www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 7:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS337338339340341342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 2:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ej , malku pokulturno odnesuvajte se ,dvajcata . . . :howitz: Mislenja da , licni navredi ne :nono:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 2:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Мило ми е што конечно сфати дека ти е време да си ја бркаш работата, најмалку ТИ имаш право да исправаш криви дрини по форумов за фер плеј и што и како треба да биде.
Лига 2019 ке биде најфер, тогаш да се пријавиш!!

А за опремата ти треба повеќе да му ја мислиш како што вика Пеџа...стар пријателе, на некој му се распаѓа - ама некој па ја ломи од "професионализам".

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 2:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
SantaFe НапишиCOLON
Нешто грешка си Спиро, јас никому не суфлирам нити бранам нити напаѓам, тоа е и повеќе од очигледно, најди еден пост во оваа тема каде некого бранам или напаѓам... Едноставно прашањето за твоите заклучоци кои сам си ги донесуваш и на кои сите очекуваш да се покориме висеше во воздух, па ете и Оливер ти го поставил веднаш после мене...
комшија, јас ти кажувам од крај на лига 2012та, ако памтиш колку тимови беа тогаш, што после 2012та до сега- во кој сегмент ти си бил помагател ?? ете јас сум бил и директно и индиректно и затоа имам право да мрчам . Оливер шо го спомнуваш :?: , оливер е учесник од 2013та во лига и тоа еден од поспешните не за џабе е со јане во екипа а како гледам и оваа год легално СИ ГО ПОВТОРИЈА ЛАНСКИОТ ,,СРЕКЕН,, успех и ако него го нешто интересира него ке м одговорам - пак ти тука се плеткаш
Keltan НапишиCOLON
A koj veli deka ne se legalni bre ?? Legalni se i toa kako . ..legalni se zatoa sto site ucesnici PRIFATILE so samoto prijavuvanje vo liga tie uslovi i taa voda . . . prasanje e dali se najdobri !!!!!!!!!! Poziciite edna od druga se premnogu neramnopravni bre toa ti pisuvam TRI strani , aloo ! Poveli ti na gosti kaj mene ce lovis vo eban krs jas malku ponastrana .. da vidime koj kolku ce uspee krapovi da izvadi ..i kazi mi posle deka jas sum bil podobar krapcija od tebe ???? Ili ce te namestam na mesto kade krap ne pominuva vo deset dena pa lovi da te vidam . . .Jasno li ti e konecno sto e problemot ?? Legalno , ravnopravno li e da dvajca se trkaat na 100 metri AMA edniot da trca na staza so prepreki a drugiot na cista staza ...i KOJ od niv e podobar ..pobrz ????? stanuvas naporen , najseriozno ova :hit_head:

I nema nacin da se ubedam sebe si deka bi se prijavil da dremam na taa bara !!!
НАЈ ДОБРИ СЕ КЕЛТАНЕ - и разбудисе од сонот еднаш, и тоа во многу сегменти се НАЈ
1. основен и нај важен ---имаат изградено јаки темели на основа на РИБОЛОВНА ЕТИКА, РИБОЛОВНА КУЛТУРА -третман со уловената риба, ти тоа го немаш а си дозволуваш да ги поганиш место да земиш од нив да се поднаучиш (зи врзувал јадички -- јаки петли ти шо си измислил)
2. Нивната младост и нивната волја да жртвуваат многу повеке од ти што гледаш и со очи и со памет, Со твоите муабети Се дрзнуваш да удираш по ФИДАНКИТЕ на крапскиот натпреварувачки дел - АЛООО
3. Истраа во сите три кола за тој нивни РЕЗУЛТАТ --- некои не додражаа ни две а се или биле со доста поголемо искуство од нив
4. НЕМААТ зад себе нити една црна дамка во СПОРТСКИОТ ДЕЛ, се ФЕР и КОРЕКТНИ без дА ИМ НЕКОЈ НАД ГЛАВА ВИСИИ да не направат некој мајмулук
5. доволно се ЕДУЦИРАНИ да сватат, пратат што и како се движи тој дел од крапскиот риболов
6. се големи другари и пријатели со чисто срце - дечки што ке ја претстават МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА како права спортска дружина пред другите репрезентации
7. успехот ВЕКЕ Е НИВНИ и го имаат освоено со сите оние доблести кои ги напишав погоре - таму треба само да се појават и да испецаат


-искуството-- еден куп од направени грешки (тоа е дефиниција за искуство ако не си знаел), рамноправноста на патеката - која рамноправност?? оној кој мисли дека рибата има КУЌА неможини рибар рекреативец да биди а не пак такмичар,

и немој да мислиш дека тебе некој те моли за во лига да се пријавиш(пошто те читам дека на секој 2тор пост нафрлуваш)- него ако ти држи повели претстави се пред фелата што знаеш и умееш- условите како за сите така и за тебе ке бидат, ако сакаш и со гранки од лешник лови таму ама чукање на празна слама како оваа што ја исчука ич не ти држи вода

и да и да има подобри услови и да се нешто подобри --- си се прашал ти ВО ШТО ОД ТОА КЕ УЧЕСТВУВАШ или си учествувал како до сега ??

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 2:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
martinMK НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Никој од нас не е компетентен да каже било каков лош збор за тие што ке ја претставуваат нашата држава на светско.. само едно ме интересира.. Како што Спаива кажа.. незнам ни дали ке одам а ова го гледам само како пасија..

Види.. јас ова го гледам исто така како пасија.. но ако си победил.. нема веќе пу пу ај шалили смо се сеа ако можам ке одам па макар и само да се потпишам на листа.. Вие што победивте.. треба да сватите едно.. и само тоа да ви е во глава.. дека треба да одите на светско за да направите резултат.. а не да се шетаме у италија.. пошто од муабетот кој го изкажа јас така го сватив сето тоа.. ако немам обврски ке идам ако не.. ај ке видиме шо како ке се прај..

јок.. охи.. сте победиле и сеа имате одговорност кон сите нас..

Државен шампионат Лига е едно ама тоа отвара многу поголема одговорност за понатаму.. за која сите што ке се пријават во лига мораат да го имаат во предвид.. ако го немаат.. ич нека не се пријавуваат..




Извини на директното обаќање.. но ме интересира кој се плановите..
Значи на светско нема заебанција, а во лига можеш да правиш што ти прдне на к...т?
Во лига може пупу, шалили смо се а на светско неможе а? :lollol:

Трагикомично е ова горе твоево напишан друже крапар. Зарем најде лице и собра храброст да го ставиш мојот пристап кон риболовт после она што го направи?
Осакати 2 кола оставајќи празни позиции...алоооо!
Ако ти се залагаш и бараш фер плеј, тогаш играј со фер плеј. Не продавај демагогии за фер пристап кога ни ти самиот БАЧКО не си способен да го пружиш.

Абе ти среде лига зема се откажа, зема смени здружение излезе јавно сликан и плукаше по се што ти дојде на патот. И сега јас ке сум се шетал во Италија.
Цела Европа ја имам свртено уздолж попреку неколку пати.
И сеа, пошо јас сум ненашетан едвај чекав да се пласирам на светско за да се прошетам пак...патетични изјави момак!
Се е ова ваше лошо искуство од минатото, впрочем не ви се верува на промените и затоа сите ракате по напредокот и евидентните подобрувања секоја година.

Скри се братче, лично за мене сте изгубиле секаква почит и респект.
Јас никогаш веќе нема да ве сфатам сериозно!!
Да сум МРФ, коа ке ви фркнам една забрана од 5 год. па одете тренирајте за новиот клуб колку ви душа сака за лига 2019-та.

Сори што сум брутален, ама тоа е реалноста. Јебига...
Точно.. немам време за губење во не фер натпревари.. премногу доблест имам за да се спуштам на нивото со носење риба.. :)

Не си мрф и нема никогаш да бидеш.. иди тренирај ти за светско.. и собери некоја пара плус за подобра опрена.. за да не ви откажуваат окумите.. и останатите параболици на кој им излетува спигот..
за искуство да не зборам.. тоа ајде на страна.. пичете и бистро и мирно море..

Сменив клуб затоа што РИБАР2011 за некој е близок за другите е кој ве ебе.. впрочем шо па ја тебе ти зборувам коа си у таборот таму главен..

-----

Мењате ставови ----.. јас барем останав на истиот став секогаш што сум го изградил..

а мењате пошто имате пласман -----..

----.. иди ти скриј се братко....
Нема да бришам ништо, нека прочитаат сите слободно на каков експлицитен начин допрел фер плејот до тебе кој ти го бараш очајно.
Знам дека те боли, знам дека е многу болно ама тоа ти е кога се чепкаш кај што не треба...

Абе ќути си и трај си...
Јас да бев на твое место немаше да рипам како петел на ограда овде, туку ке се скриев и ќе ќутев и ќе оставев после 1-2 год. резултатите да ми го исперат срамот. Евентуално!


Бистро.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 3:09 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
spiro_jas НапишиCOLON
SantaFe НапишиCOLON
Нешто грешка си Спиро, јас никому не суфлирам нити бранам нити напаѓам, тоа е и повеќе од очигледно, најди еден пост во оваа тема каде некого бранам или напаѓам... Едноставно прашањето за твоите заклучоци кои сам си ги донесуваш и на кои сите очекуваш да се покориме висеше во воздух, па ете и Оливер ти го поставил веднаш после мене...
комшија, јас ти кажувам од крај на лига 2012та, ако памтиш колку тимови беа тогаш, што после 2012та до сега- во кој сегмент ти си бил помагател ?? ете јас сум бил и директно и индиректно и затоа имам право да мрчам . Оливер шо го спомнуваш :?: , оливер е учесник од 2013та во лига и тоа еден од поспешните не за џабе е со јане во екипа а како гледам и оваа год легално СИ ГО ПОВТОРИЈА ЛАНСКИОТ ,,СРЕКЕН,, успех и ако него го нешто интересира него ке м одговорам - пак ти тука се плеткаш
Keltan НапишиCOLON
A koj veli deka ne se legalni bre ?? Legalni se i toa kako . ..legalni se zatoa sto site ucesnici PRIFATILE so samoto prijavuvanje vo liga tie uslovi i taa voda . . . prasanje e dali se najdobri !!!!!!!!!! Poziciite edna od druga se premnogu neramnopravni bre toa ti pisuvam TRI strani , aloo ! Poveli ti na gosti kaj mene ce lovis vo eban krs jas malku ponastrana .. da vidime koj kolku ce uspee krapovi da izvadi ..i kazi mi posle deka jas sum bil podobar krapcija od tebe ???? Ili ce te namestam na mesto kade krap ne pominuva vo deset dena pa lovi da te vidam . . .Jasno li ti e konecno sto e problemot ?? Legalno , ravnopravno li e da dvajca se trkaat na 100 metri AMA edniot da trca na staza so prepreki a drugiot na cista staza ...i KOJ od niv e podobar ..pobrz ????? stanuvas naporen , najseriozno ova :hit_head:

I nema nacin da se ubedam sebe si deka bi se prijavil da dremam na taa bara !!!
НАЈ ДОБРИ СЕ КЕЛТАНЕ - и разбудисе од сонот еднаш, и тоа во многу сегменти се НАЈ
1. основен и нај важен ---имаат изградено јаки темели на основа на РИБОЛОВНА ЕТИКА, РИБОЛОВНА КУЛТУРА -третман со уловената риба, ти тоа го немаш а си дозволуваш да ги поганиш место да земиш од нив да се поднаучиш (зи врзувал јадички -- јаки петли ти шо си измислил)
2. Нивната младост и нивната волја да жртвуваат многу повеке од ти што гледаш и со очи и со памет, Со твоите муабети Се дрзнуваш да удираш по ФИДАНКИТЕ на крапскиот натпреварувачки дел - АЛООО
3. Истраа во сите три кола за тој нивни РЕЗУЛТАТ --- некои не додражаа ни две а се или биле со доста поголемо искуство од нив
4. НЕМААТ зад себе нити една црна дамка во СПОРТСКИОТ ДЕЛ, се ФЕР и КОРЕКТНИ без дА ИМ НЕКОЈ НАД ГЛАВА ВИСИИ да не направат некој мајмулук
5. доволно се ЕДУЦИРАНИ да сватат, пратат што и како се движи тој дел од крапскиот риболов
6. се големи другари и пријатели со чисто срце - дечки што ке ја претстават МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА како права спортска дружина пред другите репрезентации
7. успехот ВЕКЕ Е НИВНИ и го имаат освоено со сите оние доблести кои ги напишав погоре - таму треба само да се појават и да испецаат


-искуството-- еден куп од направени грешки (тоа е дефиниција за искуство ако не си знаел), рамноправноста на патеката - која рамноправност?? оној кој мисли дека рибата има КУЌА неможини рибар рекреативец да биди а не пак такмичар,

и немој да мислиш дека тебе некој те моли за во лига да се пријавиш(пошто те читам дека на секој 2тор пост нафрлуваш)- него ако ти држи повели претстави се пред фелата што знаеш и умееш- условите како за сите така и за тебе ке бидат, ако сакаш и со гранки од лешник лови таму ама чукање на празна слама како оваа што ја исчука ич не ти држи вода

и да и да има подобри услови и да се нешто подобри --- си се прашал ти ВО ШТО ОД ТОА КЕ УЧЕСТВУВАШ или си учествувал како до сега ??
Ti stvarno mora da si pod nekoj sedativi bre ??? Sto od ova boldiranoto ce im pomogne na svetsko prvenstvo ??? I od kaj si zemas za pravo bre zelen eden da davas kvalifikacii za mene kakov sum . . . koci malku bre !!

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 3:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
абе стварно не сте нормални... Добро бе луѓе стварно немате по паметна работа па на ова форумов се тегнете... Ако е до толку работата соберетесе истепајте се и крај на муабетот. На што личи ова, не оправдувам ниедна страна и тие тегнат и тие, за една гачка потребни се две страни!

Ама смирете ја малце топката доста со овие ставови, и вака и така имате многу по битна работа во моментов а тоа вие светското, идете спремајте се, пецајте, тренирајте, набавувајте опрема... баталете веќе ова мајки шајки по форумов, ко деца некој се однесувате. Нека ви биде светкото на прв план, ипак цела држава носите на грб, посветете се на тоа и постигнете го максимумот. Од мене толку, одамна дигнав раце од вакви детски муабети кои што немаат крај.

Бистро во Италија и затегнати конци !

А јас до тогаш се посветувам на слободниот риболов и тренинзите, па здравје боже кога ќе биде првата можност се гледаме на некоја текма. Поздрав

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 3:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
е па ти комшијо - изгледа немаш претстава што значи и каков треба да биде еден такмичар изграден за да стигне до тој успех што го ти пекаш и спомнуваш а што некои други(поискусни) ти го мешаат паметот за успехот
- другото нема потреба да ти го кажувам како стигнаа до резултатот за да се качат на скалата за на тоа светско
затоа трај ,гледај, и учи на некои работи од нив, за некои можи и да ги научиш ама овде многу малку си во право во оваа тема

закочен сум јас не бери гајле, само не е се така розово како што ти мислиш, посебно кога ги спомнуваш дечките кои немаат дамка, имам право да ти кажам кои се тие а и до каде си ти стигнат- или уште не си вратен од викендот на врпско ??

како ти кажуваш твое мислење - така и јас кажувам мое, некое е горчливо за некој. твоето за тие што ги спомнуваш а моето пак за тебе = синџир на исхрана

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 3:38 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Citaj bitolcanec ..dva pati ako treba , da konecno svatis ! Nemam jas nisto protiv niv , naprotiv. . .ONA sto ne go razbiras e ova . . .NA KVALITETNA voda BOGATA so riba , so dobri boksovi gore-dolu izednaceni NAJMNOGU ce profitiraat bas MLADITE TIMOVI ..bre zelen. Jadicinja ako treba nie ce im vrzeme...i kvalitetni mamci ce im spremime . .kupime ako treba .AMA rutina ,sihhronizacija vo rabotata moraat sami da ja usovrsat .Rutina ..znaes li sto znaci toj zbor ?
EVe Spaiwa ce go prasam nesto i sam ce ti odgovori za sto jas pisuvam i koi kvalifikacii se najvazni bre zelen . . . . :D
Spaiwa , da bese na svetskoto vo Romanija , dobra pozicija imas ,riba jade kako skinata .....kolku riba bi izvadil TI na taa pozicija ..KOLKU bi izvadil eden star iskusen izverziran takmicar ?? Znaes deka zboruvame za preku TON i polovina uloveni ribi , taka ?I toa sitni po kilaza ... .
A more Spirka,znaes li ti sto e zigi -rigi ribolov ....retki se onie koi go praktikuvaat kako treba . .I tuka ne mislam samo na tehnickiot del i pravata prihrana ...TREBA golemo iskustvo seto toa ekspesno brzo da go rabotis ,bez greski ..vadenje sistem ..prezafrlanje ..blablabla a toa ne se dobiva taka lesno i so trening dva .PLUS zelen ...kolicini na RIBA od sekoja golemina treba da ima kade treniraat ......Zato sakam da imame edna takva voda .....

PS . РИБОЛОВНА ЕТИКА, РИБОЛОВНА КУЛТУРА -третман со уловената риба, ти тоа го немаш . ..nemas nikakvo pravo ova da go napises za mene ,komsijo :D Ne e tvoja rabota dali jas imam ribolovna etika i ribolovna kultura , capito ..posebno zatoa sto si zelen na ovaj forum :howitz:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 3:49 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
келтан, репрезентацијата секако дека ке има тренинзи и припреми за тоа светско
- ако се нафаќаш да помагаш обрати се кај што треба и ке те бараат и обавестуваат за секој тренинг, твој совет или пак покажување во пракса како то да биде посовршено сигурно дека нема да биде одбиен ако си спремен да помогнеш

со тастатура - не се помага,
- абе кој неки таква вода доста со таа вода небаре прстенот на арабела е во нас па некиме да ја напрајме, сега во моментот ја НЕМАМЕ таквата вода имаме вода каква што имаме и тоа е тоа - тие ни се ресурсите и од нив мора да се извади тоа што ке се извади

јас вервам дека ке се даде максимум од сите учесници, и во тренинг и на натпревар -- луге помагајте ако знаете и со совет а и со пракса никој нема ве одбие, имате селектор и со него треба да се прави тоа што треба за да се подобри ефикасноста на репрезентацијата

ваков муабет треба да правиме - а не како наназад


пс - имам право да пишам за етиката- форумот е баш за тоа направен да спамети и научи некого, а дали сум во право или не тое друго прашање - сиима концесионери за то

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 3:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Da imame takva voda ti garantiram deka ce ima mnogu pomasovna liga .A toa znaci pogolom izbor za reprezentacija , Spirka .Imas lujge koi sakaat da se takmicat protiv tvoeto znaenje , iskustvo ...ne protiv TVOETO race ... seta poenta e toa .
Sto mislis , zosto Hrvatite i Srbite se sekogas pri vrvot ?? IMAAT eden kup bogati vodi kade treniraat bre Spirka ............. !!

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS337338339340341342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 36 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum