www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 9:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5657585960ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:47 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
dobro e ...ne e nasata najmala :D :D :D :D
Ti go znaes Janko podobro , kako bre moze da napravi tolkava utka vo procenka na tezina ?? Mozam da gresam so pola kilo ..kilo i toa na salam krupna riba . .ovaj utna so 4 kila na riba od 3 kila ??????????
Лаже некогаш големината и обемот на рибата, тешки им се рацете Келтан...фрлаат, работат.
Адреналинот им работи, се е разбирливо. Нема потреба од толку прашалници!!

Битно имаме риба, имаме моттивација барем во 1 сектор...нефер е односот и потсмевот кон натпреварувачите.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:48 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Сеп 27, 2013 1:38 pm
МислењаCOLON48
martinMK НапишиCOLON
Djumba НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Djumba НапишиCOLON
значи пусто македонче така секое светско почнуваме храбро и оптимистички а кога ќе се виде дека не ни оди одма се бараат виновници.Ајде сфатете го како забава и уживајте.иначе за романија се да имавме како што треба максимумот ќе ни беше до 10то место.А ако веќе се бара виновник тој е во сите нас не сме иновативни прифаќаме нешто само ако тоа е некаде испробано и дава резултат односно копираме и најважно!!!!!!!! ние крапариме од хоби а некој од професија :oops:
Кога зборев за топива боила и прихрана некој ме правеше луд и глуп.. сум бил балтазар.. ама ај..
специфична такмичарска прихрана за романија една година пред да ловат со таква прихрана и боили.. пак бев ненормален и сум се занесувал.. ама искочи на виделина спротивното..

Треба да се сфати дека се е во експериментирањето за да добиеш малце по различно од комшо ама да работи.. а не буфни од оа буфни од она.. ке го биде.. на тоа јаде на она јаде.. ама... ..

Не барам виновници никогаш не сум барал.. само истакнувам ШТО според мене, мое мислење не е ок.. и треба од сево ова сите ние да извлечеме поука.. а не да се покажуваме со прст.. овој не беше добар овој вака овој онака..

Сфатете како си сакате.. ама ако се навратите бааги страни на форумов.. ке ви стане јасно за што толку време сум дубел.. иако на некој нема да му се допадне тоа и може да го сфати како директен атак.. верувајте дека воопшто не е тоа целта..
Токму за тоа и зборувам значи во романија немаше врска топечката бојла за резултат а имаше големината аромата и пастата. и се разбира далечината.
Не разбирам.. бојлата топечка не е битна.. пастата ли е битна?.. ако не е битна топечката боила.. зошто изфрлија 185кг топечка бојла 22мм..? со истата арома со која ловат.. и на 120м+...?
Кој фрлаше и кој вели дека фрлаа.Да ја фрлаа таа големина и поголеми ама не топечки


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Gledate li vo sektor A koji pozicii gi imaat lalijnata i litvanija ?? i zosto lovat ?
Лалињата на А1 пецаат на дно 24/7.
I na niv kasno izgleda im tekna sto treba da pravat ...ja imaat najubavata pozicija vo A bez mnogu napor da lovat mnogu povejce .ce vidime sto ce bide nojceska kaj niv , mi se cini deka provalija sto i kade im nosi riba . .. .
Келтан, тие пецаат на дно од почеток. Не им текнало ништо...Нема зиг на А1, потврдено е од логистика.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:53 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Spaiva НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
dobro e ...ne e nasata najmala :D :D :D :D
Ti go znaes Janko podobro , kako bre moze da napravi tolkava utka vo procenka na tezina ?? Mozam da gresam so pola kilo ..kilo i toa na salam krupna riba . .ovaj utna so 4 kila na riba od 3 kila ??????????
Лаже некогаш големината и обемот на рибата, тешки им се рацете Келтан...фрлаат, работат.
Адреналинот им работи, се е разбирливо. Нема потреба од толку прашалници!!

Битно имаме риба, имаме моттивација барем во 1 сектор...нефер е односот и потсмевот кон натпреварувачите.
kakov crn posmev od mene , nikogas ne se posmevam .Prasalnicite se za mene , nesvatlivo mi e da moze da gresi tolku nekoj vo procenka i toa na mala riba .Sto ima da ja krevam , okoto nikogas ne laze koga ja gledas pred sebe ...slika da moze da izlaze i toa samo ako skries prstite . .. . :D
Adrenalinot i treba da im raboti ..toj e glaven pokretac vo vakvi situacii :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Spaiva НапишиCOLON

Келтан, тие пецаат на дно од почеток. Не им текнало ништо...Нема зиг на А1, потврдено е од логистика.
Pa ne spomenav jas kako lovat , nego deka pocnaa da lovat ...pratis li ubavo prviot den nikade gi nemase . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:56 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
saso НапишиCOLON
Ajde vakvi muabeti da gi pravime i analizirame koga ke se vrtatat lugeto od Italija i koka ke imame tocni glasini.

Slusame mnogu raboti no slusam i vozenje na kombinja do italijanskite ekipi navecer ( koga e zabraneto dvizenje ).

Pocekajte s bilo kakvi kvalifikacii i nemojte da ja vodite temata vo drug pravec.

Ima uste vreme i so dve-tri ribi plasmanot moze mnogu da se podobri.

Тоа со дотур на храна секој домакин го прави,и тоа не е нешто за чудење и што треба да се дискутира.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Dotur na hrana koga e zabraneto dvizenje na luge i vozila posle 20,00 casot ?
So izgasnati svetla ?

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јасно, но затоа и ти пишав дека цело време се на дно. Отвараат сектор....цела планета неоткриена имаат.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:58 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Djumba НапишиCOLON
Кој фрлаше и кој вели дека фрлаа.Да ја фрлаа таа големина и поголеми ама не топечки
OK.. чим тврдиш дека немало топлива боила.. јас мислам дијаметрално спротивно од тебе..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:59 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
Dotur na hrana koga e zabraneto dvizenje na luge i vozila posle 20,00 casot ?
So izgasnati svetla ?
мутат вода.. ама што и како.. ке видиме..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5657585960ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 81 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum