www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 4:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS456789»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 4:21 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Даниел , гледаш дека експертите знаат дека се истребува езеро ама со модерна опрема ;)
Оние со демоде може само да :kompir:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 4:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
daniel_veles НапишиCOLON
jas ne se pronajdov nikade vo temava,a ne pronajdov nitu eden sto go poznavam.

Temava e smeski zivi,ke posocam uste ednas i nemqa da se povtoruvam po 100 pati.sum dremel i po 200 dena na ovaa voda i sum imal rezultat so ednocifrena brojka.sega sami donesete zaklucok za kolku lesno moze da se istrebi riba od ova ezero.

Deckovo sto ja otvori temava ne go poznavam,ama siguren sum deka poima nema sto napisal i uste posiguren sum deka negoviot zaklucok e donesen od edno proaganje pokraj velesko ,odejki na kafe na romantiq.

Jas eve ke bidam domakin na sekoj sto ke posaka da dokaze i da me demantira vo ova moe tvrdenje,a potoa ke diskutirame.Vo sprotivno za site onie koi dosle 2 pati na kafei donele zaklucok bez argumenti...... :silent: :silent: :silent: :silent: :silent:
Sega ja preteruvas :nono: Si dremel 200 dena ? ZOSTO ? I jas sum dremel denovi pa nisto .Ama ima denovi koga se poklopat kockite i mame mu rasplakuvame .Ili nema za tie momenti da pisuvame ? I jas posleden pat povtoruvam ..AKO ne se pustaat nazad golem del od pogolemite krapovi se trebi kako nisto edna voda .Posebno golemina kako Velesko ezero :nono:
Ti bre tafta , imas nesto da napises ili samo ce ckrtkas vo temive ..stanuvas naporen :foottap: ili treba Crveniot da te opomene za da svatis ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 4:35 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Модерни, немодерни, не е битно какви се, колку седат на вода и сл.....битно е да се игра по правила,....додека се игра по правила е ОК, ама најчесто не се игра.....проблемот е кај концесионерите, а над нив кај тие што ги контролираат концесионерите во службите. Ако концесионерот е асален тогаш чувари одат, контролираат, зиркаат по мрежите на рибарите, одземаат риба, одземаат маломерна риба, недозволуваат прекумерен улов, пишуваат казни и праќаат на суд и нема ЗУЦ за никој, без разлика кој е,што е, од кај бил, работел, неработел или незнам што....плус пријавуваат и се борат против ресторани кои веќе имаат разработено шема за купување нелегална риба од одрдено езеро, или езера а некои од рибарите тоа добро го знаат........Ако концесионерот е ТАМБА ЛАМБА....и ако тие што него треба да го контролираат не превземаат активности се случува тоа што се случува...за жал....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 5:23 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
kolegi velesani, ve molam ne ja rasipuvajte temava :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 5:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Abre treba da vi e cest a ne da se zalite,tipot ve narece VELESKI MAJSTORI.Toa vo MK ti e kako titula :D

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 5:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
zikobugi НапишиCOLON
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.
Ajde vaka da probame da razjasnime barem del od ova ?
Daniel tvrdi deka sedel 200 dena ...sto znaci deka sepak kolegata ziko e vo pravo ? A zosto nekoj bi sedel 200 dena , rabota druga imal li .. ili ne . . i sigurno ne sedel sam , mora so nekoj da se menuval . .. . Pa mozebi nasol nekoj drug interes . . A toa e za razmisluvanje . . .
Ponataka , zajce velesko . . Ico :D vo oglasi kade prodava nekoj miksovi ...se fali deka toj miks ulovil preku 500 krapa ??? Zaklucok doneste sami dali ima barem del vistina vo tvrdenjeto na zikobugi ...Jas licno sum sklon da go veruvam :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 5:45 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Keltan НапишиCOLON
zikobugi НапишиCOLON
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.
Ajde vaka da probame da razjasnime barem del od ova ?
Daniel tvrdi deka sedel 200 dena ...sto znaci deka sepak kolegata ziko e vo pravo ? A zosto nekoj bi sedel 200 dena , rabota druga imal li .. ili ne . . i sigurno ne sedel sam , mora so nekoj da se menuval . .. . Pa mozebi nasol nekoj drug interes . . A toa e za razmisluvanje . . .
Ponataka , zajce velesko . . Ico :D vo oglasi kade prodava nekoj miksovi ...se fali deka toj miks ulovil preku 500 krapa ??? Zaklucok doneste sami dali ima barem del vistina vo tvrdenjeto na zikobugi ...Jas licno sum sklon da go veruvam :shake_hand:

abe ico ti ne mozes da go navedes da leta u oblaci :lol: znaci pred da pises malku misli so prlepdskata gleva sto pisuvas,,greska sum napravil u tie 500, preku 1000 imam fateno samo na komercijali, a povelke na divi vodi za ovie 20 god :D :D

zatoa prasaj ne ripaj i ne probaj da me ismevas na temaVA, FINO LEPO KE TI OBJASNAM :D :D

FALA STO MI PRAVIS REKLAMA NA MIXOT za ova imas pivo :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 6:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Keltan НапишиCOLON
zikobugi НапишиCOLON
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.
Ajde vaka da probame da razjasnime barem del od ova ?
Daniel tvrdi deka sedel 200 dena ...sto znaci deka sepak kolegata ziko e vo pravo ? A zosto nekoj bi sedel 200 dena , rabota druga imal li .. ili ne . . i sigurno ne sedel sam , mora so nekoj da se menuval . .. . Pa mozebi nasol nekoj drug interes . . A toa e za razmisluvanje . . .
Ponataka , zajce velesko . . Ico :D vo oglasi kade prodava nekoj miksovi ...se fali deka toj miks ulovil preku 500 krapa ??? Zaklucok doneste sami dali ima barem del vistina vo tvrdenjeto na zikobugi ...Jas licno sum sklon da go veruvam :shake_hand:
AJDE VAKA DA TI POJASNAM....JAS PISAV 200 DENA ,A NIKADE 200 NOKI.NEKA POTVRDAT KOLEGITE ICO I JANE.

NEKADE POGORE PISA DEKA AKO NE SE VRAKAAT GOLEMITE PRIMEROCI,KOLICINATA NA KRAP KE SE NAMALI ILI KE ISCEZNE :howitz:

JAS CELO VREME PISUVAM DEKA ZA DA GO VRATIS,PRVO TREBA DA GO FATIS..MISLI MALKU ZA STO TI ZBORUVAM. :lol: :lol:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 8:29 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
lellee nizok udar :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 8:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
ТафТабиТ НапишиCOLON
Даниел , гледаш дека експертите знаат дека се истребува езеро ама со модерна опрема ;)
Оние со демоде може само да :kompir:
E sega samo ne mi e jasno nie vo koj spagame??? vo mode??? ili demode??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS456789»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum