www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 1:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3334353637ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 12:59 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Daniel НапишиCOLON
Filipe tebe ti se obrati li nekoj????? Ja si kazuvam moe mislenje, a kako toa se istaknuvam mene ne mi e jasno. Samo kazav deka se gluperdarii zivi sto 80% ke se slozat ( zboram za Liga i tie dalecini).

P.S...Sto mi zboruvas za forumot kolku pomognal koga znam ne sum slep. .
Индиректно ме прозиваш, и јас сум во тој УО што сакаш да се смени :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Zboram za krapdzii bre :D :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:01 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ico e eden od redkite koj pokraj mene gi fakal dveye ezera vo liga.slusajte malku ili ako ne znaete prasajte za sovet.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Филип НапишиCOLON
Крушевско и Мавровица се во игра пред се поради заложбите на локалната власт. Во 2015 најверојатно на двете езера ќе има дополнително вработени рибочувари кои ќе се плаќаат од општината, ќе се изврши дополнително порибување со поголеми количини на крап и езерата ќе бидат фати-пушти. Затоа и се форсираат тие две езера :)

Дури, интересно беше кога Ѕвонко од Бабуна дополни дека доколку градоначалникот ги среди боксовите на велешко и езерото се пориби како што треба, ќе се воведе фати-пушти за крапот и амурот. Едини проблем во тој случај ќе има Ицо :mrgreen:
Се убаво тоа,но не ми е јасно зошто се форсира крушевско за лига натпревар?Зошто сите три кола не се направат на Мавровица? Зошто би се одело на езеро каде има 10 позиции,каде ке бидеме ограничени со далечина и не рамноправни позиции и плус да се комплицира со два круга итн,кога може да се одржат трите кола на Мавровица,каде може да се поделат сектори итн. и каде има простор кој како сака и мисли да лови,дали на 200метри или на 2м.,ако сака нека пеца зиг-миг на кој како му е кеф.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
edvaj cekam stazatga koga ke se pravi, u toj period,

samo mi stoi deka posle prvo kolo ke ima placenje,,

nikakva kosultacija, nikakvi predlozi, nikakvi dobri resenija pred da se zazeme stav,,
ovde ima ljudge 100 pati sto imaat na taa voda, i treba mislenje od site da se dojde do idealno resenie,,

koga dojde vreme filip da ne informira i da ni kazuva prici kako i sto treba, drugari se e jasno..

kaj e diskusijava za kvalitetna liga, se slagam za frlanjeto i za vlez u reprezentacija pod tie uslovi, no se e dgabe ako ne sredeno so ligata, celata e termina za riba, kalendar za nea, poziici za nea u toj period, i da se izvlece max da ne spijat nekoi ekipi , nego da porabotat,,

ako nekoj ovoj post go svati pogresno, se otkazuvam odma od temava i pisuvanje vo istata,,

mora kalendar da se sredi, da se poceka ribata da se razdvizi, i mora site ekipi da pecaat zaedno 3 kola koj ke se izvlece fer i korekten natrevar,,,

druga rabota,za filip,,
drugar bre ico gi obelezuvase boxsovite 2 dena na velesko, i nema da ima problem za pecanje, toa U GLAVA DA TI OSTANE,,
znaci ico poveke znae od zvonko, i od ostanatite kako tebe, zatoa sto ima 1000 dena na ta voda, sto se odnesuva do velesko se e ubavo, i se e relano za vas, za mene ne e zatoa sto ne gledam prostor da se sraboti ona sto zaedno go planiravme,, ezeroto ke prelie preku brana za 1 mesec, 70% od boxsevite ke bidat poplab=veni i nema moznost za rabota,,sto se odnesuva do vekesko, toj proekt kosta pari i kazav i predhodno taa voda e otsecena 4 meseci za sportski aktivnosti dodeka trae sezona na banjaje sportski aktivnosti ...taka da procitaj go filip postov stavi go u nekoe sandace i u septevri 2015 ke ti go pobaram :howitz:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Чудни луѓе сте сите...
Кастингот не е расправа, тоа треба да го има...можеби во поинаква формулација или изведба, но треба да постои како норма, услов итн..

Календарот нечини, лоша временска рамка за Крушево и тоа повлекува лоша временска рамка за мавровица...
Или крушевео крај на јуни, почетк на јули или да се тргне комплетно!

Овде луѓе никој никого не критикува, не е дека не мрданле работите и дека ништ не се работи...

НЕМА ЛОГИКА, еве јас не сум толку искусен ама 100% сум сигурен дека календарот е НОНСЕНС!!

НЕ ве сфаќам, ако не се смени 50% сум сигурен дека е промашена цела замисла!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:10 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Филип НапишиCOLON
Daniel НапишиCOLON
Filipe tebe ti se obrati li nekoj????? Ja si kazuvam moe mislenje, a kako toa se istaknuvam mene ne mi e jasno. Samo kazav deka se gluperdarii zivi sto 80% ke se slozat ( zboram za Liga i tie dalecini).

P.S...Sto mi zboruvas za forumot kolku pomognal koga znam ne sum slep. .
Индиректно ме прозиваш, и јас сум во тој УО што сакаш да се смени :mrgreen:
pa toa e probelemot sto ti si u upraven odbor, i odlucuvas za nas krapdizite, ubavo si kaza kolega odma treba da si odis,,i da vleze nekoj sto znae sto e naptrevAR I KRAPSKA LIGA,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Филип НапишиCOLON
Даниел, добар си? Или од време на време ќе се уклучиш да се истакнеш? :D
Да не беше форумов, работите ќе беа во најмала рака дупло полоши него што се денес ;)
napolno se soglasuvam deka forumov(sto znaci celo negovo clenstvo)e zasluzno za podobruvanjata

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Sakam samo da kazam deka MRF se trudi da sozdade vodi i uslovi za krapski natprevari.
Bi sakal postovite sto gi pisuvate tuka da bidat vo taa nasoka.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Nemoze nekoj sto nema fateno krap unegoviot zivot i nema otideno na 2 ezera da odlucuva za Krapska Liga .....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3334353637ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 57 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum