www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 1:24 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4647484950ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:16 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
ico baits НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Ajde procitaj go postot na Milco uste nekolku pati.
Sto deka go citaat ? I vo kafezine na tikvesko da gi odneses da takmicat pak ce ima nekoj koj ce se zali. . . .mene na cos me stavivte :D
e taka e dobro ti tekna,, prasaj prilep 1kolo 16 ekipi sto fatija,, exspertskiot tim go pravese kalendarot
I sto,i prvoto kolo da bide 20 maj,se rasipe vremeto i ripce ne fatime.A tvoeto iskustvo cuvaj si go za sebe.MRF dalo kalendar za ligata (koj datumi mozat da se pomestat)na kogo mu odgovara si prijavuva ekipa,na kogo ne mu odgovara ne mora da peca.Verujte taka e najdobro. :foottap: :foottap: :nono: :nono: :papa: :papa:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:19 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
da da taka e najdobro gledam,,

nego si pecal ti liga u 2 grupi :?: znaes kako e :?:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Пошто репер ни се Срби,Хрвати и останати еве погледнете како се организира првенство кога има повеке екипи.

http://revirisrbije.com/takmi%C4%8Denja ... -pravilnik

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Citajte vnimatelno sto ce napisam potoa komentirajte i frlajte kamenja po mene ...kako sekogas :D
Posto e ocigledno deka zasega nemame voda koja bi ispolnila site uslovi . MRF neka obezbedi organizacija ...avtobus , dogovor za zakup na edna voda vo Hrvatska .../subara li , ontario li ...kako se vikaat , Jane ubavo gi znae pa ce predlozi koje e najprikladno / Takmicarite se tovarat i site tamu .....EDNO kolo i pobednicite odat na svetsko ..na balkansko... Mislam deka i pomalku trosok ce imaat vaka i samite takmicari .... i pomalku izgubeno vreme / posto i toa kaj nas e problem. edne ne moze ovaj vikend drug onaj ..ne moze rabota da napusti / a i nema posle da kukaat e mene mi se padna cosot od kafezot ......... ... blablabla


Tolku od mene ovaa godina , samo razmislete ubavo za ova ...pred nekoja godina vi predloziv kasting proverka na ucesnicite vo ligata i me napravivte zabegan....... :dragon:
Srejcni , veseli da ja docekate novata godina vi posakuvam na site :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:29 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
ico baits НапишиCOLON
da da taka e najdobro gledam,,

nego si pecal ti liga u 2 grupi :?: znaes kako e :?:
Ne znam i ne me intesira,kako za site taka i za mene,i ne se bunam za nisto.Kako ke kazat taka. :jane: :jane: :shake_hand: :shake_hand: :papa: :papa:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
prav takmicharski duh :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:41 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa toa probam da go objasnam jas bre milco, treba se da se sredi i da izgleda kako sto treba, i da ne se varakame na stqari greski,, ne sum covek sto mozam da prekutam ako nesto ne mi se dopadga i znam deka e pogresno, a najmalku sum na nekoj da mu vikam bravo a ne zasluzuva,, i ne gledam vesti na sitel :mrgreen:

ovde diskusijata bese sosema druga, ne povrzana so svetsko, ne povrzana so casting nego povrzana so liga 2015 na koja voda i koga ke se peca, koja 90% sakat na edna voda za da bide fer i korektno,,


naqjlesno e da kazes , na koj mu se ide neka ide, na koj ne neka sedi doma, bez razlika na uslovite, ili pa da mu gi ladam tasacite na nekoj zatoa sto ne dozvoluva da pomognes u bilo koja situacija

neka stavat na glasanje , dali se za ovoj kalendar, dali se za liga u 2 grupi, i ke vidis deka sam ke sotanes, a predragg ke ti se pridruzi

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
ico baits НапишиCOLON
pa toa probam da go objasnam jas bre milco, treba se da se sredi i da izgleda kako sto treba, i da ne se varakame na stqari greski,, ne sum covek sto mozam da prekutam ako nesto ne mi se dopadga i znam deka e pogresno, a najmalku sum na nekoj da mu vikam bravo a ne zasluzuva,, i ne gledam vesti na sitel :mrgreen:

ovde diskusijata bese sosema druga, ne povrzana so svetsko, ne povrzana so casting nego povrzana so liga 2015 na koja voda i koga ke se peca, koja 90% sakat na edna voda za da bide fer i korektno,,


naqjlesno e da kazes , na koj mu se ide neka ide, na koj ne neka sedi doma, bez razlika na uslovite, ili pa da mu gi ladam tasacite na nekoj zatoa sto ne dozvoluva da pomognes u bilo koja situacija

neka stavat na glasanje , dali se za ovoj kalendar, dali se za liga u 2 grupi, i ke vidis deka sam ke sotanes, a predragg ke ti se pridruzi
Jas :ico: ne gledam SITEL,sto e tolku strasno 2kola na Mavrovica,edno na Krusevsko.Tuka pisuvame 10 krabcii i ne mozeme da se slozime,na eden mu odgovara,na drug ne mu odgovara,nekoj saka ovaka,zatoa vikam :ico: treba nekoj da presece,a toa e MRF. :papa: :papa:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 6:17 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Прво коло 8, 9 и 10 Мај Езеро Треска. Со шатори и опрема за кампирање и за кастинг. :D
Секој претставник на дуо (екипа) има право на пет фрлања на ден. Се рачуна просекот од 3 најдобри фрлања дневно и збирно просек од 9 фрлања. Норма да е 130 м. ПРОСЕК.
и ПОСЛЕ Ај три кола на Крушевско. 1А, па 1Б, па 2А, 2Б и 3А, 3Б.
Прво коло А = 22 Мај, Б = 29 Мај
Второ коло А = 5 Јуни, Б = 12 Јуни
Трето коло А = 19 Јуни, Б = 26 Јуни
Едно 300 парчиња крап од 2-4 кгр и 2 ротации (ако си фаќал кај брана прво коло, во второ обратно кај трските), а трето коло ксмет.
Прво влечење е во прво коло, на треска, дали си у А или у Б термин за цела лига.
После е класика, влечење секое коло (повторувам со ротации ВО 2-РО КОЛО)
Бодирање класика, по килажа, без разлика А или Б.
Онака од ракав, пред дочекот. :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 7:07 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Osven kalendarot negledam nisto strasno.

Plateno sve,rezervna ekipa birana od kapitenot(znaci vo sekoj slucaj ke bira dvajca frlaci) taka da ete i frlaci ke ima,obicno frlacite zavrsuvaat na sredina na tabela kaj nas :D :D :D :D

A be luge Ico vi kaza.Nema idealna voda.Nepostoi takov poim zatoa ima sektori.Na svetsko ne se isti site sektori duti ni vosektor site pozicii,ama toa e se prisposobuvas i ti ostanuva da se nerviras.

Sekogas trgnuvame so pesimizam vo godinata pa posle cepame.Koj se prijavi neka ne mrci posle sred liga necini i da se odkazuva.Ili prijavise i bidi maz do kraj ili ic nese prijavuvaj.

A za drugite neznam ama Vasil Kostov ovie dve godini dokaza deka se bori za nas,deka se slusa nasiot glas i veruvam deka ke iskoci vo susret na nekoi baranja.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4647484950ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 93 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum