www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 1:15 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8889909192ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 11:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Tocno B1 sektor otvarac sektor kade od nivnata desna strana imaat prazen prostor od 200-300m vo koj nikoj ne galami i pleska so raketi,taka da zosto bi lovel na ekstremni dalecini koga nema potreba.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 12:00 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Да но не шикаат они во тие 200-300 метри.. ловат аксијално..
можеби мал дел е поради тоа што никој не им галами.. но не мислам дека тоа би било примарно.. нема видеа да видиме како хранат и со што хранат.. тоа мислам дека е 10 пати по битно од дали ти галами или не... а и битно е каде хранат..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 12:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Држи вода до некаде, но тоа не е прашањето...

Прашањето е како е возможно до 130м на твој дел да нема никакво рипче?

Не сум дошол до таква ситуација, затоа прашувам и искрено незнам. :?

Нормално, добро е сите да одговорат на ова...

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 12:07 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Keltan НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
ti ne me razbra,, znaci samo pominuva sistemot so cevki pod ezeroto so vratenata topla voda od centralata, koe sigorno ja ispumpuva na drugo mesto...
Ne, istata voda kruzi bre zajko ... :D vo ezeroto samo ja kondeziraat potrosenata parea vo voda i ja vrajcaat nazad vo reactor ..... nebitno

[ img ]
Zosto ne se mrdaat strelkite od slikava podobo ke bide za razbiranje

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 12:09 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
aj so sreka ! vrakanjeto na reprezentacijata doma.prvo bi gi pozdravil site vo kampusot italy 2014.krki pa mu smenavte prekar na kapitenot,jankula be od tebe potajno ocekuvav najmnogu kako eden od poiskusnite i ova vtoro po red svetsko ke se vidime ke muabetime ako sakas.more petel veleski ostaj cevkite so topla voda ti gi fatija site ribi na ezero ti dur se setas po italija.ne te biduva za spion.ke se vidime od utre.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 1:16 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Добредојдовте колеги, што било како било ќе ни објасните детално деновиве, одморете сега...

е сега една работа само за која што ПАК МЕ ПРАВЕА ЛУД поголемиот дел од вас, а ова ви го кажав лани на сите до еден после второ коло !!!
Моментот кога род подот ми отиде во вода сред ноќ, и сабајлето пред изгрејсонце каде што добив уште еден удар, кој што ме разбуди и ја сконтал скаламуцијата со род подот во вода... На сите ви текнува, знам !

- Убаво се сеќавам после 2рото коло, дур мрморевме во куќарата и дур јадев банани на моја сметка за однесениот род под во вода, ви кажав дека 2те трски ми беа на ЗИГ РИГ !!! И на 2те добив удар сред ноќ, едната беше со сунгерче жуто, другата беше на фул поп уп, ноќта кога ми го однело род подот во вода, ударот бил на сунѓерчето, сабајлето пред изгреј сонце 4:30 одприлика - 5, беше на поп упот... Така да тој мит дека навечер не јаде сунѓери јас барем за мене го побив уште тогаш, а го споделив и со сите вас, е сега ова од Крсте ми е само дополнување, и сега дефинитивно знам дека нема ден ноќ за крапот и неговиот избор на храна ;) ;)
Krki НапишиCOLON
I da gi pozdravam Hrvatite mojte komsii koj site ribi gi fatija na zig koj im rabotese navecer....

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 8:19 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Iskreno ne znam odd kaj da pocnam....
Koga imas komsii ko Hrvatska treba da sanjas deka ke fatis ripce....
Lovea na ekstremni daleceni 155m a nija na 110 ne od ne mozevme ponataka, nego tamu ne mozevme da ranime....Maksimumot koj sto frlavme i ranevme e 110 metri.....Vo nasa linija od desna strana be site gore dole na taa dalecina osven Litvancite na A2 koj bea na srt i frlaa nesto malce podaleku a i umesno go iskoristija lezarnosta na holandija na A1 i im gi zemaa ribite...Na A3 Ameri poocnaa da dobivaat ribi tretiot den od koga im donesoa konci, hraana, mamci i sve drugo a go iskoristija hranilistite na litvancite bidejki na A2 boksot bese iskosen malce vo levo prema A3....
NA A4 Bosna frlase vo linija so nas i osven nekoj karas i tie slabo.....Na A7 Avstrija im parirase gore dole na Hrvatska vo dalecina ama imaa i tie nekoja utka....
E sega nija lovevme na 110m zig i na 60m dno....Na 60 metri imavme dubina 5.5 na 80 metri imavme dubina 8.5m a na 100 metri imavme 10m dubina....ZIgovitte na 110 metri nivnata golemina ja menuvavme vo zavisnostod denot pocinjavme so pokratki pa podolgi ja baravme ribata segde vo gornite sloevi na vodata...
NE znam dali bese problemot do nas ili do hranata,,,,Nasava hrana ne znam zs ne go privlekuvase krapot ...Probavme na site nacini vlazna, polu vlazna, suva, corba , mesana sto li ve ne probavme nemavme uspeh osven koga poslednata nok mi otkcai ubavo krapce na 10 metri od obala iizvadiv eden karas od prilika 1.5kg...Znaci ke povtoram Hrvatot edniot lovi na 155 drugiot na 135 jas sum razlika nekoj 25m od niv a pokusavav da bidam zalepen do niv ali jatoto sto doagase od dlabocina doagase pravo kaj niv....E sega hranata nivnaa i nasa ne bese ista...Vo momentite koga koga gledav kako turaa so lopatceto bese suva i imase nekoja crna boja, i tura isto ko da stava soncogled ednas ne mu kapna ili da se isprla nego si puni spombot i bici....Non stop lovea na zig i preku den i preku nok samo poslednata vecer vrati edna trska na boili....
Na vtoroto hraniliste kade stogo baravme krapot na 60m navecer prvata nok ni se zavrtea ogromni krapovi , vtorata ne , a tretata imavme ubavi skokovi ama nikako da leze dolena hraniliste nejke pa nejke ripa ama ne jadit...Mozebi drzi i onoj muabet deka pozadi sekoj boks imase sakti a kaj idese taa voda i dali imase utisok taa situacija pojma nemame,,,Znaci ako navecer vodatae e topla dole a krapot da bega gore....Centralata zamre koga zavrsi naprevarot...
Ke pokusam na site da dadam odgovori....
Nija sme ednostavno 100 godnanazad....Hrvative pecaat zaedno 7 god zboram za komsiite moj...2011 pecale i bile treti vo sektor....Zig rabotat od 2011 godina ne samo na takmicenja nego eden den vo nedelata treniraat na taa tehnika...Ja imaat usovrseno do detal tocno....2 pati bile na trening na ezerovo marker ne frli samo olovo da vidi da ne se smenilo nesto da ne ima zakacki...Znaci imaa mapa za sekoja pozicija....Konci koristea tenki pod 25 za da moze da zafrli daleku,,,I sto li ne uste......

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 9:13 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ne deka ste dolzni da mi raspravate ali nekako od prviot komentar i od nekoi drugi slusam kako kazuvate deka hrvatite ribite gi dobivale na dno.Sega Krste jasno i glasno kaza deka site gi dobile na zig,a imase i video kade toa se vide.
Vidov edna slika od hrvatski box kade imaa pozamasna kolicina na boili mozda 50kg i toa kako mi se vide dosta krupni 18 minimu,taka da sigurno i za dno se spremale.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 9:17 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Znaci zboram - pisuvam za A sektor............

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 9:55 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Kapitenot na htvatska pajo mi e prijatel I on 2011bese bez ulov vo b sektor.ama togas naucija mnogu kako I srbite.i nie sega da odime povtorno ke odime so druga taktika.
zig????
Hrvatite da.
spancite do mene samo edna na zig a site drugi na dno.na 100m dalecina.
znaci najgolem problem bese toplata voda.kaj nekoj nemase I vadea na dno I poblisku.kaj tie sto imase vadea na dalecina.voglavnom site dobro plasirani bea na dalecina.
bojanic lovese na 135m samiot kaza I poslednite dva dena prreku den gi vadese na dno.

tie topli vodi remetat sve.prvite dva dena bojanic kukase kako I nie ama dobi sigurns informacija I gi razvali

mnogu bitna e informacijata.a na ova ezero se pokaza I spremnosta vo dalecno zafrlanje.
povtorno ke kazam deka zigot ne e presuden tuku prihranata
boila 22 za da plasiras na 130plus.teska praskasta so spod I peleti.
nikakvi alas veris fluoro ili drugi gluposti ne se presudni

barem za moj sektor.dokolku lovevme na nas poznat nacin so teska prihrana.dokolku znaev deka oli moze da frla 120plus ke izvadevme mnogu poveke riba I toa na dno bez zig

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8889909192ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 21 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum