www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 11:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8990919293ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 10:03 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
JaneMK НапишиCOLON
Kapitenot na htvatska pajo mi e prijatel I on 2011bese bez ulov vo b sektor.ama togas naucija mnogu kako I srbite.i nie sega da odime povtorno ke odime so druga taktika.
zig????
Hrvatite da.
spancite do mene samo edna na zig a site drugi na dno.na 100m dalecina.
znaci najgolem problem bese toplata voda.kaj nekoj nemase I vadea na dno I poblisku.kaj tie sto imase vadea na dalecina.voglavnom site dobro plasirani bea na dalecina.
bojanic lovese na 135m samiot kaza I poslednite dva dena prreku den gi vadese na dno.

tie topli vodi remetat sve.prvite dva dena bojanic kukase kako I nie ama dobi sigurns informacija I gi razvali

mnogu bitna e informacijata.a na ova ezero se pokaza I spremnosta vo dalecno zafrlanje.
povtorno ke kazam deka zigot ne e presuden tuku prihranata
boila 22 za da plasiras na 130plus.teska praskasta so spod I peleti.
nikakvi alas veris fluoro ili drugi gluposti ne se presudni

barem za moj sektor.dokolku lovevme na nas poznat nacin so teska prihrana.dokolku znaev deka oli moze da frla 120plus ke izvadevme mnogu poveke riba I toa na dno bez zig


Da si mi zdrav i ziv uste ednas ;) ;)

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 10:06 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Verojatno onie reprezentacii koj sto imale dobri informacii za ezeroto ili pak znaele brzo da se pruilagodat na dadenata sostojba ( imale info za cevkite ) lovele vo sekoj sektor razlicno vo zavisnost od toa dali imaat toplovodna cevka na 60, 80 ili 120 m.
Sekako odenjeto pred prvenstvoto na ovaa voda mnogu im znacelo.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 10:09 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Добар ден и од мене :D
Да се средам малку и ке има и впечатоци и фотографии ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 10:09 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
JaneMK НапишиCOLON
povtorno ke kazam deka zigot ne e presuden tuku prihranata
Тоа е тоа Јанче, тоа го зборев после првите 12 часа. Тука лежи зајакот. :D

Според се коа ќе размисли човек сепак мора да се напатиме и да го поминеме трнливиот пат.

Можеби треба пауза, но реално ова е нешто што ќе ни помогне за следен пат.
НИКАКО ПАУЗИ ОД СВЕТСКО И СПРЕМАЊЕ ТИМОВИ со НАМЕНА, ТОА МОЖЕ УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА НЕ УДРИ ПО ГЛАВА!!!

Одсега да се собере буџет, сите овде колку можеме да донираме да следната репрезентација ја посети
водата каде ќе се одржи светското во 2015.

Да собере инфо од локалните рибари, да сондира, да пробува техники и тимски да се донесе стратегија за настап.
И најбитно од се...ТОЧНА ИНФОРМАЦИЈА!!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 10:17 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Ајде да удриме по такмичарите, сега е моментот

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 10:24 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Slbodno drugar izvolte ama i Capan da se ukluci....
Posetuvanjeto na vodata e eden od faktorite megu koj drugi sei odrzuva nje na liga priblizna na taa voda.....
A takva voda nemame ili imame e dali ima ribi vo nejze e znak na prasanje...

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 10:30 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Само едно добредојдовте од мене :lepi:
Впечатоци, нови искуства гледам има многу, значи одењето на
светско е еден голем плус за сите, и не е бесцелно.

Сега уште да го издржите првиот налет на keyboard професионалциве форумски :D :D
Не се мешам во муабетите :seir:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 11:07 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Добредојде и од мене и честитки што ја застапувате земјата со срце и душа. Вчера доцна се видов со Кременадла и ги добив првите вистински впечатоци и еве според мене што е најважно што ние сме го немале, а дел од другите го имале

1. Хрватите биле 2 пати на тренинг на езерото, други некои биле и повеќе :? Да дојдеш на вода да не маркираш, т.е да го знаеш како некое свое локално езеро на кое си ловел претходната недела и веднаш да почнеш да си ловиш без најмалку сомнеж, што, како, дали ќе проработи и сл.....Тоа ти е исто како нашава репрезентација сега за недела дена пак да отиде на езерото, да се врати со дополнителни искуства од сегашниве и после пак да отиде на натревар. Разликата на тие што тренирале, до тие што не тренирале е ОГРОМНА (Информации, искуство, тактики, топли води, прихрана и куп други инфо ) А кога зборуваме за тренинг, уствари зборуваме за пари, како што чув хрватите имале цела табла позади нив со купишта наредени спонзори, плус федерација од кај нив ги појачала со повеќе илјади евра. Слушајќи го ова прво што ми текна е да се размисли да се прескочи една година, а оние што би се пласирале во лига 2015 да одат на светско во 2016 (а во 2015-та, или на почетокот на 2016 кога е можно да одат бар на еден тренинг-кој би се финансирал од парите од прескочената година) и така да се фати ритам и секој нареден што ќе се пласира да оди следната година, чисто како размислување.

2. Спремност за повеќе тактики. Ќе цитирам една реченица која на Кременадла му ја кажал некој Србин која многу кажува “Ееее 15 години работам и учам куп луѓе за стариот и традиционален начин на риболов и таман кога влегов во сите тајни на бојлите, сега некои деца се заебаваат со мене и ловат на сунѓери :D “ Не значи дека на следното светско ќе работи ЗИГот како и на ова, ама дефинитивно ова е нов тип на фаќање кој влегува на голема врата и скоро се израмнува со традиционалниот. И уште една работа - Да зигот работи и ноќе, тоа веќе не е дилема. Така што секој што има амбиции за на светско треба да навлага асално во овој стил, од секој асект.

3. Фрлање далеку, не е пресудно, но можно и да биде и секој треба физички и со опрема да биде спремен да храни и фрла што подалеку. Зошто ако ти почнеш да добиваш риба на 110, тој што фрла и храни на 150 може многу лесно да се врати на 110 и да проба да ти ги земе рибите, НО ако тој почне да добива риба на 150, а ти неможеш да дофрлиш толку, тој е во голема предност. Така што треба убаво да се споделат инфорамациите, требале и изминати години да се споделат......како што чув конци од 22 мм,...тенки плетеници и куп други работи ...ама ај да не прераскажувам, има директни учесници, они најдобро знаат


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 11:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Zosto da ima pauza i otsustvo od svetsko,vidovme kolku ne kostase neidenjeto 2011 na ovaa voda.Da bevme togas na ezeroto ovie informacii ke gi znaevme od napred.Taa 2011 utnaa i srbite i hrvatite ne bea bog zna sto ali izvadija zaklucok kako treba.Sega citam na Ico komentarite deka e svesen kolku sme daleku,valjda i ostanatite isto.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 11:22 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Vo eden ne svrzan razgovor so Litvancite gi prasav kolkav e budjetot nivni i mi vika pocinja od 10 000 evra pa ide nagore.......
Ali ne e sve do parite si treba pravilna informacija za ezeroto......
Svetko ako ne se ide nema nisto da naucis....
Ali mora da se probie vodata kaj sto se lovi....
I najbitno od sve kvalitetna krapska liga na voda slicna na taa....
I kvalitetni treninzi....

_________________
[ img ]


Последна промена од 1 на Krki, променето е 0 пати

Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8990919293ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 26 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum