www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 1:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5354555657ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:48 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
де бе мартин, ја направивте рибата дека кука има, што правиш и да е така како кажуваш со пратење на комшиите а ти неможшиш да ги следиш (120 + метри )?, дали од кусок опрема или од толкава можност не е битно - значи муабетот ми е дека си ограничен
-па лани пепи комшии беа со србите па по назад ја добиваше рибата од нив и сигурно има Х други примери

валјда нема да лупаш толку саати за да ги стигнеш комшиите - невозможна мисија ти е од старт

мора да се бара друга тактика и нешто што на комшиите ке им е контра нивната тактика

рибата е во водата и нема кука- ни на натпревар ни на слободен риболов, може да на комерцијали финкционира тоа со шлапање на спомбот али не е 100% правило за да се добие риба

и нас ни треба тактика со која нема да остануваме без риба толку време, макар тоа било и пред нас да ја добиваме и таа една ,

4ри трски се во игра и комбинации колку сакаш ;)

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:50 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Spaiva НапишиCOLON
ИМАМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ РИБАААААААААААААААА......

ЈАНЕ, 5-6кг.

АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ...КЕ ТРГНЕЕЕЕЕЕ!!!
БРАВО!!!! :~~ :~~ Ајде уште во некој сектор :~~

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:51 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 12:42 am
МислењаCOLON56
браво Јане легендо,


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Мерена рибата на Јане, 2.7кг
Личела на поголема, чудна е вика вагата...Барал повторно да се мери...излегла точно 2.7кг.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:53 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Вечер нема спиење.. сеа ќе им улета и кај другите рибата.. и ќе имаме риба и ке се извадиме од ситуацијава..
Има уште време.. ке биде.. кој чека ке дочека..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:57 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Spaiva НапишиCOLON
Мерена рибата на Јане, 2.7кг
Личела на поголема, чудна е вика вагата...Барал повторно да се мери...излегла точно 2.7кг.
од 5до 2,7(3кг) има огромна разлика, валјда не ја дупаат до толку работата, јане не е од вчера да не знаее колкава е од прилика рибата 2кг разлика е око -вага :foottap:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:00 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
tapa НапишиCOLON
Citam tuka eden kup mladi luge pravat analizi na taktiki ,na vodi ,na opremi itn,...nekoi pak postari namenski se javuvaat i i kitat muda na sekoj post so doza na ironija kon natprevaruvacite i si vikam kade si be cuka da napises na koja Makedonska voda ti imas vezbano ,i so koja oprema ti stana svetski vicesampion...ce se cudite i ce priznaete deka za sekoe natprevaruvanje treba da imas i sportska sreca ...sto ovde nikoj ne ja spomna dosega.
Јас мислам дека тоа време и ова сега се драстично различни.. да.. основата е таа но.. сепак крапскиот свет оди напред многу брзо..

:ok_ok:
spiro_jas НапишиCOLON
де бе мартин, ја направивте рибата дека кука има, што правиш и да е така како кажуваш со пратење на комшиите а ти неможшиш да ги следиш (120 + метри )?, дали од кусок опрема или од толкава можност не е битно - значи муабетот ми е дека си ограничен
-па лани пепи комшии беа со србите па по назад ја добиваше рибата од нив и сигурно има Х други примери

валјда нема да лупаш толку саати за да ги стигнеш комшиите - невозможна мисија ти е од старт

мора да се бара друга тактика и нешто што на комшиите ке им е контра нивната тактика

рибата е во водата и нема кука- ни на натпревар ни на слободен риболов, може да на комерцијали финкционира тоа со шлапање на спомбот али не е 100% правило за да се добие риба

и нас ни треба тактика со која нема да остануваме без риба толку време, макар тоа било и пред нас да ја добиваме и таа една ,

4ри трски се во игра и комбинации колку сакаш ;)
Точно Спиро.. но имаа мртва зона меѓу позиции.. друг простор за игра со тактики.. зигот е многу специфична тактика на ловење.. бара премногу време и посветеност.. и маргината за грешка се сведува на 30цм.. така да.. јас верувам дека све пробале.. без разлика на можноста дали ја има или не.. знам како е да се чуствуваш очајно и безизлезно на натпревар..

и не е дека има куќа дом или што и да е.. 90% од времето на вакви натпревари е микро локацијата.. тоа сите ке ти го потврдат..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:02 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
spiro_jas НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
Мерена рибата на Јане, 2.7кг
Личела на поголема, чудна е вика вагата...Барал повторно да се мери...излегла точно 2.7кг.
од 5до 2,7(3кг) има огромна разлика, валјда не ја дупаат до толку работата, јане не е од вчера да не знаее колкава е од прилика рибата 2кг разлика е око -вага :foottap:
е јбг.. може да е и адреналин.. ама добро е што побарал повторно мерење.. добро е да им се даде до знаење на судиите дека не се толку верни.. ;)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:11 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Сеп 27, 2013 1:38 pm
МислењаCOLON48
martinMK НапишиCOLON
Djumba НапишиCOLON
значи пусто македонче така секое светско почнуваме храбро и оптимистички а кога ќе се виде дека не ни оди одма се бараат виновници.Ајде сфатете го како забава и уживајте.иначе за романија се да имавме како што треба максимумот ќе ни беше до 10то место.А ако веќе се бара виновник тој е во сите нас не сме иновативни прифаќаме нешто само ако тоа е некаде испробано и дава резултат односно копираме и најважно!!!!!!!! ние крапариме од хоби а некој од професија :oops:
Кога зборев за топива боила и прихрана некој ме правеше луд и глуп.. сум бил балтазар.. ама ај..
специфична такмичарска прихрана за романија една година пред да ловат со таква прихрана и боили.. пак бев ненормален и сум се занесувал.. ама искочи на виделина спротивното..

Треба да се сфати дека се е во експериментирањето за да добиеш малце по различно од комшо ама да работи.. а не буфни од оа буфни од она.. ке го биде.. на тоа јаде на она јаде.. ама... ..

Не барам виновници никогаш не сум барал.. само истакнувам ШТО според мене, мое мислење не е ок.. и треба од сево ова сите ние да извлечеме поука.. а не да се покажуваме со прст.. овој не беше добар овој вака овој онака..

Сфатете како си сакате.. ама ако се навратите бааги страни на форумов.. ке ви стане јасно за што толку време сум дубел.. иако на некој нема да му се допадне тоа и може да го сфати како директен атак.. верувајте дека воопшто не е тоа целта..
Токму за тоа и зборувам значи во романија немаше врска топечката бојла за резултат а имаше големината аромата и пастата. и се разбира далечината.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:22 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Djumba НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Djumba НапишиCOLON
значи пусто македонче така секое светско почнуваме храбро и оптимистички а кога ќе се виде дека не ни оди одма се бараат виновници.Ајде сфатете го како забава и уживајте.иначе за романија се да имавме како што треба максимумот ќе ни беше до 10то место.А ако веќе се бара виновник тој е во сите нас не сме иновативни прифаќаме нешто само ако тоа е некаде испробано и дава резултат односно копираме и најважно!!!!!!!! ние крапариме од хоби а некој од професија :oops:
Кога зборев за топива боила и прихрана некој ме правеше луд и глуп.. сум бил балтазар.. ама ај..
специфична такмичарска прихрана за романија една година пред да ловат со таква прихрана и боили.. пак бев ненормален и сум се занесувал.. ама искочи на виделина спротивното..

Треба да се сфати дека се е во експериментирањето за да добиеш малце по различно од комшо ама да работи.. а не буфни од оа буфни од она.. ке го биде.. на тоа јаде на она јаде.. ама... ..

Не барам виновници никогаш не сум барал.. само истакнувам ШТО според мене, мое мислење не е ок.. и треба од сево ова сите ние да извлечеме поука.. а не да се покажуваме со прст.. овој не беше добар овој вака овој онака..

Сфатете како си сакате.. ама ако се навратите бааги страни на форумов.. ке ви стане јасно за што толку време сум дубел.. иако на некој нема да му се допадне тоа и може да го сфати како директен атак.. верувајте дека воопшто не е тоа целта..
Токму за тоа и зборувам значи во романија немаше врска топечката бојла за резултат а имаше големината аромата и пастата. и се разбира далечината.
Не разбирам.. бојлата топечка не е битна.. пастата ли е битна?.. ако не е битна топечката боила.. зошто изфрлија 185кг топечка бојла 22мм..? со истата арома со која ловат.. и на 120м+...?

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5354555657ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 66 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum