www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 11:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 12:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
ае заклучете ја темава, ке се истепаме на крај без потребно...
Па 90% од екипите оваа година имаа пиздарии направено, што се се изнагледав... Не барајте влакно во јајцето, олабавете се малце и тоа е тоа. Нај големиот пропуст е на судиите и организаторот, сите го знаеме тоа. Имаше екипи кои што се фаворизираат, имаше екипи за кои што правила не важат, а имаше екипи и кои што се прости као мене и Мартин и преќутуваа на многу работи. Бидна што бидна идеме даље. Спремајте се за светско, балкнаско, слободен риболов, пецајте и опуштете се.

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 12:57 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Nepravilnosti???? kolku sakas poslednive tri godini
nekoj vlegol do cicki vo voda nego videle,drug malku nad kolena odma zolt.toa e redovna rabota duri i na svetsko

Krki nezbori mnogu za zolti sto vlegle vo soseden box zosto lani i ti i ja trebase da dobieme ne zaradi nas nego zaradi sosema druga licnost koe svoevolno si vleze izmegu nasite dva boxa.Isto taka ne e seisto ona sto licno sto go vide a se pravis angel kako i drugite vo tvoja grupa i nesto sto ti preraskazale od druga grupa kako bilo.

a za vleguvanje vo voda sam si stavi dokazi ;) vidi si gi slikite od susenje na obleka

Kako veke napisav dzabe e ozboruvanje pozadi grb,koga ne ste slozni tamu sega e sve dzabe.sudiite godinava im bilo mnogu ubavo vo kukicka,koja za zal za razlika od crnicani e premnogu odalecena pa nemozat na ubavo sedenje da gi sledat natprevaruvacite.toa e najgolemiot problem a ne natprevaruvacite koi vo afekt napravile propusti.

Na saso mu se cudam na muabetot sto ima veze.
E pa saso zosto drugite ocigledno kutat jas da ti kazam

Sto ima veze da predsedatel na mrf i clen na na natprevaruvacka se ponasaat kako da ne gi znaat pravilata.iskusni povekekratni ucesnici na svetsko ,edniot veke so istiot problem bese vo Francija(krv propljuka duke kako trener i jas odovdeka po telefoni za da ribata im ja uvazat inaku ke bevme 7 mesta podole.
manila nesmee vo nieden slucaj da vlece-cim vidi po pravilnik e kinenje konec i vrzuvanje za nesto a odkoga ke zavrsi natprevar da se izvadi konecot-inaku e zolt i disfalifikacija na riba.VO NIEDEN SLUCAJ nesmee dodeka ima riba na trska da vlece so druga trska niti so raka po konecot osven ako samata riba nebila zapletkana vo taa trska(vo slucajov vasil frlal so marker stap i go tegnel konecot) na ova glavniot sudija da vika kako slepo kuce magareto leta sose samar nedolikuva.Znaci za edniot neznam ama za drugiot znam deka sekogas bil najferplej igrac vo ligite,i kako takmicar i kako kapiten sekogas se borel za pravilnik i non stop podsekal da se faka spored pravilnikot,da se gazi samiot sebe e nemoralna rabota.

tuka e problemot.sakavte masovnost ,ima masovnost ama so vakva organizacija kako godinava i so vakvi propusti na SUDIITE nema napred ima nazad

Ve molam site sto videle i se zasegnati ili neka javno si kazat i da odmine seta ovaa slucka sto bese ili neka prestanat pozadi grb da zborat gacki i prikazni

Inaku dali znaevte deka po pravilnik ako dobies zolt za vleguvanje nad kolena i ribata sto ke ja fatis se disfalifikuva???
znaci taa riba dokolku imalo sudii saglam po 3 osnovi trebala da bide disfalifikuvana.Ako se (A SE) luge od zbor i fer plej igraci pogotovo edniot trebale da ja pustat ribata bez merenje

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:00 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Maxsim imase prolusti ne vikam deka ne ama nekoj sitnici koj ne vlijaat na rezultatot i ne se strasni... Zamisli kaj tebe ribata vlezena na 5 a ti mora da go selis kampot.... Greskata e sto na vreme ne te opomenale deka na pat ne se stava sator deka eden od naprevaruvacite ima najaveno deka treba da si odi... Sto ako nekoj nejkese da go trga kampot sto ke se desese togas...
Toni sekoja cest za pomosta i koreknosta sto im pomogna drugar.. i pak ke napisam ne posocuvam tim nego organizacija...

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Krki НапишиCOLON
Jas nemam namera da ti repliciram si go kazav svoeto viduvanje... Kakov exspert takov sum... Od moj agol se gledase toa... Jas sudija na izmenata ne vidov.. Za zamenata sto e najavena nigde toa ne go sporam a kade go procita ne znam... Markerot jas mozev koga sakav da ti go izmknam od voda isto taka i Flore i Risteto bidejki i nije se spojuvavme so boxsovite ili so koncite na nekoj 100 metri pa ne se zalevme... I jas sakav boxsot da bide svrten prema 3 ama mi bese svrten prema 4 i 5.
Zatoa kolega nikoj ne te ruga tebe i nigde ne te posociv ako citas segde bea posoceni sudiskata organizacija..
A koj kako e dorasnat ke prajme drug pat muabet samo nemoj togas da molis kako p....?
I ako ti e krivo da ti go dam peharot da se zakitis so nego...
I NE VLEGUVAJTE DRUG PAT DVAJCATA VO VODA LADNO E KE NASTINETE...
Pehari imam za izvoz...koga ke dorasnes so brojkata na peharite..togas ke bides i dorasnat da mi repliciras i da razgovaras so mene na tema....KRAP.
Za ona pogore so p...a....so tebe kogha saklas i kade sakas...i toa so edna raka vrzana...takvi kamko tebe ...ni vo uzina ne gi stavam.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:08 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Jane kako kazuva pravilnikot eden vo voda do kolena i vidi slikite pa posle pisuvaj.... A za lani da ne vikam ne trebase da si dobieme zolt koga eden od kapitenite ni vleze vo box...

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:11 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
kapiten nema pravo da vleguva vo box.slikite videni krki
ti si eden od redkite koj dobil zolt i odma si priznal(pred dve godini) ama loso e da napagas nekogo od nesto sto nesi ni prisustvuval niti si videl slika nego ti kazale a za toa sto si prisustvuval kutis ;) ;)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:11 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
daniel_veles НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Jas nemam namera da ti repliciram si go kazav svoeto viduvanje... Kakov exspert takov sum... Od moj agol se gledase to sudija na izmenata ne vidov.. Za zamenata sto e najavena nigde toa ne go sporam a kade go procita ne znam... Markerot jas mozev koga sakav da ti go izmknam od voda isto taka i Flore i Risteto bidejki i nije se spojuvavme so boxsovite ili so koncite na nekoj 100 metri pa ne se zalevme... I jas sakav boxsot da bide svrten prema 3 ama mi bese svrten prema 4 i 5.
Zatoa kolega nikoj ne te ruga tebe i nigde ne te posociv ako citas segde bea posoceni sudiskata organizacija..
A koj kako e dorasnat ke prajme drug pat muabet samo nemoj togas da molis kako p....?
I ako ti e krivo da ti go dam peharot da se zakitis so nego...
I NE VLEGUVAJTE DRUG PAT DVAJCATA VO VODA LADNO E KE NASTINETE...
Pehari imam za izvoz...koga ke dorasnes so brojkata na peharite..togas ke bides i dorasnat da mi repliciras i da razgovaras so mene na tema....KRAP.
Za ona pogore so p...a....so tebe kogha saklas i kade sakas...i toa so edna raka vrzana...takvi kamko tebe ...ni vo uzina ne gi stavam.
Dali ovoj Danielka ima osveno 1 mesto vo krapska liga na RM.. Jas kolku sto znam ne.... A za toa drugoto loso si go svatil jas ke te pobedam na pole na teren na voda...

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Krki НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Jas nemam namera da ti repliciram si go kazav svoeto viduvanje... Kakov exspert takov sum... Od moj agol se gledase to sudija na izmenata ne vidov.. Za zamenata sto e najavena nigde toa ne go sporam a kade go procita ne znam... Markerot jas mozev koga sakav da ti go izmknam od voda isto taka i Flore i Risteto bidejki i nije se spojuvavme so boxsovite ili so koncite na nekoj 100 metri pa ne se zalevme... I jas sakav boxsot da bide svrten prema 3 ama mi bese svrten prema 4 i 5.
Zatoa kolega nikoj ne te ruga tebe i nigde ne te posociv ako citas segde bea posoceni sudiskata organizacija..
A koj kako e dorasnat ke prajme drug pat muabet samo nemoj togas da molis kako p....?
I ako ti e krivo da ti go dam peharot da se zakitis so nego...
I NE VLEGUVAJTE DRUG PAT DVAJCATA VO VODA LADNO E KE NASTINETE...
Pehari imam za izvoz...koga ke dorasnes so brojkata na peharite..togas ke bides i dorasnat da mi repliciras i da razgovaras so mene na tema....KRAP.
Za ona pogore so p...a....so tebe kogha saklas i kade sakas...i toa so edna raka vrzana...takvi kamko tebe ...ni vo uzina ne gi stavam.
Dali ovoj Danielka ima osveno 1 mesto vo krapska liga na RM.. Jas kolku sto znam ne.... A za toa drugoto loso si go svatil jas ke te pobedam na pole na teren na voda...
Ima osvoeno prvo mesto vo mnogu pojaka liga od ovaa makedonska liga (kako na primer mak krap...kade bea sobrani elitata na krapskiot ribolov od srbija i makedonija.) Vo takva liga ti mozes samo dotur na voda da pravis i da te koristat kako susara za sakovi.

pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:16 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON
kapiten nema pravo da vleguva vo box.slikite videni krki
ti si eden od redkite koj dobil zolt i odma si priznal(pred dve godini) ama loso e da napagas nekogo od nesto sto nesi ni prisustvuval niti si videl slika nego ti kazale a za toa sto si prisustvuval kutis ;) ;)
Janko nigde ne napisav jas barem vo ovaa tema deka sum gi videl vo voda pocni citaj ja otpocetok.. Napisv koj se greskite vo sudiskata organizacija... Napisav za 1 kolo i za 2 i 3 kolo od mojata grupa kaj procita ne znam... Replicirav na toa vo predhodna tema zasto go spominjaa Predrag i Kostov bukvalno tie sto ne bile tamu i ne bile vo grupata...

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NEPRAVILNOSTI VO LIGA...
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 30, 2015 1:16 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас што бев едно коло, видов 3 прекршувања на правилата, од мене, од Чупле и од Арнаудов :D
Сега го читав правилникот и налетав на ова:
ЦитатCOLON
Капитенот на екипата ноќно време може да влезе во натпреварувачкиот бокс, само во придружба на судијата или капитенот од соседниот бокс.
Кај Арнаудови дури и Радован (условно речено) спиеше во “боксот“ на 4-ка, кој не беше бокс туку корзо :D

Судиите поминуваа на мерење, 2-3 пати помина Влатко на проверка на мамци и имаа 1-2 заеднички туристички обиколки. Остатокот горе, на брдото во куќарка :thumbs_up:

Боксовите несредени, необележани. Уште кога отидов таму му префрлив на Кире Брада што не ангажирал еден локалец со коса да ги искоси 2-ка и 3-ка, среќа Арнаудови што носеа српче, па пола саат косев трева :hit_head: Една трака за обележување од 500 метри е 300 денари, еден човек да искоси 2-3 позиции е 300-400 денари.

Сите одеа “во ВЦ“ на своја рака, и ние и останатите.

Се на се, мој впечаток е дека организацијата беше слаба во делот со судиите и спроведувањето на правилата, иако пред почеток имаше заложби дека “се ќе биде по правилата, без отстапки“.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 64 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum