www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 1:17 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5253545556ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 6:39 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
caparius НапишиCOLON
И (ако смеам)да упатам забелешка на некој што во своите постови употребуваат ќе аналилизаме.
Едно да ни е јасно АНАЛИЗА треба да си направи и воедно да биде како отчет кон нас останатите спортски риболовци Федерацијата, капитенот и учесниците во натпреварот и никој друг.
Не се согласувам, ајде може погрешен термин користам "анализа"..но добро е да има дискусија и тоа да биде конструктивна и
издржана. Целта ќе биде да се допринесе за сите други спортски риболовци сфатат дека некои работи и одлуки треба со инстинкт и малку ризик да се донесат.
Секое искуство не е репер за успех.
Контраверзно е ова лимитирање да само учесниците дадат поглед кон истото.

И јас имам право, како и секој друг овде да даде свое мислење. Ќе пофторам, знам 95% што имаа и понесоа со себе, со што пецаат, како се одвиваат работите и ако не анализа, ќе дадам свој осврт на целава приказна.

Тие луѓе ми се пријатели што се таму, некои и премногу блиски и мојата пофалба кон нив ќе биде врвна, како и критиката добронамерна.

Мора да се извлече поука од ова искуство, мора да еволуираме и да бидеме подобри.
Ако нешто не чини, тоа треба да се каже, признае, критикува и донесе заклучок.

Како што кажа...Успех е да се учествува и тоа е точно.
Но не е успех да си во долниот дел од табелата over and over again!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 6:42 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Имa време дa фaтaт и другите, aкo фaтил Јaне. Вечер немa спиење :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 6:46 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Tu bre Jane sega li najde riba da fati taman pocnaa analizi sintezi i slicno, spremni kritiki ama sega nema da bide toa toa. A pola od pisuvacite se so muabet jas na vremeto, a nekoi duri do sega i doma ke bea. Terajte samo i ne go pustajte Kremenadla da se banja ke nastine. Bistro

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 6:49 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Spaiva НапишиCOLON
caparius НапишиCOLON
И (ако смеам)да упатам забелешка на некој што во своите постови употребуваат ќе аналилизаме.
Едно да ни е јасно АНАЛИЗА треба да си направи и воедно да биде како отчет кон нас останатите спортски риболовци Федерацијата, капитенот и учесниците во натпреварот и никој друг.
Не се согласувам, ајде може погрешен термин користам "анализа"..но добро е да има дискусија и тоа да биде конструктивна и
издржана. Целта ќе биде да се допринесе за сите други спортски риболовци сфатат дека некои работи треба со инстинкт и малку ризик да се донесат. Контраверзно е ова лимитирање да само учесниците дадат поглед кон истото.

И јас имам право, како и секој друг овде да даде свое мислење. Ќе пофторам, знам 95% што имаа и понесоа со себе, со што пецаат, како се одвиваат работите и ако не анализа, ќе дадам свој осврт на целава приказна.

Тие луѓе ми се пријатели што се таму, некои и премногу блиски и мојата пофалба кон нив ќе биде врвна, како и критиката добронамерна.

Мора да се извлече поука од ова искуство, мора да еволуираме и да бидеме подобри.
Ако нешто не чини, тоа треба да се каже, признае, критикува и донесе заклучок.

Како што кажа...Успех е да се учествува и тоа е точно.
Но не е успех да си во долниот дел од табелата over and over again!
Така да, осврт и дискусија.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:03 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
БРАВО :~~ :~~ , конечно, за брзо уште една , па уште една па .......... :D ајде само напред требаше да пукне малерот во тој сектор

сега на ред се уште другите сектори да спукаат и да фатиме нагоре по скали малце да се качуваме


пс- максим, што си напишал толку реферат(јас не пишам за тебе- пишам општо), твоите/вашите тактики излегоа неуспешни на црничани- која не ни ја сметаш за вода. понатаму што да прајме муабет, и тоа е вода која треба да се сработи и да се најде рибата за да се има резултат занеш уште колку чичко пушти летки има до светско/балканско ехаааа= Прво СКОК па после ОП ;)

Јас немора да сум такмичар за да прочитам и кажувам за вода, можеби некам или немам време да се плеткам во такви води, што не значи дека и не разбирам како оди процедурата

не ги врти на лично постовите-- терај си на општо ОК

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
So ovaa riba odime samo pred Bosna, dokolku tie uste nemaat ulov.
Ni treba riba vo drugite sektori za da se iskacime pogore na tabelata.
Sepak ovaa riba doaga vo vreme koga ni treba da si ja vratime samodoverbata i da ne motivira da na krajot dademe se od sebe za sto povisok plasman.
Ajde decki, cekame info za uste ribi, posebno od drugite sektori :thumbs_up:

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:25 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Може и погоре да бидат, има неколку репрезентации со по една риба !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:27 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Djumba НапишиCOLON
значи пусто македонче така секое светско почнуваме храбро и оптимистички а кога ќе се виде дека не ни оди одма се бараат виновници.Ајде сфатете го како забава и уживајте.иначе за романија се да имавме како што треба максимумот ќе ни беше до 10то место.А ако веќе се бара виновник тој е во сите нас не сме иновативни прифаќаме нешто само ако тоа е некаде испробано и дава резултат односно копираме и најважно!!!!!!!! ние крапариме од хоби а некој од професија :oops:
Кога зборев за топива боила и прихрана некој ме правеше луд и глуп.. сум бил балтазар.. ама ај..
специфична такмичарска прихрана за романија една година пред да ловат со таква прихрана и боили.. пак бев ненормален и сум се занесувал.. ама искочи на виделина спротивното..

Треба да се сфати дека се е во експериментирањето за да добиеш малце по различно од комшо ама да работи.. а не буфни од оа буфни од она.. ке го биде.. на тоа јаде на она јаде.. ама... ..

Не барам виновници никогаш не сум барал.. само истакнувам ШТО според мене, мое мислење не е ок.. и треба од сево ова сите ние да извлечеме поука.. а не да се покажуваме со прст.. овој не беше добар овој вака овој онака..

Сфатете како си сакате.. ама ако се навратите бааги страни на форумов.. ке ви стане јасно за што толку време сум дубел.. иако на некој нема да му се допадне тоа и може да го сфати како директен атак.. верувајте дека воопшто не е тоа целта..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:32 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
spiro_jas НапишиCOLON
а зошто ти мислиш дека не е тактика ??, дека никој на светско не ја употребува или пак дека шекерацот е поевтин и нема род хачинсон етикета

немој да ги следиш оние кои летаат со авиони а ти точак возиш-- се знае дека ке викаш чичко пушти летки

на светско грото се дечки кои добро утро, добар ден и добро вечер им е крапскиот риболов, башка опрема и финансии, тренинзи, води, способности, искуства и .....
- ти се во авионот
а ако ние си фантазираме или пак сакаме да ги стигнеме, не зборам за репрезентацијата(за сите кај нас што се занимаваат со таквиот риболов ми е муабетот) има да се изнавикаме чичко пушти летки и ке дупиме на точакот

иако си бил, далеку си и ти а и многуте од ваквите по ранг натпревари и натпреварувачи
Не се бламирајте со вакви муабети.. ве молам.. збориме за извлекување на поука..а ти дубиш дека требало овака и онака да напраат.. се знае како се прави.. се додека импровизираме ке бидеме во долна четвртина..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 7:38 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
spiro_jas НапишиCOLON
суштината е да не ги копираме оние тактики кои неможеме да ги работиме, така kе имаме помалку проблеми на терен

- подобро е две три тактики(карикирам) кои ги владееме и со нив да се сработи, макар биле и различни од сите другите таму што ловат

мое мислење, што немора да значи дека е точно.
Точно.. и јас сум за различност но само доколку оригиналната тактика не профункционира..

- но езерото не дозволува да имаш мртва зона меѓу боксови.. што значи дека ке мораш да се натпреваруваш со комшиите ен пар.. рамо до рамо.. ако бега напред.. треба и ти бар со една трска.. секој секого прати.. а бегаат напред затоа што таа риба таму верувам дека се има групирано повнатре во езерото.. за ова зборат и самите ресултати на тимовите..

- доколку има мртва зона меѓу боксови друг муабет е сево ова.. како во Романија..

- за да се биде различен е мач со две острици.. или ке го биде или не..

и пак за да не бидам лошо сфатен.. пошто често се случува овде на форум никој не напаѓам.. само дискутираме..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5253545556ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 51 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum