www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 7:19 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8283848586ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 6:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
saso НапишиCOLON
Bidejki ne sum na drugi krapski forumi a znam deka poveketo od Vas gi citate.
Kazete ima li nesto interesno.
Kakvi se reakciite tamo za prvenstvovo.
Bugarija, Srbija, Bosna .... za Hrvatska e jasno :roll:
Мојот одговор беше резултат на овој пост на Саше


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 6:41 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ivanov НапишиCOLON
60кг боили - 120-150 евра
јуполки 3ком - 40 евра
да не заборавиме на: сите мали пропратни работи кој треба да ги имаш, конци, предвези, јадици, опрема која е соодветна и истрајна..

Dobro be Martin,kolku te cini kilo miks 1 evro.
:papa: :papa: :hit_head: :hit_head:
60кг готови боили не се исто што и 60кг микс иванов.. х1.6 е математиката.. 37.5кг микс треба за да имаш 60кг боили..
грубо.. 4 евра само микс.. 1кг..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 6:42 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
I plus imavme site moznost za 50-tina evra da otideme tamo, zaedno so niv. Otide nekoj ?
50 евра само пат.. и уште едно 150-200 за таму за повуци потегни.. и уште 20 за осигурување..

така да сашо не се 50..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 7:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Povuci - potegni zavisi od tebe samiot

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 8:33 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sportex sto ce kaze mnogu me interesira za ova prvenstvo .Gledam vlegol na forum vcera ..... sigurno ima nekoje info od kolegi negovi od nadvor .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 9:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Edno potsetuvanje od lani ,za onie koi sto godinava go kudat lanskiot rezultat na reprezentacijata..
[ img ]

I dobro videte koi zemji se pozadi nas,a ne ke e loso da se obrne vnimanie i na kilazata izvadena vo sporedba so onie pred nas.

Pa dajte be profesionalci..kazete od 2008 navamu,koj napravil podobar rezultat.

Ima mnogu krapdzii vo MK,ama retko koj moze da izdrzi svetsko prvenstvo.

Uste ednas pozdrav do nasata ovogodinesna reprezentacija....Sekoja cest momci..bez ogled na rezultatot.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 9:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Spaiva НапишиCOLON
Ајде вака...

Пиетрафита се испостави дека е езеро кое сака да го извлече најдоброто од секој натпреварувач во секоја смисла.
Самата поставеност, односно близината на боксовите се доволен показател дека единствен начин за да дојдеш
до резултат е да атакуваш на далечина.

Точно дека рибата е осетлива и дека после толкав интензитет и сообраќај на ракети дека ќе се повлече во длабочина и внатре, но
сепак тоа е само така. Начинот на кој треба да се лови воопшто не е дискутабилен.

Добитниот рецепт е тој (зиг-риг), само малку подалеку. :D
Подалеку со исфрлање на прихраната и секако пласирање на мамецот на истата далечина.

Вториот пресуден фактор е прихраната за зиг-риг, кој е првиот предуслов да рибата ја движиш нагоре/надоле.
Прихраната мора да биде ултра буојант исто како сунѓерчето на јадицата.
Доколку истата не во вистинска пропорција во сооднос со длабочината на која се лови, немаш ништо.

За истово да се провери, мора да појдеш и да пробаш.

Нашите момци фрлаат, но се е тоа во диспропорција.
Тие што ловеле на зиг требаше да го знаат истово, доколку неможеш да одиш во далечина, мораш да имаш 100% одличен
Up&Down микс супа, чорба како сакате наречете ја.

Знам од каде ја набавија истата и знам дека Србите ловеле на истата, мислам и босанците.

Казакстан на макс.90м



Немам што да кажам повеќе, мислам (според мене) дека прихраната за зиг е тотално промашена.
Точно е и дека рибата бега во далечина, но да не се лажеме...ситниот крап не е толку плашлив.
Сегогаш е во движење и бајрам на паметот дека до 130м нема риба е класичен нонсенс.

Кратко и јасно.
Ја промашивме прихраната за зиг, како што ја промашија и Србите!

Бојанич е друга приказна, човекот е ендуро крапар...ве молам да нема споредби. Тоа е докажано.

Ова е само мое мислење и мој заклучок.
Steta sto nema LIKE opcijana forumot,da ja ima bi klinal definitivno.......ova ozbilno go mislam.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 9:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Swordfish НапишиCOLON
Potpolno pravilno razmisluvanje a voedno i mnogu ubavo kazano i napisano... Ne moze stalno da se bara opravduvanje za sekoj neuspeh a i da se kaze momcite ginat , pagjaat vo nesvest i trista gluposti... Ednostavno treba da se znae dali na nekoj mu e mestoto tamu na Svetsko prvenstvo ili ne... Ako ne se profesionalci vo toj sport i ako nemaat dovolno finansiski sredstva za da vezbaat i da dojdat do nivo na profesionalci sto barat toga vo Reprezentacija... Ne moze nekoj sto kupil 3 trski i masinki i bil dva pati na Gogomod i posle toa na ,,Crnicani'' pecal liga i sega e spremen da ja prestavuva Makedonija pred svetot... Isto kako da zemes nekoja fudbalska ekipa od treta liga i da gi stavis da igraat na svetsko protiv Francija ili Germanija... Samo smeenje i sram sleduva drugo nisto... Profesionalci koi ke mozat da go izdrzat finansiskoto tempo dali so sponzori ili od sopstven djep se nesto sosema drugo od edni obicni amateri so tri trski i dve izleguvanja na Gogomond i nekolku reportazi na forum so krapce od tamu.... MRF pokrila golem del od trosocite sto e za respekt ali za kogo e toa e drugo prasanje... Nisto licno protiv nikogo nemam nekoi od tie sto se vo Italija i licno gi poznavam ali sepak celiot ovoj cirkus voopsto ne go podrzuvam .... Sepak e vreme za nekoi promeni posto od moja gledna tocka ova e sramota da se povtoruva od godina vo godina se vo nedogled i da se baraat opravduvanja deka imase drvored , nemavme oprema i gluosti slicni na toa.. .... Sepak ova e moe razmisluvanje i samo go napisav toa sto mislev ....
Ovoj komentar pogodi vo centarot na metata,i onoj so ke go razbere ke svati kolku e vistinit.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 9:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
saso НапишиCOLON
Posle bitkata site se generali.
Da Ve vidam pred bitkata kade bevte ?
Imase generali i pred bitkata samo svoeto mislenje vo interes na reprezentacijata za da ne se narusi raspolozenieto go iznesoa malce tajno preku PP.
Marks mi e svedok. :mrgreen:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 9:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
martinMK НапишиCOLON
ivanov НапишиCOLON
60кг боили - 120-150 евра
јуполки 3ком - 40 евра
да не заборавиме на: сите мали пропратни работи кој треба да ги имаш, конци, предвези, јадици, опрема која е соодветна и истрајна..

Dobro be Martin,kolku te cini kilo miks 1 evro.
:papa: :papa: :hit_head: :hit_head:
60кг готови боили не се исто што и 60кг микс иванов.. х1.6 е математиката.. 37.5кг микс треба за да имаш 60кг боили..
грубо.. 4 евра само микс.. 1кг..
A be Martin,jas mnogu dobro znam kolku miks treba za 60kg boili,samo treba da stavis kolku kostaat 400 jajca,kolku kosta amino kiseliinite,aromite i drugi dodatoci.Sedni izracunaj,smiri se i kazi deka kilo boili te kostaat 2 evra,120 e/60=2 evra


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8283848586ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 46 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum