www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 3:26 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7475767778ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 11:53 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
Се ми е познато Ице. Затоа и го напишав тоа што го напишав.

Но фактот е тој.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 12:11 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
vasil НапишиCOLON
vladaBG, on 27 Sept 2014 - 10:15 PM, said:

realno gledano 9.mesto i nije neki neuspeh,to je gornji deo tabele preko pola....
to sto smo mi navikli da uvek kao mi zbog necega ne znam samo zbog ceka i kog razloga u svemu mora da budemo najbolji i naj naj to je druga stvar....

bosanci ne uhvatise ni jednu ribu,makedonci predzadnji,slovenci isto losiji od nas,crna gora nije ni pecala...
mozda hrvati nisu u trendu nego pecaju zastarelo bez zig riga i ostalih cudesa pa su zato napravili uspeh

Srdjan., on 27 Sept 2014 - 5:30 PM, said:

Cestitke Hrvatima,objasnili su kako se peca i kako se pravi reprezentacija !

Коментари на колегите од EXYU Carp
Ова значи дека на ова Светско победи репрезентација која не ловела на зиг-риг, или јас не го разбрав муабетот како што треба?

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 12:21 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
Ubavo si razbral Emil


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 1:22 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
tapa НапишиCOLON
Коментар на претседателот на крапската секција во бугарската риболовна федерација !
Никакви критики во целата тема, се осеќа доза на разочарување но никој не се напаѓа, дечките кога ќе се вратат ке ги пренесат своите впечатоци од самиот натпревар.
Инаку репрезантацијата беше спремна како никогаш досега!



da im pozajmime eden do dva dva strucnjaka od zad tastatura , da im gi sogledaat nedostatocite :D[/quote]

Па оди прв ти.. прв си ти со цинизам и неразбирање.. плус се мешате во води каде незнаете да пливате.. :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 1:38 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Spaiva НапишиCOLON
1. Лигата мора да еволуира, мора правила, мора повеќе купови и повеќе финансии.
2. Крапари со детерминација и извонреден инстинкт
3. Врвна опрема и ракување со истата
4. Официјален Кастинг натпревар (мора да се знае кој колку фрла)
5. Посета на водата (најмалку 3 пати) на која ќе се лови светско
1. Лигата за да еволуира треба да има води на кој ке еволуира.. не е само ајде се собравме 16 екипи и ке си пецкаме шекерац.. имало треви.. се поплавивме ау џа бу..
2. Има такви еден куп не е тоа проблемот
3. На ова нема да коментирам затоа што секој според можностите
4. Одлично
5. Морално

се навраќаме на сиот оној муабет кој неколкумина од нас го дубат многу години.. но сепак.. сѐ се сведува.. немаме пари вака онака.. што сме ние МРФ тешко е.. такмичарите кој како со опрема кубуриме.. итн итн.. само изговори дека сме утепани..

Епа ај вака.. ај 3 години нема да идеме на светско.. ама 3 години секој ке збира пари.. и ке работи тренинзи.. па да видиме дали во наредните две години од коа ке собереме пари и знаење.. ке направиме нешто.. ке се искараме сите едни со други.. и пак на почеток.. тоа ке се случи.. како и секогаш..

Гледам утеха бараме.. вакви биле Бугарија, Србија.. некој си таму.. ко демек утепани.. да се разбудиме малце и да ја најдеме грешката во нас.. не само да фарбаме се розево..

Кога влегуваш во бокс на натпревар треба да ти е јасно дека во тој момент си никој и ништо.. и дека се што тие саати таму ке направиш така на крај ке искочиш.. Доколку влезеш полн со его и сеа ке ве згмечам.. првите 12 саати ако не проработиш.. отиде брале.. ти отиде психата..


Како и секогаш.. никој не мислам да го критикувам ниту плукам од натпреварувачите.. ке се седне и ке се направи анализа.. и таа анализа мора да биде искрена.. и реална.. во овој спорт.. нема импровизации.. никогаш нема ни да има..

:!:

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 1:48 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Борис.. те молам не реплицирај како да портпаролуваме на ТВ..

ни смрди лигата.. не сме спремни бе.. нејкеме да ги воочиме грешките.. многу его.. та ако признаеш дека си згрешил мадињата ке ти паднат..

реплицираш.. води за такмичење мешаш со концесионери.. сеа и концесионерите ли ни се криви?? држава.. свест.. што ке ни е криво?? сите ние сме во право, мм?.. сите ние само си бараме да го набодеме комшијата за нашата неспособност..

и знаеш што.. што е многу интересно со сево ова.. со секој наш неуспех се по розеви цвикери тураме.. и све по розево пишуваме.. но никако да си сфатиме дека сами себе се ебеме у мозок..

да не се навраќам на пеховите со организација на лигата итн итн..

а за светсково.. пак ке кажам.. никој од тие што беа таму не е крив.. само толку да знаете.. они се само врвот на ножот.. оној кој ја работи најгрдната работа.. а „кичмата“ на ножот си ужива.. така да :)

поздрав..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 5:04 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
во лигата
- учествуваат дуа и секое дуо само си прави своја тактика за успех и подобар резултат, дечките кои си ја добија лигата се за мене нај успешните во МК во моментот

репрезентацијата
- тука не е до израз тактиката на дуото, тука е пресудна тактиката на оние кои ја водат таа репрезентација и кои ја осмислиле пред време(пред светското) грото од тактиката или тактиките со кои таму ке се ние натпреваруваме

- натпреварувачите
тие се дечките и нивните можности, во нити една екипа не видов супер мен да имаат, немавме ни ние. Дечките го носат нај големиот товар за успехот и од нив се очекува резултатот, ама тактиката и наредбите не се нивни
тактиката е на погорните структури кои командаат со натпреварувачите кои се работници и спроведувачи на таа тактика

нај големата грешка според мене е тој зиг риг на кој чекавме да добиеме риба. Во овај сплет на околности доста време ни изгубе и нај поке не отепа а риба не дибивме

- комшиите/тимовите кој добиваа на зиг беа по спремни од нас а од друга страна ние неможевме да ги пратиме и парираме со таа техника, знаевме од старт за тоа и кои се нашите и кои се другите натпреварувачи и можностите
зошто се определи за таа тактика - ке кажат кога ке дојдат

тактиката на хрватите испадна добитна - трбаше и ние со таква тактика од старт да тераме па што ке излезе на крајот тоа
- нашите натпреварувачи нај добро таа техника(на дно) ја знаеа и умееа да ја работат, со зигот си ги отепавме самите ресурсите и кондиционо и психички и ментално и физички и временски назадивме во целиот натпревар. Резултатот си дојде сам по себе

секоја им чест што издржаа до крај и психички и физички тие саати таму , за мене се пак победници и е голем успех што имаат ново искуство од ваков ранг ке имаат и тие време да кажат, размислат што и како околу ова светско

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 9:37 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
spiro_jas НапишиCOLON
во лигата
- учествуваат дуа и секое дуо само си прави своја тактика за успех и подобар резултат, дечките кои си ја добија лигата се за мене нај успешните во МК во моментот

репрезентацијата
- тука не е до израз тактиката на дуото, тука е пресудна тактиката на оние кои ја водат таа репрезентација и кои ја осмислиле пред време(пред светското) грото од тактиката или тактиките со кои таму ке се ние натпреваруваме

- натпреварувачите
тие се дечките и нивните можности, во нити една екипа не видов супер мен да имаат, немавме ни ние. Дечките го носат нај големиот товар за успехот и од нив се очекува резултатот, ама тактиката и наредбите не се нивни
тактиката е на погорните структури кои командаат со натпреварувачите кои се работници и спроведувачи на таа тактика

нај големата грешка според мене е тој зиг риг на кој чекавме да добиеме риба. Во овај сплет на околности доста време ни изгубе и нај поке не отепа а риба не дибивме



тактиката на хрватите испадна добитна - трбаше и ние со таква тактика од старт да тераме па што ке излезе на крајот тоа
- нашите натпреварувачи нај добро таа техника(на дно) ја знаеа и умееа да ја работат, со зигот си ги отепавме самите ресурсите и кондиционо и психички и ментално и физички и временски назадивме во целиот натпревар. Резултатот си дојде сам по себе


секоја им чест што издржаа до крај и психички и физички тие саати таму , за мене се пак победници и е голем успех што имаат ново искуство од ваков ранг ке имаат и тие време да кажат, размислат што и како околу ова светско
Тоа е тоа. Зошто е тоа така не знам,тоа е прашање за анализа,но знам дека секогаш ние грешиме со тактиката.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 9:47 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
emil.matoski НапишиCOLON
vasil НапишиCOLON
vladaBG, on 27 Sept 2014 - 10:15 PM, said:

realno gledano 9.mesto i nije neki neuspeh,to je gornji deo tabele preko pola....
to sto smo mi navikli da uvek kao mi zbog necega ne znam samo zbog ceka i kog razloga u svemu mora da budemo najbolji i naj naj to je druga stvar....

bosanci ne uhvatise ni jednu ribu,makedonci predzadnji,slovenci isto losiji od nas,crna gora nije ni pecala...
mozda hrvati nisu u trendu nego pecaju zastarelo bez zig riga i ostalih cudesa pa su zato napravili uspeh

Srdjan., on 27 Sept 2014 - 5:30 PM, said:

Cestitke Hrvatima,objasnili su kako se peca i kako se pravi reprezentacija !

Коментари на колегите од EXYU Carp
Ова значи дека на ова Светско победи репрезентација која не ловела на зиг-риг, или јас не го разбрав муабетот како што треба?
Не знaм, јaс се изнaчитaв тукa декa требaлo дa сме мoдерни, дa следиме трендoви и сл. Зaрем пoбедијa oние кoи лoвеa стaрoмoднo?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 28, 2014 10:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Izgleda deka hrvatite prilicno rano se otkazale od zig-rigot i pogolemoto vreme lovele na dno. No daleku pred drugite ( 150 m. )
Izgleda deka sepak krapot na toa ezero se ima isplaseno od silnite pljus-pljas od paketi, spombovi ..... drugo e da lovat 10 ekipi na ezero a drugo e da lovat 72. Mozam da zamislam kakvo raketiranje na ezeroto imalo.
Verojatno i krapot se povlekol vo dlabokoto i ostanal pri dnoto.
Taa logika ja imaat iskoristeno hrvatite. Dalecno frlanje i dno.

Jas ne sum krapdzija i ova e moe razmisluvanje.
Mozebi gresam ???

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7475767778ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 75 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum