www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 11:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4344454647ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 1:28 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Tolku od junacite od pred nekolku stranici ???

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 1:41 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
А што тоа ако се знае кој ке учествува во лига?
Сашо со должна почит кон сите.. календарот е утка..
МРФ во некој сегменти изненадува во друѓи потфрлува.. Не се слуша гласот на натпреварувачите.. нуту пак искуствата на луѓето кој биле на тие води 1000 пати..

Не тупам само јас.. туку општо сите.. кога требаше ваква дискусија да има овде.. никој ништо не пишуваше.. а и кога ќе се напишеше нешто муабетот беше седете ќе го биде.. Што ке биде?

Од тоа „ЌЕ“ веке ми се мрачи..

Општо познато е дека за секој тим треба да има барем приближно еднакви услови. Еднакви услови на 15 мај.. дупло коло?? 2А / 2Б... Бил ли некој на Крушевско езеро во Мај? Длабоките делови знаат за 1ви да се уште со тенок мраз..
И сакате да кажете дека ке биде топла година.. и се ќе биде ОК.. ??!! 10 степени е водата во мај.. 10 степени.. 5 боили плус да фрлиш пиши пропало 12 саати..

Јас уште сега кажувам дека во 2Б ќе има подобар пласман.. и како ќе се рангира и како ке се рефлектира сето тоа на лигата.. само негативно.. никако освен негативно.. 4 позиции ке бидат пикник и спиење пошто кај нив длабочината ке биде поголема од 3м..

МРФ одбира да се промивира некоја вода која неможе ни 10 екипи комотно да собере па ај сеа ке се делиме.. Не се делам бе.. нејкам така.. не е фер.. никогаш не било и нема да биде.. или сите одеднаш или не планирајте такви работи да ги прогурате кај нас крапџиите.. Не за мои пари.. Како што многу пред мене си отишле така ке почне и да се вртат работите со вакви календари и вакви води, се зима во план Балканско, како прво не ни дојдоа, не ни не прос*аа па сеа ке трчаме кај нив, како па да не, се гледа колку не почитуваат, на задња мисла сме им, далеку сме им биле, ај ај ај муабети гачки..

Ја делите лигата за државен првак на МК.. и после светско.. а ултимативната цел на сите кој учествуваат не е Првак на РМ (искрено ги заболе за првак на рм 99.99%).. учество на светско првенство е ултиматумот кој секој сака да го исполни.. За да воопшто тргнеш во лига.. треба да има кастинг.. а не си изловил.. си трошел пари време и што се не.. и на крај кастинг.. оп некој ке фрли 138 и нема да оди.. а е добар и знае.. затоа прво ке се спреми за во лига па ултимативната цел е учество на светско..


Не спориме тука кој ќе учествува и како.. спориме за календарот. И воопшто не е битно кој ке биде во лига.. тоа што е битно е да биде коректна и фер лига

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 2:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
najjubava varijanta mislam deka e slednava.
do dogovoren nekoj datum primer 1mart dase znae koi ekipi definitivno ke natprevaruvaat i odkoga kese napravi spisokot samitte ekipi da se sklopat na sostanok i dasija organiziraat cela rabotta kako na niv najmnogu im odgovara.sepak ekipite se tie koi ja butkaat celatta rabotta,bez niv nishto!!!
sami ke odluchat i datum i vodi i sitte srekni iveseli ;)
mnogu prosto i ednostavno zashto drug da im ja kroi rabottata kako shto niedna ekipa nesaka i nei odgovara.
kako chitam nikoj negi saka tie vodi i tie datumi.
na mrf ako nei chini neka ostane sama da si frla olova na 10000m.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 8:17 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ova e forum od javen karakter za diskusii i sekoj ima pravo da si go izrazi svoeto mislenje,bez razlika dali ucestvuva ili ne.Nekoi koi neucestvuvaat a imaat 10 pati poveke iskustvo vo natprevari i ligi nego cela mrf zaedno ubavo e da se procitaat(slushnat).
Kalendarot kolku sto vidov e predlog ne e krajno,taka da trpi izmeni.
Ribar kako drusvo sekojpat gi slusalo nasite problemi i se borelo za nas nebare ni e majka na site(sekoja cest za toa) AMA
site si imame maticni drustva pa netreba samo tuka nego i vo svoite MAticni drustva da se stisne za problemite pa oni neka stisnat vo mrf.
Ligata e prestiz vo nasava drzava i barem mene mnoogu mi znaci sto sum bil megu prvite.Toa dali ke odis na svetsko zavisi i od mnoogu drugi raboti.Ete mene mi se desija nekoi raboti i nebev vo moznost da odam dokolku nedobiev pomos.
Treba da se razbere deka na svetsko odat spremni ekipi koi nema da podkleknat i koi ke izlezat na kraj so sekoj problem(tuka e i dalecinata megu drugite ama ne e glavna edinka)
Vodite si se super samo kako sto e kazano za fer natprevar ne se spremni tie vodi,nekoj poradi klima a nekoi poradi riba...

Da se zaboravat licnite interesi za liga(koj resil da faka i vo juni ke faka-nema idenje na odmori.nema pravenje kalendar zaradi licni raboti,ova vazi i za svetskoto.
Za zal nemame ni priblizno voda kako spanija pa da se spremime kako treba.Megutoa i pred toa ne sme imale pa sme imale rezultati

NIKADE VO SVETOT natprevaruvacite ne kazuvaat kade i koga nego se natprevaruvaat,ama nikade vo svetot pa nema tolku nekrapdjii kako vo nasata mrf.na natprevaruvacite e da takmicat i da se prijavat odkoga ke bide daden kalendarot i toa e toa

porano postarite znaat najmalku imalo negoduvanje koga i kako,imase negoduvanje okolu parite.sega e eftino ama ne ni cinelo

Sto poveke pozitivni mislenja i konstruktivni( :ico: ) i se ke si bide kako treba.So pozitivno mislenje se odi i na svetsko

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 8:28 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Ova e forum od javen karakter za diskusii i sekoj ima pravo da si go izrazi svoeto mislenje,bez razlika dali ucestvuva ili ne.Nekoi koi neucestvuvaat a imaat 10 pati poveke iskustvo vo natprevari i ligi nego cela mrf zaedno ubavo e da se procitaat(slushnat).
Kalendarot kolku sto vidov e predlog ne e krajno,taka da trpi izmeni.
Ribar kako drusvo sekojpat gi slusalo nasite problemi i se borelo za nas nebare ni e majka na site(sekoja cest za toa) AMA
site si imame maticni drustva pa netreba samo tuka nego i vo svoite MAticni drustva da se stisne za problemite pa oni neka stisnat vo mrf.
Ligata e prestiz vo nasava drzava i barem mene mnoogu mi znaci sto sum bil megu prvite.Toa dali ke odis na svetsko zavisi i od mnoogu drugi raboti.Ete mene mi se desija nekoi raboti i nebev vo moznost da odam dokolku nedobiev pomos.
Treba da se razbere deka na svetsko odat spremni ekipi koi nema da podkleknat i koi ke izlezat na kraj so sekoj problem(tuka e i dalecinata megu drugite ama ne e glavna edinka)
Vodite si se super samo kako sto e kazano za fer natprevar ne se spremni tie vodi,nekoj poradi klima a nekoi poradi riba...

Da se zaboravat licnite interesi za liga(koj resil da faka i vo juni ke faka-nema idenje na odmori.nema pravenje kalendar zaradi licni raboti,ova vazi i za svetskoto.
Za zal nemame ni priblizno voda kako spanija pa da se spremime kako treba.Megutoa i pred toa ne sme imale pa sme imale rezultati

NIKADE VO SVETOT natprevaruvacite ne kazuvaat kade i koga nego se natprevaruvaat,ama nikade vo svetot pa nema tolku nekrapdjii kako vo nasata mrf.na natprevaruvacite e da takmicat i da se prijavat odkoga ke bide daden kalendarot i toa e toa

porano postarite znaat najmalku imalo negoduvanje koga i kako,imase negoduvanje okolu parite.sega e eftino ama ne ni cinelo

Sto poveke pozitivni mislenja i konstruktivni( :ico: ) i se ke si bide kako treba.So pozitivno mislenje se odi i na svetsko

Абе шо вртиш ко киша око ниша.. :)
Лигата не треба да е престиж.. лигата треба да е како што треба.. да роди прави екипи за светско.. а државен првак на РМ е само додавка плус..

Се форсира вода која везе нема.. само дека као ке се пориби..
Ништо на никој не верувам веќе коа станува збор за вакви работи.. Нели гледаш дека се прај календар да се угоди а не да се натпреварува..
Крапски натпревар не е пливка.. 2 Х 4 саати и ако проџе проџе.. затоа ќе сме мифки во спортов..

Оваа дискусија требаше да ја правиме после светско.. а не сеа.. и тие што ги прават календарите и бирањето на водите трба да имаат многу поголемо знаење од сегашното..

Само така ке успееме да имаме лига која доликува на нас.. се настрана од тоа е мачкарлок..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 8:34 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Волку рано одамна не сте почнале!
А за дочек на Новата Година се спремате ли ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 9:18 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Не ни спијам јас 4 дена.. локомотива сум..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 9:46 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
:confused: :confused: :confused:
Никој со никого и никој заеднички само едно НЕ ЧИНИ.

Ајде нека помине дочекот на Новата година па од утре нека ми пратат сите засегнати ( Ицо, Јане, Мартин, Димитар, Даниел, Мартин, Милчо, Тони, Дуле, Диме,Крсте,....) на п.п. негово мислење како и каде треба да биде лигата а јас потоа ќе ви презентирам ДЕКА НЕМАТЕ ЗАЕДНИЧКИ СТАВ, а се збори дека некој форсира некоја вода :oops:

После првото коло кое ќе се одржи на Мавровица во кој и да е временски период УБЕДЕН сум дека ќе чујам коментари ( каква лига и кој го одбра ова езеро, на пола саат префрлам и ракот партали ме направи. Езеро со волку рак? Па зарем во Шпанија на таа вода ќе има рак?)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 10:36 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
предрак не се секирајте ракот не е активен до 15 јуни од прилика.
така да тоа нема да смета толку рано во мај. јас би рекол при крај на мај да се одржи или почеток на јуни за да би крапот бил по активен,било прво или фторо коло.

_________________
КД електроника.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 31, 2014 10:40 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
akiribar НапишиCOLON
najjubava varijanta mislam deka e slednava.
do dogovoren nekoj datum primer 1mart dase znae koi ekipi definitivno ke natprevaruvaat i odkoga kese napravi spisokot samitte ekipi da se sklopat na sostanok i dasija organiziraat cela rabotta kako na niv najmnogu im odgovara.sepak ekipite se tie koi ja butkaat celatta rabotta,bez niv nishto!!!
sami ke odluchat i datum i vodi i sitte srekni iveseli ;)
mnogu prosto i ednostavno zashto drug da im ja kroi rabottata kako shto niedna ekipa nesaka i nei odgovara.
kako chitam nikoj negi saka tie vodi i tie datumi.
na mrf ako nei chini neka ostane sama da si frla olova na 10000m.
ne drobi mnogu tuku napisi dali ke takmicis :fishing:

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4344454647ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 16 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum