www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 1:30 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 1:29 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Гледам премногу се мерите бе овој бил на светско оној бил на црна и немал појма.. оној на велешко вака така.. тие од вукојебина немале појма.. оние на козјак вака онака.. (чисто за пример) никој не прозивам да се знае од почеток на постот.
А кој како ке се пронајде и ке си укопча браво за тој.. купил малку размислување и почит..

Никој од вас не ми е сфатлив бе.. на сите вас ЕГОТО изгледа многу ви е повредено или многу лесно ви се повредува.. дали сфаќате дека со таквите работи „јас сум гледал“.. „јас сум прочитал“, „ја вака.. ја така“.. „тој она тој ова“ и се по ред што ви читам во постирањата дека ви се тотални ЕГО излети.. дали сте застанале некогаш самите од страна да се погледнете и да се видите кој сте и што сте.. без да омаловажуваш некој друг за споредба..

Да не се споредуваш со другите туку реално да видиш што и кој си.. пехарите ништо не ти се.. медаљите ништо не ти се.. стај ги сите тие работи на страна и пробај да размислиш ШТО ти сам си постигнал и до кај ти можеш САМ да одиш.. кој ти е лимитот, и зошто.

Тој со пауерплеј фрлал 150 оној со спејс ејџ технологија фрлал 500.. абе смешни сте ми бе колеги крапџии.. дури и некогаш терате инат само да си го нахраните егото.. да се набилдате сами за себе јас сум најдобар.. а уствари сите ние врска немаме.. ама апсолутно сите.. сакаме да си играме со големите манги.. а сме спрдачини еготрипови.. еден од нас не отишол на асален тренинг како што треба.. улежани со обврски.. плукни залепи.. пари немаме и уште еден милион изговори.. а овде на форум.. ха, абе ако некој кој не ве знае ве прочита ке мисли дека сте не супермени.. БОГОВИ.. богови.. универзумот крапски го владеете.. побитно ви е мислењето од другите за вас одколку било што.. доаѓате во стадиуми толку да се исфорсирате и да сте замислени дека сте којзнае кој и незаменливи.. не сте ми сфатливи.. секој во се е најдобар.. сите најдобра боила имаат.. сите најдобра тактика.. сите ова сите она.. а реалноста каде е?.. или коа се видовме.. па ова не чини па она.. одма изговори и оправданија..

Затоа олабавете го егото.. концентрирајте ја таа негативна енергија која сакате да ја пренесете на противникот што ви стапнал на ЕГОТО директ на курје око ( а по се изгледа курји очи/жуљеви има егото многу ).. во позитива и со аргументи и анализа на тоа што сакате да го кажете објаснете и не кријте ко змија нозе.. ама не.. неможе така пошто или психа ке ве гризе или лажете и следното е напад со - оп мислата еве ја „овој муфљузоф мене ке ми кажуе.. мочко еден.. интернет крапџија.. он мене..“ оладете душичката малце.. од ова уназадени сме 1200 години од комшиите..

Наместо сите ние да го делиме знаењето и да се потрудиме за по асален крапски соживот.. ние се тераме у пм на форум.. у пм во живо.. си мрсиме конци позади грб.. а не сфаќаме дека не само што тоа не прави по завидливи и лоши и ти ја црнее душата.. него не црнее сите ние кој се декларираме крапџии..

Гледам сите нешто покани во лига небаре златни муда ке добиете ако ловите лига тревања.. ко којзнае што е тоа од ваша гледна точка.. од моја ништо посебно.. пфф.. блам тежок се додека не се поставиме на вода како што треба.. (оп овде - абе немаме вода вака онака прганизација трт мрт..) престанете со оправдувањата и почнете со притисоците.. на муж 10 пати да му се обесиш ко крлеж и да му бараш да го т'лчиш ке ти даде.. нема лизни мазни ако треба промена..


Текстов го пишувам со 39 температура изреволтиран ос последните збиднувања на форумов тргајки од анализата за светското.. завршувајки со кастинг и општо темите со пренемагањето..

Чиста анализа за што како се збиднува на форумов во крапските партизански одреди:
егоисти и еготрипови кој ништо не им е битно освен мислењето сите оние кој ги опкружуваат.. ѕвездаши..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 7:51 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ocigledno temperaturava te mavnala :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Ima luge da negi imenuvam koi mnooogu napravile i postignale i se povlekle..Sekoja cest i sega gi razbiram....
Toa sto postignale se nadevam idnive mladi isto ke go postignat.Zboram za nadvor od drzavava.Ovde bilo nebilo nikoj nepamti.
Kako sto trgnalo tesko nekoj da gi sledi vo dogledno vreme.Rizikuvale i familija,pari,biznis i sto ne za ljubov kon takmicarskiot ribolov.Postignale so zrtvi golemi.

Taka da ona pari i vreme e samo izgovor.Ljubovta kon takmicenjeto e najbitno.
Da dade gospod da citam za novi takvi nasi takmicari.Da dade gospod da citam za ovde uloveni i vrateni ogromni ribi..

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 8:03 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Три кола од државното првенство, еден државен куп и два купа во приватна режија во годината и волку пишување !!!!
Шти ли ќе беше ако имавте натпревари секоја втора недела-неможам ни да замислам!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 8:31 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ke staneme exyu ili crocarp :D :( :D :)

mnogu pisuvaci a malku praktikanti

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 9:15 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Keltan...
Da ne te citiram ili pa jas samoiot da se citiram....
Mojot post na dalecinite i nacinot na lovenje se odnesuva vo A sektorot....Jane si pisuva za C a Predrag za B ...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 9:25 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
vasil НапишиCOLON
Три кола од државното првенство, еден државен куп и два купа во приватна режија во годината и волку пишување !!!!
Шти ли ќе беше ако имавте натпревари секоја втора недела-неможам ни да замислам!

:lol: :lol: :lol: немаше да имаме време да пишуваме чичко Васил :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 10:01 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Krki НапишиCOLON
Keltan...
Da ne te citiram ili pa jas samoiot da se citiram....
Mojot post na dalecinite i nacinot na lovenje se odnesuva vo A sektorot....Jane si pisuva za C a Predrag za B ...
Znam Krste . .. . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 12:14 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
ocigledno temperaturava te mavnala :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Ima luge da negi imenuvam koi mnooogu napravile i postignale i se povlekle..Sekoja cest i sega gi razbiram....
Toa sto postignale se nadevam idnive mladi isto ke go postignat.Zboram za nadvor od drzavava.Ovde bilo nebilo nikoj nepamti.
Kako sto trgnalo tesko nekoj da gi sledi vo dogledno vreme.Rizikuvale i familija,pari,biznis i sto ne za ljubov kon takmicarskiot ribolov.Postignale so zrtvi golemi.

Taka da ona pari i vreme e samo izgovor.Ljubovta kon takmicenjeto e najbitno.
Da dade gospod da citam za novi takvi nasi takmicari.Da dade gospod da citam za ovde uloveni i vrateni ogromni ribi..
ме мавнала или не.. не е битно битното е што тоа е реалноста.. никој од нас првично не прима совети.. но после кога ке се свестиме.. си викаме море мајку му така требаше.. и немаме муда да признаеме..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 2:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Citajte site koe e najdobroto zdruzenie :lol: :lol:
Zdruzenie koe sto raga sampioni

[ img ]

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 07, 2014 2:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
минато свршено време колега 8-)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 55 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum