www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 3:29 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS96979899100ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Krki НапишиCOLON
Toni sekoj po svoja taktika....
Hmmm, pa neli otidovme tamu kako MKD reprezentacija so selektor, kapiten i ostali raboti... jas kako sto znam kapitenot e toj sto ja pravi taktikata za site ekipi i najcesto e istata, ako startnata ne raboti logistikata se lepi najcesto pozadi prviot vo vas sektor i kazuva info kade i kako lovat, selektor i kapiten se dogovaraat i ja menjaat taktikata na site ekipi dokolku ne se uspesni, kako sto bese ova svetsko, a sega slusam muabet i toa od vas licno takmicarite deka sekoj si pravel sto si saka i sekoj si pecal na negova izmishljica taktika...
Hmmmmmmmm....

Ako vekr me demantirate takmicari, barem neka bide so fakti!

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
od kaj znaes bre ti kako e :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Za tebe znam deka neznaes kako e, nemora da potenciras :D
Da ne ti kazuvam fakti sega ajde, ne me trgaj za jazik tendzerko :D

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:07 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Mozam samo da kazam koj bil znae koj nebil tesko deka ke svati.Nemoze boilata da necini ako hranis na nejze i pritoa dobivas udari.Bez razlika na koj mamec si ja dobil najbitna e prihranata.Netreba da znaes da frlas samo ili da imas oprema .Treba da muckas so glavata-Ova go zboram za idnite generacii na takmicari za svetsko
Znaci kompleten e onoj koj frla,ima oprema i mucka so glava???? kolku gi ima kaj nas takvi...
Pred se treba da se ima logistika spremna na zrtvi do kraj kako lani vo Portugalija,pozadinski luge koi itekako se razbiraat vo takmicarskiot ribolov(ova e edna od najbitnite raboti)

Krivci nema.site nie sto bevme sme vinovni.Poedinci povtorno nema.Jas nekoi raboti si nauciv kako i vprocem cel zivot sto ucam.Pamet za ponataka i iskustvo pogolemo.Steta e najgolema sto godinava Federacijata zaedno so Ribar dadoa i poveke od sto mozea finansiski i trebase barem toa da go opravdame...


Mozeme da polemizirame ovdeka kolku sakate ama tie sto polemiziraat neka dojdat na edna voda ke im stavam marker na 125m i ke im dadam kofa pcenka 25kg.da ja isfrlat na line klip i dve trski so zig 5-6m dve dole.odkoga ke go napravat seto ova togas slobodno neka pisuvaat sto sakaat.
Inaku hrvatite site mi se prijateli.zaedno slavevme i se druzevme.Mnogu ubavo gi doznav nekoi raboti ama odposle.Toa sto se pisuva po forumi ne e ni 30% od vistinata.Sekoja cest na takvi masini.Francija,Italija,Rusija imaat frlaci koi rabotea na line klip na 150m.sto znaci i da dostignevme nedostizni 150 oni ke odea na 165m

Poedinecniot svetski prvak Bane od A sektor moze 4 dena da hrani i frla na 190m.Sega nemorase da se preforsira koga okolu nego nemozat da go dostignat.Taka da tesko nekoj vo blisko vreme da gi dostgne voopsto na vodi kako ovaa.

Inaku prvite zborovi na Matioli-predsedatel na CIPS bea Nepostoi ezero so indenticna staza.Znaci na edno svetsko nema izvestai,nema fer pozicii i strani,nema sudii liniski i neliniski,nema toaleti.A ovde barame od popot kapata.Ova neka vi vleze prvo vo glava za naredni takmicenja.Deka dzbae vi ovde super mesto koga tamu moze da dobiete nisto.

Ostrete se za dogodina i bistro na site

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:22 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Kolku e tesko covek tebe da te svati sto pisuvas . .
Znaci suma sumarum ,nekoj koj pominal dve svetski prvenstva , eden kup drugi natprevari , iljadnici slobodni ribolovi , mnogu razlicni vodi poseteno , nekoj koj tvrdi deka gi ima najdobrite trski za dalecina , seuste ne moze da frla na dalecini koji gi nalaga situacijata i ne moze da im parira na konkurentite vo toa ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:33 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
MaximJaki НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Toni sekoj po svoja taktika....
Hmmm, pa neli otidovme tamu kako MKD reprezentacija so selektor, kapiten i ostali raboti... jas kako sto znam kapitenot e toj sto ja pravi taktikata za site ekipi i najcesto e istata, ako startnata ne raboti logistikata se lepi najcesto pozadi prviot vo vas sektor i kazuva info kade i kako lovat, selektor i kapiten se dogovaraat i ja menjaat taktikata na site ekipi dokolku ne se uspesni, kako sto bese ova svetsko, a sega slusam muabet i toa od vas licno takmicarite deka sekoj si pravel sto si saka i sekoj si pecal na negova izmishljica taktika...
Hmmmmmmmm....

Ako vekr me demantirate takmicari, barem neka bide so fakti!

Maksim pogresno mse svakas....
Nija vo A sektor se drzevme celo vreme do taktikata koja bese odnapred isplanirana i ja menjavme po potreba vo soglasnost so kapitenot.
Ne moze vo sekoj sektor da ima ista taktika.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Krki НапишиCOLON
MaximJaki НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Toni sekoj po svoja taktika....
Hmmm, pa neli otidovme tamu kako MKD reprezentacija so selektor, kapiten i ostali raboti... jas kako sto znam kapitenot e toj sto ja pravi taktikata za site ekipi i najcesto e istata, ako startnata ne raboti logistikata se lepi najcesto pozadi prviot vo vas sektor i kazuva info kade i kako lovat, selektor i kapiten se dogovaraat i ja menjaat taktikata na site ekipi dokolku ne se uspesni, kako sto bese ova svetsko, a sega slusam muabet i toa od vas licno takmicarite deka sekoj si pravel sto si saka i sekoj si pecal na negova izmishljica taktika...
Hmmmmmmmm....

Ako vekr me demantirate takmicari, barem neka bide so fakti!

Maksim pogresno mse svakas....
Nija vo A sektor se drzevme celo vreme do taktikata koja bese odnapred isplanirana i ja menjavme po potreba vo soglasnost so kapitenot.
Ne moze vo sekoj sektor da ima ista taktika.

Toa i go pisav, deka e razlicna taktikata da, no ti loso se imas izrazeno ili jas loso te razbrav, nema veze terame dalje...
Ajde vaka sega Krki, mozes li podetalno da ni objasnis na sto taktika pocnavte, koga.smenivte i sto smenivte, sto bese toa sto falese i sto ne funkcionirase ?

I sto e toa sto go imaa hrvatite i funkcionirase a nie ne, osven frlanjeto, toa na site ni e jasno...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:41 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
more utre koga ke mi dojde kapitenot vas na velesko, ima da go rascerecam :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Koj kapiten be ? :D

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:45 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Maksim pokasno sega pis od telefon.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS96979899100ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 78 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum