www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 5:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS9596979899ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 4:02 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Keltan НапишиCOLON
spiro_jas НапишиCOLON
келтан
како тешко - има луге ама треба да се побараат и да се седне со нив да се разговара
- валјда имаат што да кажат и тоа доста. некои од нив можеби се стари за на стаза како такмичари ама се одлични за ментори и за совети

ни требало води, ни требало пари ни требало магаре да ни носи опремата - ке се отепам, абе за по една риба кај сите сектори треба да се избориме и некоја повеке ако даде господ

и ако тераме како и до сега
подобро е само со шекерац да се оди таму, не се расипува по пат, не се предозирва со хемија и ароми, башка што сите го фрлаат во спод и е универзален прихранувач кај сите екипи,

кај секоја екипа се скратува трошоци, мрф исто така ке скрати трошоци, со едно комбе сите ке отидат и на алјаска да има светско
нема потреба од капитени логистики мотороли, оставете секое дуо нека треска каде сака, и ке можеме подалеку да исврлиме

искуството на крајот ке ни биди исто а можи и подобро од последните години наназад само ке намалиме на трошоци
Abe dosta mi e citanje vaka taka ..sekoja godina istoto . . . . .jas da sum gitla site ...ce soberam deca od Kozjak i niv ce gi pratam .Najseriozno ova ... :D
абе ти ако пракаш ни лига ке немаме, ама дека треба да се смени се од корен во логистиката и во досегашниот начин - треба
натпреварувачите неможиш да ги смениш- секој кој има освоено место во лига има полно право да оди на светско
е треба да се најдат луге кои од нив ке извлечат нај доброто и луге кои ке бидат команданти на нивното патешествие од 72 часа на стаза, добра логистика и луге кои ке знаат да сумираат резултатите на останатите тимови а не после 48 часа да разработуваме тактика - демек сега се откри америка :head_bang:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 4:41 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
e koga si nemate maskirni tribal alista koj vi e kriv vaka ve vide krapot i stravta vo dalecinata i vi se smee od tamu"nemozis da me stignis"i mu vika na drugarite abe ovde corba ima aj ke odime onamu ima pleskavici,snicli tamu ke jadime.dajte malku relaksirajte se toa pomina ne se vraka nazad.prasajte nesto sto stvarno ve interesira za da mozat da vi odgovorat natprevaruvacite koi go iskusija ova svetsko.eve na primer mene me interesira koja golemina na boila se koristese so kolku hemija i so kakov mix.ako mozat da mi kazat natprevaruvacite a ne komjuterdziite.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Odlicno prasanje Toni..Za mamci- boila se koristese 14,16 i 18....Dve vrsti edna ovosna i edna mesna.....Za miksot ke ti napisat tie sto go napravija,,,,

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
MaximJaki НапишиCOLON
Abe eden asalen post nema sho e ova biser do biser...

Edni obvinuvaat drugi se branat deka u toj moment sve storile ama ete marfiev zakon vladeel, tret nuklearkara ne bila ok, cetvrt vrapce go posralo... 5ti vika olovoto shkart , 20ti gomna sme jadele, 50ti ribite skar mu bile i begale od nego :D :D popoleka malce...

Aman be luge, prviot post na ico od koga se vratija bese naj ok i naj na mest... svetlosni godini sme nazad i toa e toa, neamd opremi neame ezera neame finansii...
Koj i da otide istiot posran rezultat ke go doneseme i kraj!
Se dur ova ne si go razberat site ekipi dzabe ke mlatime prazna slama... kolku porano se sfati ova tolku podobro za site ke bide i ke trgneme od mrtva tocka. Dosta ve jade site do eden toa egoto jas sum najdobar ti si drvo...
Najdobar e toj sto ke osvoi medalja, sve drugo e maltene za u kanta i nazad u klupa da douci, a za da se douci mora da ima komunikacija pomegu krapdziite, normalno e deka nemoze site da se vo top odnosi, no barem tie sto se da go spodeluvaat znaenjeto megu sebe, i dosta so toa jas sve znam, gledame po rezultatite koj kolku znae dovolno govorat i bolat.

Se dur ne se pocne od ovie raboti istoto ke bide i mozno i poloso ako ima poveke ekipi :D
И сега.....?????
Кога пред два дена во оваа тема говорев дека ние овде на форум може само да коментираме,г'леаме сеир и некој повеке од други само говна јадеме, стручњаци како некој ке АНАЛИЗИРАЛЕ,а по далеку од првите 4-ри букви не отишле.
Ако допира ова што ке го кажам до натпреварувачите, е единствен начин да се поштедат од нервози,опаски не соодветни критики,а од некој и од омалуважувања.
ФЕДЕРАЦИЈА,НАТПРЕВАРУВАЧИ КАПИТЕНИ направете анализа за светското првенство во писмена форма објавете ја на форум како отчет на сработеното и до тука толку.
Поздрав

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Nemam namera da citam nanazad stranici.
Mozam da pretpostavam sto e se iznapisano.

Edna rabota sakam da e jasna.
Posle nekolku godini stagnacija i od pred dve godini se pomrdnaa rabotite vo krapskiot ribolov kaj nas.
So omasovuvanje na ligata, poorganizirano, finansiski postabilno.
Megutoa kako sto nemoze eden ribolovec da stane dobar krapdzija za dve godini, nemoze nitu krapskata reprezentacija da bide dobra za dve - tri pa ni pet godini.
Seto toa si bara iskustvo, finansii samoodrekuvanje od mogu raboti, vreme.

Sto mislevme nie deka lani sme bile 16 godinava 8 a dogodina 3 a za tri godini Svetski prvaci.

Povtorno ke kazam za mene golem uspeh ke bese ako bevme plasirani vo gornata polovina.

Sega mislam deka e najloso sto moze da se napravi e da se pauzira, da se izgubi kontinuitetot ( pa kakov i da bil toj ).
Mora da se odi na svetski, na kupovi, na natprevari.

Za zal kolku i da se udirame vo gradi deka finansiskata konstrukcija ja napravivme sepak falat pari. Veruvam deka vaka organizirani i so tolku mali licni trosoci ne se odelo porano na prvenstva. Delumno se pokrivale od svoj dzeb.
Sepak nie ke uspeeme da sobereme pari za osnovnite potrebi no ne i za dobar rezultat.
Naslusnav, JAR uste prviot den uvidele deka so trskite sto gi imaat ne uspevale da dofrlat nad 140 m. Utredenta im bile doneseni po 6 novi trski od ekipa.
Slusam za budzeti od 200.000 USD. EEEej
Ne go mozeme toa, ne mozeme ni mnogu pomalku.

Nie se cenkame dali avtobusot ke ne vozi za 8 ili 8,5 denari kilometar i brkame prijateli za 60 konzervi sekerac, i tabli jajca.


Ne sakam da izleze deka sakam da se pokazam no ajde site Vie sto kritikuvate kazete mi sto napravivte Vie za ovaa reprezentacija se pokaze vo podobro svetlo na ova prvenstvo ?
Jas znam sto napraviv i znam deka ke napravam povtorno isto i za dogodina. I ne mi e bitno dali ke odat ,,nasi,, ili ,,vasi,,.

Zatoa i imav napisano, posle bitkata site sme generali.

Ne velam deka sum zadovolen od plasmanot no veruvajte mi deka na ovaa prvenstvo ovie luge naucija nesto sto ne se uci lesno no i ne go naucile ni vo Portugalija ni vo Romanija.
A toa e poraz.
Istite tie luge no i site nie na forumov nema da sakame da go dozieveeme toa povtorno. I zatoa ke se trudime poveke za da ne se sluci istoto narednata godina.

Ne treba da barame vinovnici. No treba da pobarame da ni se prenesat iskustvata od ova prvenstvo. Otvoreno da se razgovara i da ne se pravat istite greski vo idnina.

Uste denes treba da se razmisluva za narednoto. Iako ne znam dali tocno se znae kade ke se odrzuva sepak treba da se pocne od doma, da se razmisli ubavo za vodite kade ke se odrzuva Ligata, treba da se razgovaraat mnogu raboti.

A onoj koj misli deka znae i moze podobro bi bil sreken da go vidam vo Liga pa potoa i vo reprezentacija.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:07 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
Krki uste edno prasanje dali bea jaki kako za komercijala ili labavi kako za diva voda mislam na aroma i atraktori,i dali se hranese so 14 i 16 a se lovese 18 ili obratno.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Krki НапишиCOLON
.....Za miksot......
Треба промена, неможе со години едно те исто да користиш
Добронамерен совет!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:15 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
like,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:20 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
tocno vasil treba da se menuva mixot ama treba i da se testira na razlicni vodi i razlicni godisni vreminja.ako ne mozi da se menuva treba da se modificira, dodava odzema,i mislam zavisi od proizveduvacot dali bil kupoven ili domasen ili kombiniran.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 5:22 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Toni sekoj po svoja taktika.....Nija loevme so 14 i mesani so popapi a ranevme so 18...Miksot go pravea iskusni takmicari taka da nema sto da dodadam edinstveno ke dodadamdeka kaj mene ne jadese na boila tuku na papuca....
Sedejki nadvor so bg reprezantivec koj takmici so ortak koj e pobednik nakasting kupot vo bg i frla 200 metri mi vika : djabe da frlam i 188 koga ne mozam da ja izvadam ribata vo b sektor.....Znaci ostavil edna kofa olova i safety sistemi za olova citajte po edna kofa.....Ova e u b sektor ka Tafta i Predrag,,,,

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS9596979899ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 81 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum