www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 11:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7879808182ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 2:18 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Прави тој бојли, барем за наши води е во врвот.
Туку, стивна работава, па ај како уредник да зачнам.
Каков е интересот за оваа Лига во 2015-та година?
Ако земеме во предвид дека МРФ пак си ја заврши работата околу обезбедување услови за учество на СП во Шпанија и на Балканското, останува да бараме причини пред се кај нас но и делумно (според полемиките) со Календарот.
Според мене изборот на води е завршен, но останува конечно дефинирање на календарот кој реално ќе дојде после 31 Март.
Друго ми беше поентата. Очигледна е најавата за намален број на екипи кои најавуваат учество во Лигата 2015-та, барем по муабетите и контактите.
Зошто? Реално, на некои не им одговараат термините, а според она што го следам, една екипа има проблем со првото коло каде што им се поклопува роденден и саем (Астерикс и Обеликс). Ако сме реални и колегијални и не е проблем да им се излезе во пресрет со померување на првото коло еден викенд наназад. Јас сум ЗА. Дегутантни се скарите за Први Мај и денот на трудот во оваа државичка и во оваа ситуација. Башка ете и еден ден помалку за правдање на работа. Ама празник било, а ние на ден на гласање имавме натпревар. И тоа е единствениот реален проблем до сега.
Другите проблеми (според дискусииве овде и пошироко) се од типот: зошто толку рано па Мавровица, зошто Крушевско кога е мало, а ако има повеќе екипи ќе мора делење на две групи, старата ни суетна расправија кога да се почне, имало риба, немало риба, ЌЕ се пориби или не и така во круг.
Јас сум се пријавил за натпревари. Ако некој ме праша од Натпреварувачка, ќе се обидам да помогнам, не ставајќи се себе и личните интереси пред успешното организирање на Лигата. Доколку никој не ме праша, јас и понатаму ќе си се подготвувам и ќе чекам до крајот на роковите. Ако ми одговоара, пецам. Ако сум спречен (само виша сила :D ) господ златен, здравје, ќе ве следам и навивам и посетувам и пак ќе уживам.
Според достапните информации, за сега, сигурни учесници во Лигата 2015-та, без разлика на календарот, водите и другите работи, се околу 7-8 екипи???

:cray: :cray: :cray:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 2:23 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Професоре , јас колку што имам информации само од Рибар 2011 ке има 4 екипи за оваа година ;)
така да не верувам дека лигата ке ја сочинуваат само 8 екипи :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 2:34 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
marks НапишиCOLON
а ако има повеќе екипи ќе мора делење на две групи, старата ни суетна расправија
Дуле, не е суетна него реална. Мене лично ми пречи тоа, има уште некој негодувања, но неможе се под конец нели :)

50/50 сум за учество, оставам да видам што ќе покаже времето.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 2:51 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
ТафТабиТ НапишиCOLON
Професоре , јас колку што имам информации само од Рибар 2011 ке има 4 екипи за оваа година ;)
така да не верувам дека лигата ке ја сочинуваат само 8 екипи :D
Провокација успела. :D :D :D
Ќе има пет батка, пет не четири. :lepi:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 2:58 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
martinMK НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
а ако има повеќе екипи ќе мора делење на две групи, старата ни суетна расправија
Дуле, не е суетна него реална. Мене лично ми пречи тоа, има уште некој негодувања, но неможе се под конец нели :)

50/50 сум за учество, оставам да видам што ќе покаже времето.
Мартин, има запирка пред суетата. нема везе. Кога и да извлечеш (а стално влечеш) твое е да пецаш и отпецаш. А за тоа 50/50 претпоставувам дека се други причини, а не календарот и групите. Ти си знаеш, но, лично, мило ќе ми биде да пецаш.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 5:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Ке пеца и дебелиот само ке треба партнер да си најде :mrgreen: оној неговиот изгледа женска фатил па нигде го нема :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 7:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Dobro zabelezuvas go snema maxim

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 7:42 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
marks НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
а ако има повеќе екипи ќе мора делење на две групи, старата ни суетна расправија
Дуле, не е суетна него реална. Мене лично ми пречи тоа, има уште некој негодувања, но неможе се под конец нели :)

50/50 сум за учество, оставам да видам што ќе покаже времето.
Мартин, има запирка пред суетата. нема везе. Кога и да извлечеш (а стално влечеш) твое е да пецаш и отпецаш. А за тоа 50/50 претпоставувам дека се други причини, а не календарот и групите. Ти си знаеш, но, лично, мило ќе ми биде да пецаш.
Се извинувам..
А околу учеството, баш групите се тоа зошто сме на дума јас и Максим..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 7:44 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
kladofora НапишиCOLON
Dobro zabelezuvas go snema maxim
Јас еден тим имам Мартин+Максим.. ништо на светов неможе да не раздели.. Никаква караница ни бутаница..

А Максим го нема на форумов подолго време затоа што си има обврски и со работата и со факс...

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 31, 2015 7:45 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Него дали се размислува за на Дуле предлогот, втора половина мај да се почне со лига?
Јас би сакал да е така..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7879808182ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 36 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum