www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 7:29 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS91011121314»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 6:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Abe kolegi ribolovci.
Se trudime nesto da napravime, da mrdneme od mrtva tocka kade sto bevme pred nekolku godini i so krapskiot no i so drugite pravci vo ribolovot vo Makdonija.
Se trudime da sozdademe vodi koj ke imaat barem minimalen fond na ribi.
Ne ni se potrebni opstrukcii.
Ako mozete pomognete vo toa a ako ne mozete barem nemojte da odmagate.

Blagodaram.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 6:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON487
KOI STRANCI :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 6:04 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON487
moderatori daj zaklucete ja temava stana laf muabet a i veke e nepotrebno da se komentira


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 6:05 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
pak ke napisam za dogodina da prisobereme pari i da ja poribime mavrovica i da nema ovakvi raspravii.

pc.se izvinuvam sto se vmesav vo temava. :spiro:

_________________
КД електроника.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 6:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
pepicarp01 НапишиCOLON
moderatori daj zaklucete ja temava stana laf muabet a i veke e nepotrebno da se komentira
:D taka be pero.
U sabota te zimam :fishing:

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 6:21 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Keltan НапишиCOLON
Tafta brat , mala e ovaa nasa Makedonija . . .pa se se znae :D Nego dali treba da se vrajcam nazad i da baram postovi kade kolegata marks li ili mozebi site ostanati ucesnici vo liga pisuvaat ...abe raceto ce odlucuva ?? Zosto taka pisuvaa ? A sega istiot toj Marks ovdeka mi pisuva deka sekoj dojaga da natprevaruva vo podednakvi uslovi za . . . . . blablabla ???
Jasno deka sekade na sekoja voda ima ete poubavi mesta da recam . .. ama brate mili na Crnicani nikogas nema da uspeeme da doneseme stranci da se natprevaruvaat :nono:
:confused: :confused: :confused:
Ти пријателе имаш проблем со себе. Ако не ти е форумов, не знам кого ќе гризеш или со кого инает ќе тераш.
Иако избегнувам лично да се обраќам, ама ти претера.
Толерираме што изникна од никаде, толерираме што ги гризеш скоро сите натпреварувачи (Јане бил таков, зајаков онаков, Тафта треба уште да лапа а не на светско да оди и да не редам), а застани пред огледалото и прашај се, кој си па ти во крапскиот натпреварувачки риболов за да цениш натпреварувачи, води, организации и натпревари воопшто. Немаш ниту еден натпревар во животот очигледно, а ваму коста мозак за се. Дај малку запри се и не почнувај ја секоја реченица со Ааааа не, не е така. Немаш ниту еден став прифатено и се немаш со ниедно мислење сложено. Размисли малку, ама немој многу силно.
Повели бе брат на натпревар па давај оценки и критикувај и не се криј (после волку силни полемики) зад компјутерот и у вукојебина. Дојди на мегдан да те видиме што толку знање имаш да спроведеш и споделиш.
Да ти објаснувам што е натпревар, па да сватиш дека сите во старт имаат исти шанси, па после е рачето, па натпреварот. Никаде на светот не постои идеална писта и езеро. Ниту Корбу е тоа ниту Блумхолф во Јар. Секаде има разлики во позиции и времиња. Ама дај пополека. Прво дојди. И одмори малку од карање. Сега пак покажи се како минатиот пат, налути се и исчезни едно 5-6 месеци, како малине деца.
Еднаш ти пишав, дојди, покажи се , јас прв ќе ти подадам рака. Вака твоево се сведува на ...........
ПС
На Црничани НИЕ донесовме веќе странци, а има мегдан ќе носиме и многу повеќе.
Црничани е прекрасна типична крапска вода. Верувај му на дедо. Фалат само рипчиња повеќе, што не е нерешлив проблем.
Да има уште едно 2-3 тона убав крап (и не е невозможно) ќе пиштат сигнализатори на сите позиции.
Тафта еднаш ти напиша, со тебе полемики нема, зошто не запираш
Тафта за тебе е измислен крапџија зошто се докажал. Тафта е репрезентативец на Македонија и имај малку почит кон него, кон Јанко, кон Ицо и останатите.
Најдобронамерно. :howitz:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 6:47 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
nekolku raboti koi ne gi znaete a gledam pisuvate od iskustvo........

Od iskustvo.Niedna ama bas niedna voda nema ramnopravni pozicii za site.Site komercijali sum gi posetil voSrbija,Bosna i del od Hrvatska.Pa ikaj nas Akvarium nebese podednakov.Zatoa da neslusnam veke ramnopravnost.

Za Crnicani kako voda tocno deka nee spremna za odruvanje balkanski i seriozen megunaroden kup toa nekolku pati go imam napomenato.megutoa e momentalno najsredeno ezero od site...

Ne dosle ,se odkazale.nebile fer???
Zosto nie neotidovme na 5 balkanski po red dali nekoj znae?? A imavme pokana.Za da ti dojdat treba da ides a ne samo kontakti da imas.

Organizaciski 10 dena pred natprevar ne se sprema ezero,niti se kontaktira so federaciite.Se kontaktira 3-4 meseci odnapred.Jas sega dobivam pokani za kupovi vo oktomvri...

Za zal za razlika od svetsko na balkansko negde feracijata ja pokriva kortizacijata a negde ne(ne e vo ista klasa) i nisto drugo.Znaci takmicarite treba skoro sve da pokrijat sami-zboram za strancite.Kaj istite ovie stranci vo nivnite zemji za tie pari takmicat kupovi so ogromni paricni nagradi i zosto sum bil i seuste idam znam kako razmisluvaat.Balkanskoto vo ovie zemji ne e na prvo mesto.

Ubavo ke bese da se odrzi ,da se pokaze nasava drzava i site nejzini vodi so edna ubava prosetka prethodno ama ete ne se odrza.Ima pogovorka-Bolje ista nego nista.


Se nadevam i Nasata federacija poaktivno ke se aktivira okolu megunarodnite (kako ovaa godina) federaciski takmicenja vo sekoj ribolov a ne kako do sega samo vo plivka pa ponataka ke imame jak odziv i pogolem.


Vasile .Deki bese na kupot kako i ti.Nefati riba i go zapozna ezeroto.Ama za razlika od tebe on e ednata od ekipite sto trebase da dojde na balkansko.Znaci bil i saka da dojde.Za razlika od nasi koi go ocrnia kaj komsiite toa ezero kako bara i neznam sto.Pa i vo bara treba da znaes da fakas-sto bi rekol zajko.
Ako nesto sakate da kazete.Deki pozadi sebe ima barem 6 svetski i preku 200 takmicenja na cel Balkan.Ako on ne e merodaven za kritika togas neznam koj e.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 7:08 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Uste nesto.Dali ke doneseme stranci?????Dali ke dojdat stranci.?????
keltan strancite prvo doagaat od respekt sprema nekogo i zaradi druzenje.Toa nemozes da go znaes i malkumina mozat da go znaat.Strancite doagale i ke doagaat.Ne zaradi vodata nego zaradi lugeto-normalno i nagradite.Imalo stranci ovde i toa po 10 ekipi i ke ima.nekogas nefatile ni edna riba a nekogas bile prvi.

Neka go sreda tezeroto(poziciite a ne trevata) i neka mi ostavat odvrzani race ke vidis majstor Keltan kolku stranci ke donesam ama na moj kup.

eve ti samo eden primer sto vo meguvreme imam.Jas kontaktiram i nesedam

Carpmania Gr
! Ok Jane, thank you very much for your answer!
I will arrange a fishing to the private lake at doiran

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 7:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
marks НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Tafta brat , mala e ovaa nasa Makedonija . . .pa se se znae :D Nego dali treba da se vrajcam nazad i da baram postovi kade kolegata marks li ili mozebi site ostanati ucesnici vo liga pisuvaat ...abe raceto ce odlucuva ?? Zosto taka pisuvaa ? A sega istiot toj Marks ovdeka mi pisuva deka sekoj dojaga da natprevaruva vo podednakvi uslovi za . . . . . blablabla ???
Jasno deka sekade na sekoja voda ima ete poubavi mesta da recam . .. ama brate mili na Crnicani nikogas nema da uspeeme da doneseme stranci da se natprevaruvaat :nono:
:confused: :confused: :confused:
Ти пријателе имаш проблем со себе. Ако не ти е форумов, не знам кого ќе гризеш или со кого инает ќе тераш.
Иако избегнувам лично да се обраќам, ама ти претера.
Толерираме што изникна од никаде, толерираме што ги гризеш скоро сите натпреварувачи (Јане бил таков, зајаков онаков, Тафта треба уште да лапа а не на светско да оди и да не редам), а застани пред огледалото и прашај се, кој си па ти во крапскиот натпреварувачки риболов за да цениш натпреварувачи, води, организации и натпревари воопшто. Немаш ниту еден натпревар во животот очигледно, а ваму коста мозак за се. Дај малку запри се и не почнувај ја секоја реченица со Ааааа не, не е така. Немаш ниту еден став прифатено и се немаш со ниедно мислење сложено. Размисли малку, ама немој многу силно.
Повели бе брат на натпревар па давај оценки и критикувај и не се криј (после волку силни полемики) зад компјутерот и у вукојебина. Дојди на мегдан да те видиме што толку знање имаш да спроведеш и споделиш.
Да ти објаснувам што е натпревар, па да сватиш дека сите во старт имаат исти шанси, па после е рачето, па натпреварот. Никаде на светот не постои идеална писта и езеро. Ниту Корбу е тоа ниту Блумхолф во Јар. Секаде има разлики во позиции и времиња. Ама дај пополека. Прво дојди. И одмори малку од карање. Сега пак покажи се како минатиот пат, налути се и исчезни едно 5-6 месеци, како малине деца.
Еднаш ти пишав, дојди, покажи се , јас прв ќе ти подадам рака. Вака твоево се сведува на ...........
ПС
На Црничани НИЕ донесовме веќе странци, а има мегдан ќе носиме и многу повеќе.
Црничани е прекрасна типична крапска вода. Верувај му на дедо. Фалат само рипчиња повеќе, што не е нерешлив проблем.
Да има уште едно 2-3 тона убав крап (и не е невозможно) ќе пиштат сигнализатори на сите позиции.
Тафта еднаш ти напиша, со тебе полемики нема, зошто не запираш
Тафта за тебе е измислен крапџија зошто се докажал. Тафта е репрезентативец на Македонија и имај малку почит кон него, кон Јанко, кон Ицо и останатите.
Најдобронамерно. :howitz:
Najdobronamerno , ti prijatele pisuvas samo ona sto drugi sakaat da slusnat i vrtis politikata kako tebe ti odgovara ,ne me teraj da baram po forum kolku kontradiktorni postovi si napisal :nono: A ako mislis deka sum vlozil eden kup pari vo krapski trski , masinki i druga oprema za da ja suncam vo Crnicani . . . ne fala ! Podobro ce ja odnesam vo vukojebina nego na taa bara . Vasa rabota , trosete energija , pari i vreme na taa voda , ce vidime sto ce bide od seto toa ... Moeto mislenje e deka taa voda nikogas nema da bide toa sto treba za kvalitetni natprevari , posebno za medjunarodni :nono:

@ Sto bre petle da ne slusas povejce za ravnopravni pozicii ? Sakas da ni kazes deka na site vodi kade si bil i ne si bil ima tolkavi drasticni razliki od pozicija do pozicija kako na Crnicani ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 8:44 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Келтам, кога беше ти на Црничани и ги увиде драстичните разлики меѓу позициите? Или и ти како сенката си пишуваш на памет?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS91011121314»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 69 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum