www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 5:30 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8485868788ELLIPSIS110»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 8:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Da si mi zdrav i ziv za muabetov...pamet za sekogo za nareden pat.Uste na start nekoj ti rece deka morate da fakate dno.Nikoj pred vakov sampionat nema da ti dade tocna informacija..Samo toa go znam

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
прво едно добре дојдовте назад, здарви живи

Јане секоја чест за напишаното, истото и јас го помислив а верувам и многу овде самите си заклуија дека нешто не функционира како би требало да биде

вие како натпреварувачи и да сте способни сами да излезете на крај - мора да следите КОЛЕКТИВНАТА тактика, за жал не следи тој некој малер или непрофесионалност во големите одлуки

верувам дека лугето изгинаа во боксовите и се вложија до максимум и до последна сила, нај повеке тука ми е криво, ама ете изгледа мора да се помине и таа сколиа
сега сме побогати со уште едно лошо искуство - за кое верувам дека ке го памтиме и нема повеке да се повтори во иднина со нити една друга репрезентација

од мене имате целосна подршка и за мене сте шампиони. :NotWorthy:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:20 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
marks НапишиCOLON
.....Корисни се и интернет и youtube и раскажувањата на Бојан, но ако не си пробал не е исто.
Друга работа е што информациите од Перуџа најавуваат дека нема клучен да биде зиг-ригот (барем според некои неофицијални посредни информации од таму). И таму се менуваат работите. Башка Септември е и температурата на водата не е како во пролет, кога впрочем зигот и најмногу доаѓа до израз. Тоа не значи дека треба да се отфрли. Најмалку и напротив. Топ подготвени за сите
варијанти и техники.
Незнам дали овој коментар сте го прочитале и дали има врска со она што Јане го напишал ??

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:22 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
JaneMK НапишиCOLON
Kako sto gledam temata e zaklucena pa ajde da odgovoram na takmicari i netakmicari i na site koi itekako cekaat da e vidi sto bea rabotite.

Bevme odlicno spremeni so prihrana za zig kako i so site dodatoci i nedodatoci i za a dno i za zig.
Prv problem informaciite koi gi dobivme za toa ezero bea skroz pogresni.Del od ekipite koi lovea tamu na traning sega bea megu poslednite kako i JAr.Hrvatite vesto si go skrija adutot.Hranata za zig bese prisposobena za voda kade ribata nebga na 400 metri od obala koga ke pocnat site da lupaat.
Znaci taktitkata od Skopje koja ja razrabotivme bese skroz pogresna za taa voda( zatoa se ide na trenig na taa voda poradi sobiranje informacii-hendikep)
Taa taktitka za drzevme barem nie celi 50 saati.KOga vidov bojanic koj bese preku eden boks deka ja menuva taktikata znev deka nesto smrdi.Inaku i on ja imase slicna prihranata (dve vrsti na corbi so plus sitni elementi) kako sto pecaa vo ligata nivna i on nemase ucinok kako sto treba.
Informacii od pozadina frcea na site strani sekoi 5 min i site bea razlicni.znaci nemase edna asalna informacija koja bi mozel da ja iskoristis.Ustvari sekoj si fakase na nekoj negov nacin koj mu daval rezultati na trening a nie lutavme.
Korordinacija vo pozadina nikakva za razlika od lani(sekoja cest na Vasil).Mene nemitreba nekoj da me uci vo boks ama mi treba informacija prava na vreme.
Pocnavme na 95 m na sprud od 6 m i poleka zgolemuvavme.112 pa 120 do max 125 kade mozevme da ranime.(nebese problemot i ponataka da plasirame ama dzabe koga nemas hrana tamu)
Frustriracki e da gledas kako frlaat na 150-160-170m i uste ze zafrkavaat pri zafrlanjeto kako da fakaat na 80m.Hrvatite za ova bea masini.izvezbani zosto na kupovi kako i na liga se lovi na zig i ne e zabranet zigot kaj niv Filip.
90% od ekipite imaa suva hrana i odlicni rezultati.corbata nerabotese na ova ezero.Znaci nebese problem goleminata na zigot niti bojata a najmalku konecot.Isfrlavme 6 i 5 m na 125 m isto kako i so boila za dno.Bese problem taktitkata i prihranata.
Od koga Vasil dojde i ni kaza so sto ranat hrvatite i so odeneje vo toalet vidov na sto lovi bojanic(sistem prezentacija na dno ) kompletno ja smeniv taktikata i mamecot.Komsiite nemozea da dofrlat do 125 m taka da bevme pred niv.megutoa seto toa bese veke kasno
Inaku bojanic 80% od ribite odkoga smeni taktika gi dobi na dno so singl mamec boila 14mm a ne na zig.
Promenata odma dade rezultati ama kasno.mestoto so taa corba bese unisteno i dokolku nemozes da izlezes barem 20m napred dzabe e seto.

Suma sumarum
Ne samo nie mnoogu reprezentacii nemozea ni da im se priblizat vo dalecina na hrvatite(znaci ne sme tolkavi golemi kasteri)
Toa sto nekoj ovde pisuva info od hrvati jas i Predrag sme gi fakale tie vodi i tamu dodeka neisfrlis 20 kg spod na 110m plus nemas riba.Itekako imaat ezera specijalizirani za toj nacin na ribolov.
Nemanje komunikacija so sektorite-3 dena motorolata mi stoi prazna vo box
Pozadina rastrkana i osven Vasil Kostov sve tamba lamba muabeti a ne prava informacija
Pogresna prihrana za taa voda.. znaci i pogresna taktitka(lazni informacii)
Site ovie raboti kako sitnici doveduvaat do slab plasman.Poziciite nebea koj znae sto ama ke bevme sigurno pogore ako ovie raboti bea napraveni kako treba..

Dali sme dale max sekoj si znae za sebe.Nie so Oliver sigurno ne spievme vo box.A kako e da isfrlis tolku prihrana na taa dalecina zemete pa ke vidite..
Pisuvas deka del od ekipite koj imale treninzi tamu na natprevar bea medju poslednite .Sto znaci deka i toa ne im pomognalo ? I samo dve recnici podolu baras da se odi na trening pred natprevar ? Mislis deka povejce bi otkril od juznoafrikancite i ostanatite sto vezbale ?

Zosto mislis deka mestoto e unisteno so taa corba ?
I uste edno prasanje , zosto nosevte samo corba za zig prihrana ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:29 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Prvo bi otkril sam i nikoj nema da me laze.Mozebi pogresno ama moe.

Corbata e jaka hrana.Corbata neznaci samo boenje voda nego u paganje dole.Ova pali i odlicno pominuva so zig tehnika ama na komercijalni vodi.
Voglavno se koristese suva prihrana dali so spod ili topki i nemae vrska so klasicno rabotenje zig.Koja crna prihrana i koj crn zig koga mi udira vo 20.30 noke na 5,2 m zig.niti gleda boja niti golemina na mamaec a najmalku se prihranuva vo toj period.
Megutoa covek se uci dodeka e ziv pa taka da ova e edno iskustvo poveke koe nekoi reprezentacii go rabotat poveke godini.

Ribata se peca na zig tmu zosto e dolniot del od vodata premnogu topol.ima sahti i na 120m kade iskaca toplata voda od termoelektranata.Olovot0 go vadis zesko.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:37 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
JaneMK НапишиCOLON
Prvo bi otkril sam i nikoj nema da me laze.Mozebi pogresno ama moe.

Corbata e jaka hrana.Corbata neznaci samo boenje voda nego u paganje dole.Ova pali i odlicno pominuva so zig tehnika ama na komercijalni vodi.
Voglavno se koristese suva prihrana dali so spod ili topki i nemae vrska so klasicno rabotenje zig.Koja crna prihrana i koj crn zig koga mi udira vo 20.30 noke na 5,2 m zig.niti gleda boja niti golemina na mamaec a najmalku se prihranuva vo toj period.
Megutoa covek se uci dodeka e ziv pa taka da ova e edno iskustvo poveke koe nekoi reprezentacii go rabotat poveke godini.

Ribata se peca na zig tmu zosto e dolniot del od vodata premnogu topol.ima sahti i na 120m kade iskaca toplata voda od termoelektranata.Olovot0 go vadis zesko.
Dva pati go procitav postot i ne razbrav kako corbata go unisti mestoto ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:47 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Prvo Dobredojdovte i od mene.
Odmorete se malku, procitajte sto se e iznapisano, izbistrete gi glavite i povelete so Vasite vpecatoci.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:58 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Сеп 27, 2013 1:38 pm
МислењаCOLON48
добро ни дојдовте назад здрави и живи и пред се да ви се заблагодарам што бевте таму и ја преставувавте нашата земја што само по себе е голем успех. :~~ ссе разбира и од ова светско ќе извлечеме искуства,поуки но пред се се надевам дека ќе го смениме начинот на кој размислуваме.Се надевам дека на секое наредно светско сами ќе смислуваме тактики без да копираме срби,хрвати,бугари,јужно африканци кои изгледа премногу респектираме до таа мера што ако ни кажат дека нивната тактика е да фрлаат без мамец и ние ќе го сториме истото.да не бидам погрешно сфатен не велам дека овој пат било така но сите претходни беше.значи наша тактика наш пораз или победа.да бидеме малку повеќе иновативни и посигурни во себе па што биде.На крај ве познавам добро сите и знам дека не сте се откажале до крај и машки сте изработиле.Следниот пат повече среќа и подобри информации :thumbs_up: ПС се надевам догодина се гледаме во лига :fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 9:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Decki dobro dojdovte nazat.Ovdeka situacijata bese dosta napnata so ogled na rezultatot.Primetiv deka Jane gi prelistal komentarite nabrzina :mrgreen: bilo sto bilo toa nie,se gleda vo koj smer ide ova takmicenje dali nie kako reprezentacija ke go sledime vo cekor ili vecno ke kasnime ke kaze godinata sto ni sledi.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Revidiranje i sumiranje na svetskoto vo Italija
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 29, 2014 10:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Samo tolku ?
Pa jas ocekuvav .......

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8485868788ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 54 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum