www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 7:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7071727374ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:00 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Hm . .. Stole , ispajga deka toa dadoa se od sebe e NULA ...ZERO ..kompir ..mislam pretvoreno vo rezultat ???

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Дали воопшто треба да се бара резултат од репрезентација која со последна енергија (вклучувајќи ја и сопствената енергија од приватниот финансиски буџет) треба да се стави пред „судот“ на форумов за да се оправда учество ?

Подобри нема, повеќе пари нема, лига е каква што е, Македонија на Светско биенале во било кој спорт е апсолутен аутсајдер.

Причина ?

Пари, услови и општествен третман.

Бујрум и променете ги правилата и условите.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ne gi sudime , barem jas vo nikoj slucaj .Ne e vo niv greskata sto prifatile igrata liga .Naprotiv ja cenam i pocituvam nivnata zelba i volja da istraat i za ligata i za SP .Ama uste odamna koga zavrsi ligata pisuvav kakov ce bide rezultatot . . . .
A sto mislis za onaj moj predlog pogore vo postot za sostavuvanje TIM uste sega ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Keltan НапишиCOLON
Ne gi sudime , barem jas vo nikoj slucaj .Ne e vo niv greskata sto prifatile igrata liga .Naprotiv ja cenam i pocituvam nivnata zelba i volja da istraat i za ligata i za SP .Ama uste odamna koga zavrsi ligata pisuvav kakov ce bide rezultatot . . . .
A sto mislis za onaj moj predlog pogore vo postot za sostavuvanje TIM uste sega ??
Ме потсеќа малку на Евровизија тоа меѓутоа мора да се направи суштинска промена.

Ама ќе ти одговорам, неизвесно е.
Неизвесно затоа што однапред никогаш не се знае водата на која ќе се одржи Светското првенство, напротив, ја менуваат во последни 2-3 месеца а со тоа и ти станува јасно за „сериозноста“ на ова првенство и пристапот на организаторите.

Можеби најдобро е`и навистина да се паузира од вакви настани, апстиненција од некоја година.

И тука ќе си го поставиш прашањето сам на себе, како да тренира тој „избран тим“. Зиг - Риг ? Дно ? Далечина ? Треви ?

Според мене, за резултат ќе мора да се посети водата на која ќе се одржи тој спектакл барем 2 пати пред Светското.
Толку.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:27 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
howitz НапишиCOLON
Дали воопшто треба да се бара резултат од репрезентација која со последна енергија (вклучувајќи ја и сопствената енергија од приватниот финансиски буџет) треба да се стави пред „судот“ на форумов за да се оправда учество ?

Подобри нема, повеќе пари нема, лига е каква што е, Македонија на Светско биенале во било кој спорт е апсолутен аутсајдер.

Причина ?

Пари, услови и општествен третман.

Бујрум и променете ги правилата и условите.
saso НапишиCOLON
Makedonskata reprezentacija e skoro spremna.
Se pravat i poslednite podgotovki.
Se trgnuva vo nedela okolu pladne.
Mislam deka i ovaa godina pokazavme dobra organizacija.
Se sto im bese potrebno na ekipite od oprema i prihrana se nabavi, dopolnitelno ke bidat doterani a mislam deka i finasiskiot del e zatvoren kako nikogas dosega ( verojatno ke nema potreba da se fatat za dzeb ni za popatno kafe ).

Ajde uste edna informacija, makednoskata ekspedicija ke ja nadopolnime so uste eden clen.
Ico :ico: ke odi vo Italija.
Ideata e da pomogne vo logistikata a znaejki go mislam deka ke dade se od sebe za da se napravi sto podobar rezultat.
Ico ne e samo dobar krapdzija tuku i prgav covek koj moze da donese dobri informacii od teren a sekako dopolnitelno moze da pomogne so negovoto znaenje i poznanstva so ostanatite krapdzii od regionot.

:~~ :~~ :~~

howitz, ова малку те негира...

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:33 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pa ne bi rekol deka go negira .Saso naglasi samo deka finansiskiot del e zatvoren kako NIKOGAS do sega a ne deka e onolku kolku e potrebno . . . Skap sport e ova Stole , ocigledno preskap za nas . .Hovitz e skroz vo pravo koga veli deka timot treba da ima sansi da odpeca barem ednas a najdobro barem dve tri turi ... na vodata kade ce takmici ... .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:34 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
howitz НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Ne gi sudime , barem jas vo nikoj slucaj .Ne e vo niv greskata sto prifatile igrata liga .Naprotiv ja cenam i pocituvam nivnata zelba i volja da istraat i za ligata i za SP .Ama uste odamna koga zavrsi ligata pisuvav kakov ce bide rezultatot . . . .
A sto mislis za onaj moj predlog pogore vo postot za sostavuvanje TIM uste sega ??
Ме потсеќа малку на Евровизија тоа меѓутоа мора да се направи суштинска промена.

Ама ќе ти одговорам, неизвесно е.
Неизвесно затоа што однапред никогаш не се знае водата на која ќе се одржи Светското првенство, напротив, ја менуваат во последни 2-3 месеца а со тоа и ти станува јасно за „сериозноста“ на ова првенство и пристапот на организаторите.

Можеби најдобро е`и навистина да се паузира од вакви настани, апстиненција од некоја година.

И тука ќе си го поставиш прашањето сам на себе, како да тренира тој „избран тим“. Зиг - Риг ? Дно ? Далечина ? Треви ?

Според мене, за резултат ќе мора да се посети водата на која ќе се одржи тој спектакл барем 2 пати пред Светското.
Толку.
Apstiniranje bi znacelo 3 cekori nazat. Vaka barem imaat moznost da gi uvidat nedostatocite.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
saso НапишиCOLON
Vasile, ne citam drugi forumi.
Mozes li da ni gi preneses zabeleskite i nivnite sogleduvanja.
Onie porelevantnite se razbira.
carphunter НапишиCOLON
Имаме риби в С и в Б през нощта, в А сме само с една все още. В А и Б около нас повечето сектори са без риби, просто жребият ни закопа на 100%. Знаем как работят всички, имаме и всичко необходимо, но рибите ги няма там, а тези които успяваме да закачим на огромна дистанция се късат в праговете. Пичовете се борят зверски, няма такива състезатели ...
Коментар на претседателот на крапската секција во бугарската риболовна федерација !
Никакви критики во целата тема, се осеќа доза на разочарување но никој не се напаѓа, дечките кога ќе се вратат ке ги пренесат своите впечатоци од самиот натпревар.
Инаку репрезантацијата беше спремна како никогаш досега!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Keltan НапишиCOLON
......
A sto mislis za onaj moj predlog pogore vo postot za sostavuvanje TIM uste sega ??
Keltan vo edno repliciranje na odreden post od clen na reprezentacijata vlegov malce vo rasprava na odredena tema povrzana so ova.Toj me prasa eve ti si trenjer/selektor kogo bi pratil da takmici od MK.Mojot odgovor bese kogo i da pratis isto ke ne snajde,koj i da e vo timot isto ne ceka.
Nemame covek od toj kalibar sto moze da pravi rezultat na vakov tip na vodi.Toa go mislev togas toa go mislam i sega,zato i ne baram krivica kaj ovie natprevaruvaci.A toa deka federacijata ke te prati da se ucis na drzaven trosok zaboravi.
Nego da se nadevame deka idnoto prvenstvo da se odrzi na malce po drug tip na vodi,da se nadevame deka na nekoja voda kade so naseto old school lovenje krap bi mozelo da se dojde do rezultat.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Коментар на претседателот на крапската секција во бугарската риболовна федерација !
Никакви критики во целата тема, се осеќа доза на разочарување но никој не се напаѓа, дечките кога ќе се вратат ке ги пренесат своите впечатоци од самиот натпревар.
Инаку репрезантацијата беше спремна како никогаш досега![/quote]




da im pozajmime eden do dva dva strucnjaka od zad tastatura , da im gi sogledaat nedostatocite :D

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7071727374ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 76 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum