www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 9:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS14»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 12:51 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
И не ме сфаќајте погрешно.. мене ми е многу криво што вака искочи.. и самите ние сме си криви..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 7:02 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
vasil НапишиCOLON
ПС. Саше за каква незаинтересираност пишуваш кога МРФ не го знае ни сајтот ни мејлот на бугарската риболовна федерација а сакат да им дојдат на натпревар!
Не се секирај, има во МРФ и писмени луѓе кои знаат да работат на компјутер и да пребаруваат на интернет, па замисли, дури и знаат каде се употребува "к", а каде "ќ" и слично, иако познавам луѓе кои се неписмени и прават слични основни грешки ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 8:37 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Затоа е многу важно што се пишува на форумов. За некои, не ми е чудно, но за некои мислам дека треба да поработат на почитување на сопствениот двор. Црничани е македонска вода и е таква каква што е. Некои се обидуваат да ја поправат за што подобро на сите нас, а некои ја утепаа. Меѓу нас можеме да си муабетиме, но на форум муабетот е сосема друга работа. Затоа прво изброи до десет па постирај. Црничани е наша вода која во моментов е единствена со сите карактеристики и околности. Не е во ред да се плука по езерото и цел балкан да чита дека нема риба, џунгла е, се лови на 10 метри и сл. (на Аквариум да не ловевте на 100 метри?). Ај овде, ама и на други форуми? И не прашувајте каде и кој. Имам претчуство дека е и лично пренесено дека езерото е тапа. Меѓу другото и тоа се причини за откажување на балканското. А езерото како езеро е одлично и со малку досредување ќе биде подобро од Аквариум.
Црничани сега има концесионер. Тој сега си има права но и обрски. Обврските на МРФ за оваа езеро не се завршени. Напротив.
Плукањето по езерото дебело влијае на неговата перспективност. Ако му ја одземете, сте му ја одзеле иднината на езерото, но и сопствената, барем на оние на кои напреварувачкиот крапски риболов им значи нешто.
Критика и критицизам не е исто.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 8:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Нормално дека ќе плукаат по езерото, им пречи конкуренција сега и во иднина.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 9:17 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Балканското за оваа година е одложено поради откажување на словенските екипи. Од соседите Србија потврдија дека ќе дојдат две екипи но со уште една босанска екипа а без словенските и хрватските екипи нема да биде балканско. А тоа со комшиските екипи од Бугарија не е никаков проблем затоа што тие се прва пат поканети на ова првенство (до сега не биле)
На езерото тревата е искосена а концесионерот има обврски и порибувања кој треба да си ги исполни за оваа година по Р.О.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 10:47 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
anti reklamata bese najlosa opcija,so otkazuvanje na prvenstvovo izgubivme mnogu...mene iskreno toa ezero nisto ne mi znaci niti pak mislam deka ke odam tamu no od natrpaevaruvacka strana koga b e takmicel bez razmisluvanje bi otisol...na eden takmicar treba samo fer plejot da mu znaci a ako e najdobar edna riba da ima on taa ke ja izvadi

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 11:19 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
marks НапишиCOLON
.....
Дуки,може погрешно Те разбрав..
По твое треба ли ако некој пријател пример од Бугарија ме праша да му дадам инфо за езерото и јас да му кажам(го лажам) дека е се најдобро,идеално и не знам како,кога сите сме свесни дека не е така,колку и да сакаме да биде обратно?? Па ако се случи тоа да „изиграме„ некој екипи да изгубат куп пари,време итн.. Дури тогаш нема никогаш да видиме странска екипа во МК.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 11:27 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Некако така разбирам дека треба да се прави.. да го филуваме и да го фарбаме розево езерото .. кога не е уствари..
Не е ни битно.. работата е што ова е голем пех дали во организацијата.. дали во рекламата.. незнам.. ќе си покаже времето..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 11:32 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
и јас се слагам со констатацијата дека не е езерото цел кривец во ситоацијата. Ова е дебакл на сите балкански федерации или текмичари кои тоа им е хоби/професија
- ова е единствена ваква манифестација и не смееше да се прекине туку така, па што има врска треви, желки, грмушки, и се тоа друго што ја нуди оваа вода и како предност и како тешкотија
- или пак крапарите се натпреваруваат само на води кои имаат јака реклама - комерцијални, па оваа не е нивни тип на вода изгледа
и тука ке имаше ранг листа и некој ке беше прв а некој последен - како и на секое друго такмичење и тука некој ке си најдеше добитна тактика за пласман а некој не
принципот е за сите води и натпревари ист каде и да си макар и на најдобрата крапска вода

штета е што толку лесно - како ништо да не се случило се откажа купот, али ете можеби и ова е за памет

за оние кои да кажам не си го почитуваат сопствениот двор и шират секакви муабети - секоја им чест
- ако можеш да помогнеш помогни ама немој да одмагаш. срамота за нив, или можи сега повеке ке ги ценат онаму каде и јаделе семки :head_bang:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 19, 2014 11:55 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ја би кажал најпрво НЕФЕР од тие што откажале, се работи за принципи, за држави, за балканско, каде ќе се пеца во принцип не треба да е битно, вистински спортист и крапџија треба само да се спреми и да испеца за својата земја, дали ситуацијата ќе биде во када, во базен, на езеро, на езерце, на езериште, дали имало 3 крапа или 3000 крапа, со дрва, со гранки или тепсија - за мене е НЕБИТНО, застапуваш држава, секој треба да се покаже секаде. Ако е приватен куп, ај да разберам, секој си калкулира колку трошоци, какво било езерото, му одговара, не му одговара,....но ова е сосема друго. Во моментов балканското требаше да биде во Македонија и тоа е тоа, сите требаше да пратат екипи, како што нашите праќале.

Тука Федерациите и државите потфрлија и нашата треба да се замисли за во иднина дали ќе прати екипи во државите кои откажаа.

Инаку како што знам, Црничани тревите се средија, ново порибување имаше или требаше да има (само поради балканското) така што, тие што критикуваа за овие две работи мислам дека е време да си се повлечат и да не се бламираат понатаму ситејќи се што балканското во Македонија пропаднало.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS14»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 64 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum