www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 1:24 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4546474849ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 3:30 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Цапариус.. хитлер може да се пуши.. со неговото чуштенде и неговиот нацинализам..
а за лигата.. како ќе се направи така.. Оптимизам.. да најголем одсекогаш.. само премногу ме зеза во последно време.. :)
незнам јас каде е грешката.. вие знаете.. вие сте биле на светско.. па еве кажете каде е грешката.. дали се треба розево да се гледа или.. !?

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 3:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
kolegi izleze deka ja sum kriv sto iznesov licen stav u ligata,, slusam muabeti pa na ico nesto ne mu odgovara :D :D
nikad od 2000 god ne sum bil u organizacija nitu pa nekoj me viknal i me prasal za liga za bilo sto, a najmalku me interesiralo u taa zaebancija, od sto ne sum sakal i sum bil posveten samo na takmicenje druzenje itn,,
u ovaa situacija covek ako im kaze deka se neiskusni deka se neinformirani i deka se nespremni, odma necinis,,


taka da terajte i se najubavo vo liga 2015,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 3:52 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
martinMK НапишиCOLON
Цапариус.. хитлер може да се пуши.. со неговото чуштенде и неговиот нацинализам..
а за лигата.. како ќе се направи така.. Оптимизам.. да најголем одсекогаш.. само премногу ме зеза во последно време.. :)
незнам јас каде е грешката.. вие знаете.. вие сте биле на светско.. па еве кажете каде е грешката.. дали се треба розево да се гледа или.. !?
Токму тоа го зборам Мартин,каво розово каков оптимизам.
Секоја година е исто:Сега ни е шанса најболја репрезентацијаи од кога ке не лупнат од земја сите тие зборуваат друго и.т.н и и.т.н.
Федерацијата си ја брка работатаасупер ,ама на секој поединачно не се погаѓа.
И по мое лично мислење место за некаков оптимизам нема,дај Боже да грешам.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 3:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
martinMK НапишиCOLON
Цапариус.. хитлер може да се пуши.. со неговото чуштенде и неговиот нацинализам..
а за лигата.. како ќе се направи така.. Оптимизам.. да најголем одсекогаш.. само премногу ме зеза во последно време.. :)
незнам јас каде е грешката.. вие знаете.. вие сте биле на светско.. па еве кажете каде е грешката.. дали се треба розево да се гледа или.. !?
Dobro bre Martine,mislis li deka dvete posledni svecki prvenstva se podobro organizirani nego nasata liga,a sto ako ti trba da odis na svetcko i treba da pecas na ezero kako Crnicani so treva,sto, ke kazes ne mi se svidja ezerovo,jas ne pecam.
Aako nekoj te zezal i ti pravel opstukcii,treba da kazes,da znaeme,a ako e tocno toa jas prv ke te podrzam.Site nie koj takmicime vo ligata trebame pred se da da bideme SPORTISTI,nekoj ke pobedi nekoj ke izgubi,porazot treba so ponos da se prifati. :shake_hand: :shake_hand: :papa: :papa:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 3:55 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ivanov НапишиCOLON
Ima edna rabota,se dodeka ne se naucime,deka toa e ezeroto,toa e nasata pozicija,i deka treba da se snajdeme i izrabotime najdobro sto mozeme,nisto ne praime.MRF alal neka im e,organizaciono se pokrieno,pari finansii,se.A samo nie odime na svetcko i ripce ne mozeme da fatime,dali mislite greskata e vo MRF ili vo nas.Saka posvetenost,vezbanje,takmicenja,finasii za da stanes reprezantivec na edna zemja,so 10 dena na voda toa ne se postignuva.Zamislete ovie normi od 140+ da im gi dadea na Hrvatite i Srbite,dali nekoj ke se bunese,dali ke pisuvaa 100srani,ne,tie site frlaat,a nie ne mozeme da frlime 120m,Tie pecat na diva,kometcijala,treniraat za site uslovi,spremni se da fakaat od 10 da 160m,nespijat,rabotat non stop u boks.Kaj nas trgna rabotata mislam od sranata na MRF,a nie takmicarite treba malku da razmislime i nasite sueti da gi spustime malku na zemja.i da si ja svatime posseriozno REPREZENTACIJATA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA. :papa: :papa: :papa: :papa:

kolega bre, koj pravi ovde muabet za reprezentacija, i za obvrski od srana na takmicarite,,
ovde razgovarame za kalendar z liga koj ne ide u prilog za site naptreewvaruvaci vklucitelno i so tebe,,,

kako sto kazav i pogore, tanka e linijata do los i dobar naptrebvar u toj period, ne go izmisliv ova, nego go znam od iskustcvoo,, za ova razgovarame ne za reprezentacija,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 3:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
saso НапишиCOLON
Ajde procitaj go postot na Milco uste nekolku pati.
Sto deka go citaat ? I vo kafezine na tikvesko da gi odneses da takmicat pak ce ima nekoj koj ce se zali. . . .mene na cos me stavivte :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Keltan НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Ajde procitaj go postot na Milco uste nekolku pati.
Sto deka go citaat ? I vo kafezine na tikvesko da gi odneses da takmicat pak ce ima nekoj koj ce se zali. . . .mene na cos me stavivte :D
e taka e dobro ti tekna,, prasaj prilep 1kolo 16 ekipi sto fatija,, exspertskiot tim go pravese kalendarot

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:03 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ivanov НапишиCOLON
Dobro bre Martine,mislis li deka dvete posledni svecki prvenstva se podobro organizirani nego nasata liga,a sto ako ti trba da odis na svetcko i treba da pecas na ezero kako Crnicani so treva,sto, ke kazes ne mi se svidja ezerovo,jas ne pecam.
Aako nekoj te zezal i ti pravel opstukcii,treba da kazes,da znaeme,a ako e tocno toa jas prv ke te podrzam.Site nie koj takmicime vo ligata trebame pred se da da bideme SPORTISTI,nekoj ke pobedi nekoj ke izgubi,porazot treba so ponos da se prifati. :shake_hand: :shake_hand: :papa: :papa:
Поразот и победата во овој случај се занемарливи.. затоа што наместо да одиме напред ние сме у рикверц.. затоа победата е воопшто не битна..

Тоа што е битно е што наместо да се увиди, размисли и исправат грешките.. ние пак по истиот пат одиме..

2А / 2Б.. па уште на вода која едвај во сред лето е 23 степени.. тоа е проблемот.. друго ништо не е..

Пошто гледам дека не се наидува на сложност меѓу сите колеги.. а мислите дека со дискусија се прави раздор.. најубаво е да си ќутиме сите.. и да си пецаме на кој како ке му се падне срекичето :) може оваа година по бериќетлија ке сум :)

п.с. а за како ке е езерото таму на светско.. сигурно нема да е сра*е како овде.. таму има луѓе а не корморани.. ;) ;)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:05 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Keltan НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Ajde procitaj go postot na Milco uste nekolku pati.
Sto deka go citaat ? I vo kafezine na tikvesko da gi odneses da takmicat pak ce ima nekoj koj ce se zali. . . .mene na cos me stavivte :D
Па тука негде лежи вистината со некој чесен исклучок све умислени величини,Ја оволкав крап Ја читам вода,а на по големо натпреварување рипче не можад да фатат.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 4:07 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
caparius НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Ajde procitaj go postot na Milco uste nekolku pati.
Sto deka go citaat ? I vo kafezine na tikvesko da gi odneses da takmicat pak ce ima nekoj koj ce se zali. . . .mene na cos me stavivte :D
Па тука негде лежи вистината со некој чесен исклучок све умислени величини,Ја оволкав крап Ја читам вода,а на по големо натпреварување рипче не можад да фатат.
И да е така.. пак треба да е како што треба..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4546474849ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 102 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum