www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 11:28 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:18 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
ne ja nosete temata vo pogresen pravec terajte kako e postavena

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Брат значи тоа дека шатор не се поставува на патека е муабет за мали деца, во мојот бокс каде што сакам ќе поставам шатор.
Друга работа е што 5ка не е предвидена за да биде бокс воопшто па Владимир судијата сам лично кажа дека ова не е бокс ниту наликува на бокс но затоа што НЕМАЛЕ ВРЕМЕ морало сабајлето да ги колчаат боксовите и повторно затоа што НЕМАЛЕ ВРЕМЕ ЗА СРЕДУВАЊЕ СТАЗА приморани биле да ја постават 5ка таму бидејки на друго место требало да косат треба и да сечат гранки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Моментот кога требаше да го демонтираме цел камп и повторно да го монтираме, јас лично иако немам потреба, за секоја екипа ќе го направев тоа ! Можда некој за луд ќе ме смета ама тоа е таков сум, не сум педер па да играм само за мој гз! Од друга страна пак Тони, Ицо, Даниел... Кога и да ми требало ми се нашле во пресрет. Тој Ицо истиот што многумина од вас ви е трн во око затоа што е еден од нај успешните крапџии во државава, во 02:00 по полноќ го имам барано од дома од спиење да стане додека сум бил на Велешко, за да ми донесе плин и батерии. Без проблем стана од спиење запали кола, донесе плин, батерии, вода, тазе леб итн итн, испуши 2 цигари со нас едно кафе и повторно се врати дома на спиење иако сабајлето беше на работа. Даниел, па пола опрема ми е донесена од него лично, ми прднало на памет сум нашол ХХХХ нешто на интернет по светов, му вртам на Даниел, за 15тина дена го имам во Скопје, половина од работите што сум ги научил во овие 3 години за крапски риболов, пред се за Велешко езеро а и за останатите води ми се од овие 2ца. Никогаш не сум потражил од нив ниту позиција да ми ранат, ниту позиција да ми чистат, ниту бојли да ми праат, ниту бојли сум земал од нив за да пецам на Велешко, секогаш сум тежнеел сам да се мачам и да скапувам на езероно без ТИТ, но секогаш за било каков проблем во врска со начин на пецање сум се консултирал со нив и сум работел на проблемот, после 3 години сум почнал да добивам успех, но не го знаете филингот кој е кога знаете дека 99% од лугето што го пецаат Велешко фаќаат само ако Ицо и Даниел се до нив, само ако они им спремат све, па дури и трските во вода ќе им ги фрлат, а овие само треба да влечат кога ќе удри риба. Е умрев од киснење без ТИТ смрден, ама кога почна да титка знам дека сум на прав пат и сум напреднал и сум научил, вадевме на наша бојла, рандом позиција, сами сме ја крмеле сами сме ја спремале, но за совети СЕКОГАШ сум барал од нив 2ца !!!
Може се дупчина по форуми и он е фрижидер а ја сум експерт и торко, ама го ценам и поштувам човекот многу повеќе него ли некој други што никогаш не ме нарекле торко и експерт, затоа што ако има нешто лично ќе ми каже лично макар и да се испцуеме, но кога ќе се видиме се гушкаме и бацуваме :mrgreen:
Тони Камуфлажа, 2 пати до сега во животов сум му се обратил за помош, еднаш беше да ми донесе род под и да го плати он па јас да му вратам пари, човекот ми се обрати со "Абе уживај што ти е на тебе какви пари праќање глупости што ти е, кажи ми само од каде да го земам, во понеделник го имаш" . Вториот пат беше да ми донесе некој работи за личен бизнис од грција, истиот муабет ;) . Така да овие момци оставиле кај мене огромен простор во животот, не камп, ако треба ќе се спакувам скрос !!!

ПРЕМА ОВА ВЕ МОЛАМ ВО НИЕДЕН НАРЕДЕН ПОСТ ДА НЕ СЕ СПОМНЕ МОЕ ИМЕ ИЛИ НА ЕКИПАТА НА ИЦО ВО ВРСКА СО ПРЕМЕСТУВАЊЕТО НА КАМПОТ МОЈ, ЧЕСТ МИ БЕШЕ ДА БИДЕ ЗАЈАКОТ ВО СОСЕДЕН БОКС!
Ајде поздрав !

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:19 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Da a ti sto kutis sto ne kazes,znam deka znaes ama kutis kako mumija.a pozadi grb na siroko se dozna celata prikazna.Ne e vo red odposle sega da pravime galama.Ste trebale da kutite site a ne prvo idenje kaj pepi na kafe i odma rekla kazala muabeti..

Ne vicini ni za drstvoto ni za lugeto a ni za ostanatite ucesnici

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:19 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
daniel_veles НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Jas nemam namera da ti repliciram si go kazav svoeto viduvanje... Kakov exspert takov sum... Od moj agol se gledase to sudija na izmenata ne vidov.. Za zamenata sto e najavena nigde toa ne go sporam a kade go procita ne znam... Markerot jas mozev koga sakav da ti go izmknam od voda isto taka i Flore i Risteto bidejki i nije se spojuvavme so boxsovite ili so koncite na nekoj 100 metri pa ne se zalevme... I jas sakav boxsot da bide svrten prema 3 ama mi bese svrten prema 4 i 5.
Zatoa kolega nikoj ne te ruga tebe i nigde ne te posociv ako citas segde bea posoceni sudiskata organizacija..
A koj kako e dorasnat ke prajme drug pat muabet samo nemoj togas da molis kako p....?
I ako ti e krivo da ti go dam peharot da se zakitis so nego...
I NE VLEGUVAJTE DRUG PAT DVAJCATA VO VODA LADNO E KE NASTINETE...
Pehari imam za izvoz...koga ke dorasnes so brojkata na peharite..togas ke bides i dorasnat da mi repliciras i da razgovaras so mene na tema....KRAP.
Za ona pogore so p...a....so tebe kogha saklas i kade sakas...i toa so edna raka vrzana...takvi kamko tebe ...ni vo uzina ne gi stavam.
Dali ovoj Danielka ima osveno 1 mesto vo krapska liga na RM.. Jas kolku sto znam ne.... A za toa drugoto loso si go svatil jas ke te pobedam na pole na teren na voda...
Ima osvoeno prvo mesto vo mnogu pojaka liga od ovaa makedonska liga (kako na primer mak krap...kade bea sobrani elitata na krapskiot ribolov od srbija i makedonija.) Vo takva liga ti mozes samo dotur na voda da pravis i da te koristat kako susara za sakovi.

pozdrav
Koja e taa liga bee... Toa e druzba.. Ne me smej bee...

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:20 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Jas sum zadovolen od liga 2015 :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:21 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ico baits НапишиCOLON
Jas sum zadovolen od liga 2015 :D
:fishing: :fishing: :fishing: :fishing: :fishing: :fishing:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:25 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Da a ti sto kutis sto ne kazes,znam deka znaes ama kutis kako mumija.a pozadi grb na siroko se dozna celata prikazna.Ne e vo red odposle sega da pravime galama.Ste trebale da kutite site a ne prvo idenje kaj pepi na kafe i odma rekla kazala muabeti..

Ne vicini ni za drstvoto ni za lugeto a ni za ostanatite ucesnici
На кој му се обраќаш, не си цитирал никого :) И на кого тоа не му чини за друштвото?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:26 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Seriozno..e Sega mora da sitni nepravilnosti

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:28 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
тамба ламба :D :D ја ви викам спортов ви шкоди на сите, златен рекреативен, сам си идеш, сам си учиш...со некој од “експертиве“ да одам по риба....боже сачувај....тука се го фатиле господ за муда уште од времето кога Гоце Делчев фаќал во МАККРАП и така фатени за мудата останале таму високооо во ѕвездите .....на крај заклучок од темава најкриви ви се судиите Пешич и Влатко :) ....и за резултатите на светско ли е крив Пешич ...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Филип НапишиCOLON
Јас што бев едно коло, видов 3 прекршувања на правилата, од мене, од Чупле и од Арнаудов :D
Сега го читав правилникот и налетав на ова:
ЦитатCOLON
Капитенот на екипата ноќно време може да влезе во натпреварувачкиот бокс, само во придружба на судијата или капитенот од соседниот бокс.
Кај Арнаудови дури и Радован (условно речено) спиеше во “боксот“ на 4-ка, кој не беше бокс туку корзо :D

Судиите поминуваа на мерење, 2-3 пати помина Влатко на проверка на мамци и имаа 1-2 заеднички туристички обиколки. Остатокот горе, на брдото во куќарка :thumbs_up:

Боксовите несредени, необележани. Уште кога отидов таму му префрлив на Кире Брада што не ангажирал еден локалец со коса да ги искоси 2-ка и 3-ка, среќа Арнаудови што носеа српче, па пола саат косев трева :hit_head: Една трака за обележување од 500 метри е 300 денари, еден човек да искоси 2-3 позиции е 300-400 денари.

Сите одеа “во ВЦ“ на своја рака, и ние и останатите.

Се на се, мој впечаток е дека организацијата беше слаба во делот со судиите и спроведувањето на правилата, иако пред почеток имаше заложби дека “се ќе биде по правилата, без отстапки“.
A koj toa kazuva deka kapitenot ne smee da vleze vo boks i da sedi???Toa vazi za rezervniot natprevaruvac.Tolku gi znaete pravilata

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 51 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum