , не разбираш ти Димитар, време се немало за таков макотрпен потфат :mrgreen: , да кажеа јас ќе отидев сам ден претходно да средам 2 бокса... Јас за разлика од организаторот имав време.

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 6:19 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
Da bre dimitar,se moze se...prasanje koga...i znaes kolku godini ima dogodina.Jas use ne slusnav deka nesto nekad u ovoj sport bilo kako treba...

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 01, 2015 6:27 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
ace penja НапишиCOLON
Da bre dimitar,se moze se...prasanje koga...i znaes kolku godini ima dogodina.Jas use ne slusnav deka nesto nekad u ovoj sport bilo kako treba...
Било брат. Да му веруваш на дедо.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 51 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum